Singapur průvodce - Tipy a zajímavosti, co vidět

Singapur průvodce – Tipy a zajímavosti, co vidět

0 Shares
0
0
0

Když jsem před deseti lety plánovala mou úplně první cestu do jihovýchodní Asie, ani mě nenapadlo zahrnout Singapur do mého itineráře. V té době jsem toho o Singapuru moc nevěděla. Během mých cest jsem ale na toto Lví Město slyšela jen samou chválu, takže jsem se tam nakonec vydala. Co v Singapuru vidět, kde se ubytovat, co je pro Singapur typické, a mnoho dalších zajímavostí si povíme v tomto článku.

Singapur je živá, multikulturní metropole, která vás ohromí vysokými mrakodrapy, bujnými zelenými prostory, nezvyklou čistotou a lahodnou kuchyní. V tomto městě si každý přijde na své.

Jak se dostat do Singapuru?

Singapur je skvěle propojen s hlavními městy po celém světě prostřednictvím letiště Changi, které je pravidelně hodnoceno jako jedno z nejlepších na světě. Dostanete se sem také vlakem z Malajsie (tuto cestu jsem absolvovala já), trvá sice něco kolem sedmi hodin, ale vyjde vás asi na dvě stovky a jet džunglí vlakem je přece zážitek. Další možností je připlout na výletní lodi, které kotví v přístavišti Marina Bay Cruise Centre.

Co vidět v Singapuru

Marina Bay Sands

Tento ikonický hotelový a zábavní komplex s infinity bazénem na střeše, vyhlídkovou terasou, luxusní nákupní galerií a živou noční scénou nemůžete přehlédnout. V Marina Bay najdete také národní symbol Singapuru – sochu Merlina, který má tělo ryby a hlavu lva. Tělo symbolizuje skromné počátky Singapuru, kdy město fungovalo jako rybářská vesnice zvaná Temasek. Hlava představuje původní název Singapuru – Singapura což znamená v malajštině “město lvů”.

Do hotelu Marina Bay Sands se můžete podívat, i když tam nejste ubytovaní. Vydejte se do jejich sky baru, který se nachází v 57. patře a užijte si krásné výhledy na celé město.

Marina Bay v Singapuru
Marina Bay

Gardens by the Bay

Pohádková zahrada s futuristickými Supertree strukturami, zahradami a fascinujícími skleníky Cloud Forest a Flower Dome je něco, co jen tak jinde neuvidíte. Nenechte si ujít světelnou show, která se koná každý večer v 19:45 a 20:45. Vstup do zahrad je zdarma, některé atrakce však mohou být zpoplatněny.

Gardens by the Bay v Singapuru
Gardens by the Bay

Ostrov Sentosa

Sentosa v malajštině znamená klidný a pokojný, a to je přesně to, co tato ostrovní rekreační oblast nabízí svým návštěvníkům. Hlavními lákadly jsou zábavní atrakce jako Universal Studios Singapore, S.E.A. Aquarium, Adventure Cove Waterpark, kde si můžete užít tobogány nebo plavbu s delfíny, golfové kluby a krásné pláže Siloso, Palawan a Tanjong.

Ostrov Sentosa v Singapuru
Ostrov Sentosa

Chinatown

Tato živá čtvrť je plná barevných chrámů, tradičních obchodních domů, trhů a autentických restaurací podávajících čínskou kuchyni. Najdete zde, také Buddha Tooth Relic Temple, jeden z nejkrásnějších buddhistických chrámů jaký jsem, kdy navštívila. Chrám zdobí naleštěné zlaté sošky a hudba, kterou zde hrají je jako balzám na duši.

Nenechte si ujít food court na Smith Street, kde pořídíte vynikající jídlo za pár dolarů. Dala jsem si polévku s knedlíčky a krevetami a byla naprosto dokonalá.

Co ochutnat v Singapuru

Little India

Máte rádi indické jídlo? Pak si nesmíte nechat ujít čtvrť Little India. Jídlo tu je levné a moc dobré, navíc by to nebyl Singapur, aby tu i indické jídelny nebyly krásně čisté. Nemusíte se sem bát ani po setmění, ani jako sólo turista. Singapur má jednu z nejnižších kriminalit na světě. Lidé, kteří zde žijí si jsou plně vědomi toho, že pokud by spáchali nějaký přestupek, draze by tím zaplatili (např. vyhoštěním). Singapur má totiž velmi přísné zákony na hodně věcí.

