10 míst, která si nesmíte nechat ujít v Římě

Co vidět v Římě za 3 dny

0 Shares
0
0
0

Do Říma jsem se vrátila po více jak deseti letech a opět jsem si připomněla, jak krásná tato italská metropole je. Skvělé jídlo, skvostná architektura a podzimní slunečné počasí s téměř letními teplotami mi udělali velkou radost. V Římě je toho k vidění opravdu spousta. V tomto článku si povíme, co vidět v Římě za 3 dny a kde se ubytovat. 

Kdy nejlépe jet do Říma?

Nejlepší období na návštěvu Říma je od podzimu do jara. Vyhnete se tak vysokým letním teplotám, vyprodanému ubytování a tomu nejvyššímu náporu turistů. Řím jsem navštívila dvakrát, a to v říjnu a listopadu. Počasí bylo slunečné a příjemně teplé.

Kde je nejlepší se ubytovat v Římě?

Historické centrum (Centro Storico)

V historickém centru budete v pěší vzdálenosti od mnoha ikonických památek Říma, včetně Pantheonu, Fontány di Trevi a Španělských schodů. Tato část města je plná restaurací, obchodů a kaváren, ale hlavně v létě je velmi hlučná.

Tip na ubytování v historickém centru:
Corso Vittorio 38
Queen Palace Suites

Trastevere

Tato okouzlující čtvrť na druhé straně řeky Tiber nabízí klidnější atmosféru ve srovnání s historickým centrem. Trastevere je známé svými úzkými dlážděnými uličkami, barevnými budovami a živou noční scénou. Najdete zde také spoustu barů a restaurací.

Tip na ubytování v Trastevere:
Little Rhome Suites
Residenza Delle Arti

Monti

Čtvrť Monti se nachází v blízkosti Colossea a Fora Romana. Jedná se o jednu z nejstarších římských čtvrtí. Má bohémskou atmosféru a najdete zde módními butiky, řemeslné obchůdky a útulné kavárny. Monti je skvělou volbou, pokud chcete být v blízkosti těch nejznámějších památek, ale preferujete klidnější atmosféru.

Tip na ubytování v Monti:
Good Life Monti
Rione Monti Suites

Prati

V blízkosti Vatikánu se nachází čtvrť Prati, která je známá svými širokými bulváry a elegantní architekturou. Nabízí směsici luxusních butiků, místních trhů a tradičních trattorií. Prati je skvělá volba, pokud máte v plánu prozkoumat Vatikán a zároveň chcete zůstat v klidnější části města.

Tip na ubytování v Prati:
Hotel Roma Vaticano
Residenza Palline

Vyhledejte ubytování pomocí mapy

Co vidět v Římě (zdarma)?

Giardino degli Aranci

Pomerančová zahrada patří mezi nejkrásnější parky ve městě. Najdete ji na kopci Aventine, ze kterého je krásný výhled na celý Řím. Návštěvu si naplánujte na západ slunce, a pokud budete mít štěstí jako já, bude vám u toho hrát pán na kytaru a k tomu zpívat italské romantické písně.

Maxxi Museum

Pokud vás zajímá umění a architektura, pak si nenechte ujít návštěvu národního muzea a centra současného umění a architektury Maxxi. V každém patře najdete unikátní výstavy a v přízemí zase prostornou kavárnu. Návštěvu plánujte dle aktuálního programu na webu Maxxi.

Sant’Ignazio – Kostel Iluzí

Tento kostel vás upoutá především svým interiérem, který zdobí barevné fresky od Andrea Pozza vytvářející iluzi, že kostel má kupoli. Byl vystaven v 17. století na počest španělského vojáka, ze kterého se stal kněz. Vstup je zdarma.

Pantheon

Pantheon patří mezi turistickou klasiku. Když jsem byla v Římě poprvé, byl uzavřen, ale nyní jsem neodolala a vystála docela dlouho frontu. Tento kruhový chrám je nejstarší stavbou na světě, která se stále používá. Nachází se na náměstí Piazza della Rotonda, mezi Fontánou Di Trevi a náměstím Navona. Uvnitř najdete hrobky králů a enormní mramorovou výzdobu. Vstup je zdarma.

Čtvrť Trastevere

Čtvrť Trastevere se nachází na pravém břehu řeky Tibery. Má své osobité bohémské kouzlo a je plná restaurací, barů a kaváren. Díky turistům to tu žije přes den i v noci. Najdete zde baziliku Santa Maria, která je považována za nejstarší v Římě. Kde se najíst? Zkuste trattorii Otello a jejich špagety se slávkami nebo restauraci Oste Nostro.

Ponte Umberto

Most je pojmenován po italském králi Umberto I. a je perfektní místem nejen pro všechny fotografy, ale i pro ty, kteří ocení krásné výhledy na řeku Tiberu a Řím.

Řím, co v průvodci nenajdete:Ponte Umberto, Řím
Ponte Umberto

Via Margutta

Centrum města a především okolí Španělských schodů je doslova narvané turisty a pouličními prodejci, kteří dokáží být pořádně otravní. Až budete chtít z tohoto humbuku na chvíli uniknout, vydejte se do malebné uličky Via Margutta. Ta je plná uměleckých galerií, prodejen s obrazy a skvěle střeženým tajemstvím, protože tu narazíte maximálně na dva lidi.

Galleria Sciarra

Dalším skrytým klenotem je toto palácové nádvoří, které bylo postavené ke konci 19. století. Zdobí ho barevné fresky oslavující ženy a jejich ctnosti jako trpělivost, věrnost a sílu. Fresky doplňuje skleněná střecha s ocelovou konstrukcí. Vstup je zdarma.

Palazzo della Civiltà

Palác italské civilizace je mi trochu záhadou. Nachází se ve čtvrti EUR, na půli cesty mezi letištěm a centrem Říma. Najdete zde fašistický památník z Mussoliniho éry. Když jsem si k němu dohledávala informace, zjistila jsem, že se jedná také o sídlo módního domu Fendi, které má v přízemí galerii, ve které se pořádají výstavy. Během mé návštěvy se tam však nic nekonalo. Budova je architektonicky moc povedená a já mám z tohoto místa spoustu fotek. Vstup je zdarma.

Kavárny v Římě, které jsou ideální na práci

Pracujete na dálku a potřebujete se na pár hodin denně uchýlit někam se svým laptopem? Najít takové místo v Itálii není tak snadné jako například v Praze. Na kafe totiž Italové chodí do barů, kde si dají espresso na stojáka a odchází. Já nakonec našla hned několik kaváren, ve kterých se dá normálně sednout, a ve kterých mají wifi. Vstup do areálu budovy je zdarma.

Materia Café

Do této kavárny jsem vyrazila hned první den a zalíbila se mi tak, že jsem do ní zavítala i následující čtyři dny. Materia má fungující wifi, příjemné prostředí a ráno nabízí ke kávě také několik různých druhů pečiva. Ptejte se po celozrnném cornettu se zázvorem, je vynikající.

Barnum

Molino Bakery

Faro

 

0 Shares