Phuket - 9 věcí, co dělat a vidět

Phuket – 9 věcí, co dělat a vidět

0 Shares
0
0
0

Phuket je největší ostrov Thajského království a je stejně velký jako Singapur. Díky své výhodné poloze se z Phuketu dostanete letadlem za hodinku jak do Bangkoku, tak i do Kuala Lumpur. V jeho okolí se navíc rozprostírá spousta nádherných ostrovů, například Koh Phi Phi, které znáte z filmu Pláž s Leonardem Di Capriem. Co na Phuketu dělat, a kde se ubytovat si povíme v tomto článku.

Na Phuketu jsem strávila čtyři krásné měsíce. Pracovala jsem tu jako dobrovolník v místní škole, kde jsem učila angličtinu. Za tu dobu jsem toho na ostrově spoustu viděla a zažila. Nechte se inspirovat!

Pařba na Bangla Road

Pokud jste “party animals”, pak nesmíte za žádnou cenu vynechat návštěvu Bangla Road v letovisku Patong. Vydejte se sem i když vás hlasitá hudba a kluby nezajímají, Patong ve večerních hodinách musíte vidět alespoň jednou za život. Je to divočina.

Na Bangla Road to žije. Je tu spoustu barů a klubů, každé tři vteřiny vás bude někdo zvát na ping-pong show, masáž, nabízet cigarety nebo létající světýlka. Potkáte tu spoustu ladyboys, se kterými se můžete vyfotit, nebo si jen dát pivko a dívat se jak tančí u tyče.

Výlet lodí na Freedom beach

Freedom beach je jedna z nejkrásnějších odlehlých pláží na celém ostrově. Ještě v roce 2014 byla přístupná pouze lodí. Tu si můžete pronajmout přes každou místní cestovku, která má stánek podél pláže nebo na hlavní cestě. Cena, kterou si vyjednáte by měla zahrnovat lodníka (řidiče) a šnorchlovací vybavení. Kapacita klasické long-tail boat bývá kolem deseti osob.

Nyní (v roce 2024) se k pláži dostanete i tuk tukem z Patongu. Ten vás doveze na konec asfaltové cesty. Poté vás čeká ještě asi 30 minutová cesta ze strmého kopce po svých, neboť přímo až na pláž žádná cesta nevede.

Freedom Beach na Phuketu
Freedom Beach

Freedom bar a západ slunce

Na Freedom bar narazíte na pravé straně při cestě z Kamaly do Patongu. Kdyby mi o něm kolegyně neřekla a já jen projížděla, nikdy bych si ho nevšimla. Nabízí úchvatný výhled na západ slunce, milý personál a hudbu v podání Boba Marleyho.

Dobrovolníkem na den

Na Phuketu funguje spousta neziskových organizací, které se zaměřují na podporu dětí nebo zvířat. Nebojte se a napište jim. Rádi uvítají jakoukoliv pomoc. Do škol přineste sešity, tužky nebo anglické knížky, a pokud se domluvíte předem, určitě se budete moct zapojit i aktivně. Tento zážitek dodá vašim prázdninám zcela nové rozměry.

Noční trh v Phuket Town

Po celém Thajsku se denně koná několik desítek, ne-li stovek trhů. Tento je však pouze o víkendech, začíná kolem páté hodiny odpolední a končí asi hodinku před půlnocí. Do Phuket Townu (na východní straně ostrova) se dostanete tuk tukem nebo taxi.

Pokud pojedete na motorce ze západní strany ostrova, dejte si pozor na Patong Hill. Jedná se o velmi strmou, točitou a hodně frekventovanou cestu, na které jsou smrtelné nehody na denním pořádku. Jinak na trhu najdete vše od jídla, oblečení, elektroniky, zvířat až po různé turistické tretky, a to vše za velmi příjemné ceny.

Potápění na Phuketu

Potápěčských škol je na Phuketu spousta a dveře mají otevřené i pro úplné začátečníky. Zaplatit si můžete jeden, dva ponory nebo rovnou absolvovat celý kurz. Já vyzkoušela potápění úplně poprvé se školou Merlin Divers a byl to super zážitek.

Potápění na Phuketu
Potápění na Phuketu

Muay Thai

Muay Thai je Thajský box, kterému se říká také “the art of eight limbs” (umění osmi končetin). Jedná se o velmi populární a náročný sport. Jít se na něho můžete pouze podívat, například na boxovací stadion v Patongu, nebo se na něho rovnou zapsat v Tiger Muay Thai Camp na jihu ostrova v Chalongu. Tento kemp je ten nejznámější a jen za měsíc jím projde kolem 300 žáků.

Tetování

Nejpopulárnější thajský suvenýr = tetování. Salónů tu najdete na každém rohu deset, dejte si ale záležet na jeho výběru. Ujistěte se, že je studio čisté, a že používají nové jehle. Mezi seriózní tetovací studia na Phuketu patří například Golden Needle v Phuket Town, Ink Tattoo v Bang Tao nebo Aussine Tattoo v Patongu.

Zdolání Big Buddhy

Pětačtyřiceti metrovou sochu Buddhy můžete vidět z různých částí ostrova. Nachází se mezi Chalongem a Katou. Nahoru k soše vede 6 kilometrů dlouhá strmá cesta, kterou je nejlepší zdolat v autě. Prý vás tam ani tuk tuk nevezme, protože to prostě nevyjede.

Chystáte se do Thajska? Nenechte si ujít článek: Kolik vás budou stát 2 týdny v Thajsku

0 Shares