5 míst, co vidět a navštívit na Koh Samui

5 míst, co vidět a navštívit na Koh Samui

0 Shares
0
0
0

Ostrov Koh Samui je jeden z nejpopulárnějších thajských ostrovů. Je proslulý krásnými plážemi, jemným pískem a tyrkysovým mořem. Přes den můžete vyzkoušet potápění, šnorchlování nebo jízdu na vodním skútru. Večer zase ochutnat místní speciality nebo zajít na masáž. V tomto článku si povíme, co dělat na Koh Samui, a jaká nejhezčí místa jsme během našeho pobytu navštívili my.

Na ostrově Koh Samui jsme strávili necelé dva týdny. I když nám většina dnů propršela, vyrazili jsme s místní cestovkou na výlet kolem ostrova. Výlet můžete rezervovat online přes cestovatelský portál GetYourGuide.

Co dělat na Koh Samui?

Wat Plai Laem

Wat Plai Laem, Koh Samui

Tento buddhistický chrám se nachází v severní části ostrova. To, co vidíte na fotce je Guaniyn – bohyně smilování. Lidé věří, že Guanyin je zdrojem bezvýhradné lásky a ochránkyní všeho živého. Osmnáct paží, které vidíte na fotce znázorňují její schopnost poskytnout pomoc kdekoliv na světě. Je považována za bohyni plodnosti a lidé se k ní chodí modlit, aby měli zdravé potomky. Kousek od ní se nachází socha smějícího se Buddhy.

Big Buddha

Big Buddha, Koh Samui
Big Buddha

Tento nejznámější chrám se nachází pouhých pět minut jízdy od Wat Plai Laem. Dvanáctimetrová socha Buddhy byla postavena v roce 1972, a je to první věc, kterou uvidíte z letadla. V těsné blízkosti chrámu najdete několik předražených stánků s občerstvením a oblečením.

Hinta Hin Yai

Hinta Hin Yai, Koh Samui
Hinta Hin Yai

Trošku neobvyklá turistická atrakce, na Thajsko však nic šokujícího. Mezi plážemi Lamai a Hua Thanon se nachází dvě zajímavé skalní formace, které vypadají jako dámské a pánské přirození. Váže se k tomu legenda o starším páru, jejichž loď tu ztroskotala, těla byla vyplavena na pobřeží a přeměnila se v tyto skály. Zdejší tomu říkají Grandfather and Grandmother Rocks.

Wat Khunaram a mumifikovaný mnich

Mumifikovaný mnich, