5 důvodů, proč cestovat sólo

5 důvodů, proč cestovat sama

0 Shares
0
0
0

Toužíte odjet do Mexika, Indie, Tanzánie nebo Thajska? Máte pár měsíců volna, dostatek finančních prostředků, ale nemáte s kým vyrazit? Přijde vám divné odcestovat sama? Mám pro vás 5 důvodů, proč cestovat sama je možná to nejlepší, co pro sebe můžete udělat.  

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že sólo cestování má více výhod než nevýhod. Sama jsem cestovala po jihovýchodní Asii a Portugalsku, a sepsala jsem vám, proč byste to měli zkusit i vy.

5 důvodů, proč cestovat sólo
5 důvodů, proč cestovat sólo

1. Jste pánem svého času

Den si můžete naplánovat přesně podle svých představ. Nemusíte měnit své plány jen proto, abyste uspokojili nálady a přání ostatních. Pokud chcete jen tak sedět na pláži a několik hodin koukat do moře, nic vám v tom nebude bránit a nebude vás stresovat ani to, že na vás musí někdo čekat.

2. Zvýšíte své sebevědomí

Sólo cestování vás přinutí ke komunikaci s okolím, nikdo jiný se za vás na cestu nezeptá. Někoho to může děsit, ale věřte mi, zeptáte se párkrát a po nějaké době vám nebude dělat problém začít konverzaci s úplně cizím člověkem. Navíc to, že se musíte spoléhat jen samy na sebe je velkou výhodou. Zjistíte, že jste schopné vyřešit jakýkoliv problém samy. To vám dodá sebevědomí a na příštích sólo cestách se již nebudete bát.

3. Snadněji se seznámíte

Pokud cestujete se skupinou přátel nebo drahou polovičkou, tak si většinou vystačíte sami se sebou, a nemáte potřebu se s někým dalším seznamovat. To platí i naopak, neznámí lidé vás osloví spíše když budete samotné než ve skupině. Skvělé místo pro poznávání nových lidí jsou sdílené pokoje v hostelu. Tam se dáte do řeči velmi jednoduše, pak zajdete na večeři a nové přátelství je na světě.

4. Máte 100% kontrolu nad svými financemi

Chcete se ubytovat v tom nejlevnějším hostelu a všechny peníze utratit za jídlo ve vyhlášených podnicích? Nebo naopak večeřet chleba s máslem a zbytek financí dát za zážitky? Když cestujete sólo máte tisíce možností, jak s obsahem vaší peněženky naložit a nemusíte si vůbec nic obhajovat.

5. Zaměříte se více na okolí

Když cestujete ve skupině, věnujete velkou část vaší pozornosti těm, kteří jsou s vámi. Nemáte-li nikoho takového po svém boku, tuto pozornost soustředíte na své okolí. Mnoho sólo cestovatelů si proto odváží mnohem intenzivnější vzpomínky ze svých cest.

Chystáte se na svou první sólo cestu? Přečtěte si, jak na to: Jak začít cestovat sama

0 Shares