Kam cestovat sama: 6 destinací na sólo trip
Kam cestovat sama

Kam cestovat sama: 6 tipů na bezpečné destinace

0 Shares
0
0
0

Ráda byste někam vyrazila, ale nemáte s kým? Stále čekáte na to, až si někdo udělá čas, vezme dovolenou nebo domluví hlídání? Vydejte se na cesty sama! Jako sólo cestovatelka si vytvoříte itinerář dle svých přání, navážete nové kontakty a užijete si klid a pohodu při prozkoumávání nové destinace. Kam vyrazit na sólo trip?

Za posledních deset let jsem se vydala sama na víkend do Bratislavy, strávila jsem pár dnů v Lisabonu, na Krétě, projížděla se na kole kolem chrámů Angkor Wat v Kambodži a krmila slony v Thajsku.

Sólo cestování může být skličující, je to ale také skvělá příležitost k vystoupení ze své komfortní zóny a k vytvoření nezapomenutelných zážitků. Jen v Evropě máme spoustu skvělých a bezpečných destinací, ze kterých si určitě vyberete i vy.

Amsterdam

Od světově proslulých muzeí až po krásné kanály a bohatý noční život, Amsterdam je ideální město na vaši první sólo cestu. Město je známé svou bezpečností, nízkou kriminalitou a přátelskou atmosférou.

Centrum Amsterdamu si snadno projdete po svých, a až vás to unaví, půjčte si kolo a projeďte si město jako místní. S velkým množstvím cyklostezek a širokou sítí půjčoven kol je Amsterdam na jízdu na kole jako dělaný.

Nenechte si ujít: Co vidět v Amsterdamu za 3 dny

Kodaň

Zajímá vás koncept “hygge” a toužíte poznat lidi, kteří patří mezi nejšťastnější na světě? Vydejte se do Dánska. Město je plné stylových obchodů, útulných kaváren a krásných parků. Kodaň se umisťuje na předních příčkách v žebříčcích kvality života a bezpečnosti. Je to čisté a skvěle zorganizované město, které je bohaté na historii.

Navštivte Muzeum Dánského Designu, projděte se malebným přístavem Nyhavn, který lemují barevné budovy s kavárnami a nezapomeňte se zastavit u ikonické sochy Malé mořské víly, jež byla inspirována pohádkou Hanse Christiana Andersena.

Za návštěvu určitě stojí také zámek Rosenborg a Tivoli Gardens – jeden z nejstarších zábavních parků na světě, nabízející atrakce, koncerty a krásné zahrady.

Lisabon

Lisabon je známý svou uvolněnou atmosférou, krásnou architekturou a žloutkovými koláčky pastéis de nata. Stylové kavárny, skvělé víno a TimeOut market jsou zárukou skvělého gastronomického zážitku. Až si projdete čtvrť Alfama či Bairro Alto, sedněte na loď a vydejte se přes řeku do Almady až k soše Krista. Nedaleko Lisabonu leží město Cascais, kde můžete strávit den na pláži, či se vydat objevovat unikátní palác Pena ve městě Sintra.

V Lisabonu je strašná pohoda, všude voní jídlo a květiny, a vy se tu nudit určitě nebudete.

Nenechte si ujít: Co vidět v Lisabonu: 14 tipů na zajímavá místa

Street art v Lisabonu

Barcelona

Ať už se zajímáte o historii, umění, design, gastronomii nebo milujete pláže, Barcelona vás nezklame. Barcelona je živé, rozmanité a přátelské město, která vás ohromí architektonickými skvosty od Gaudího, plážovou promenádou ve čtvrti Barceloneta či úžasnými výhledy z nejvyšší hory pohoří Serra de Collserola – Tibidaba.

Nenechte si ujít: Co vidět v Barceloně: 10 tipů na zajímavá místa

Řím

Řím je ideální destinací pro sólo cestovatelky hledající dobrodružství, kulturu a la dolce vita. Tato italská metropole nabízí bezpečné prostředí s přátelskými obyvateli a výbornou veřejnou dopravou. Prozkoumejte centrum města pěšky, zastavte se ve čtvrti Trastevere a ochutnejte vynikající italskou kuchyni, nebo si rezervujte prohlídku s průvodcem či kurz vaření.

Navštivte ikonické památky jako Koloseum, Forum Romanum a Vatikán, kde se můžete pokochat uměním a architekturou světové úrovně. Řím je skvělou destinací také na nákupy a relaxaci v krásných parcích.

Nenechte si ujít: Co vidět v Římě za 3 dny

Budapešť

Budapešť, perla na Dunaji, je bezpečné a přátelské město se skvělým systémem veřejné dopravy. Navštivte ikonické památky jako Budínský hrad, Parlament a Rybářskou baštu, které nabízejí úchvatné výhledy na město.

Budapešť je známá pro své léčebné termální lázně, jako jsou Széchenyi a Gellért, kde si můžete dopřát zasloužený relax. Užijte si maďarskou kuchyni, zarezervujte si prohlídku s průvodcem, nebo plavbu po Dunaji s jedinečnými výhledy na místní památky.

Budapešť nabízí také mnoho krásných parků a zelených ploch, jako je Margitin ostrov, kde si můžete užít klidné procházky nebo pikniky. Díky své bezpečnosti, bohaté nabídce aktivit a přátelské atmosféře je Budapešť ideální volbou pro sólo cestovatelky.

Stále váháte zda vyrazit na cesty sama? Přečtěte si článek: Jak začít cestovat sama

Tento článek obsahuje affiliate linky.

0 Shares
You May Also Like