Hawker centra

Singapur je sice jedno z nejdražších měst na světe, ale najíst se tu dá skvěle za méně jak dvě stovky. Nezbytnou součástí místní kulinářské kultury jsou hawker centra – zastřešené tržnice s desítkami stánků, některé z nich si dokonce vysloužili ocenění v Michelinském průvodci. Mezi nejoblíbenější patří Maxwell Food Centre v Chinatown a Lau Pa Sat, který se specializuje na grilovaná jídla.

Powered by GetYourGuide

Co je typické pro Singapur

 1. Singapur je domovem širokého spektra etnických skupin, včetně Číňanů, Malajců, Indů a mnoha dalších. Tato multikulturalita je patrná ve společnosti, kultuře a zejména v kuchyni.
 2. Singapur je známý svou rozmanitou a velmi chutnou kuchyní, která kombinuje vlivy z různých kultur. Těšit se můžete na speciality jako je chilli krab, Hainanské kuře s rýží a laksu – ostrou polévku s chilli papričkami a rýžovými nudlemi.
 3. Singapur překvapí množstvím moderních budov a architektonických skvostů, jako je Marina Bay Sands, Gardens by the Bay a Supertree Grove.
 4. Díky přísným pravidlům a důrazu na veřejný pořádek je Singapur jedno z nejčistších měst na světě.
 5. Singapur je překvapivě velmi zelené město. Je plné zelených prostorů a parků – najdete zde Botanickou zahradu a MacRitchie Reservoir, které nabízí únik z městského prostředí.

Co se nesmí v Singapuru

V Singapuru se musí dodržovat přísné zákony, které platí jak pro jeho obyvatele, tak i návštěvníky. A co patří mezi nelegální činnosti?

 • prodej a distribuce padělaného značkového zboží
 • špehování
 • držení drog
 • odhazování cigaretových nedopalků na veřejnosti
 • pití alkoholu na veřejnosti mimo licencované podniky
 • prodej, import a žvýkání žvýkačky
 • plivání ve veřejných prostorech
 • krmení holubů ve veřejných parcích
 • nesplachování na veřejných toaletách
 • přecházení cesty mimo míst k tomu určených
 • více informací najdete v dalším článku: 10 věcí, co se nesmí v Singapuru

Doprava v Singapuru

Co ochutnat v Singapuru

Kuře Hainan
Kuře Hainan je oblíbené národní jídlo. Jedná se o měkké vařené kuře podávané s voňavou rýží a chilli omáčkou.

Chilli Krab
Šťavnatý krab vařený v pikantní chilli-rajčatové omáčce, tradičně podávaný s těstovinami manta.

Laksa
Výborná nudlová polévka s kokosovým mlékem, kořením a přísadami jako krevety, tofu a mušle.

Satay
Tyto grilované špízy s marinovaným kuřecím masem se podávají s arašídovou omáčkou a patří mezi oblíbenou pochoutku, kterou koupíte v pouličních stáncích.

Kaya Toast
Kaya toast je tradiční snídaňový toast potřeným kokosovým džemem a máslem. Podává se s vařenými vejci a kávou.

Kuřecí Satay s omáčkou
Kuřecí Satay s omáčkou

Ubytování v Singapuru

Singapur nabízí velkou škálu ubytovacích možností, od luxusních a butikových hotelů, až po hostely a apartmány v soukromí. Vyberte si ubytování v blízkosti MRT (metra), usnadníte si tak život.

Mezi oblíbené čtvrti patří Marina Bay, která je plná luxusních hotelů, dále nákupní čtvrť Orchard Road, China Town, Little India nebo živá čtvrť Clarke Quay s restauracemi, kavárnami a bohatým nočním životem.

Ubytování v Singapuru se pohybuje na zcela jiné cenové hladině než například Thajsko. Za jednu noc v klasickém dvoupokojovém hotelu zaplatíte pár tisíc korun.

Ubytování můžete vyhledat pomocí této interaktivní mapy:

*Tento článek obsahuje affiliate linky

0 Shares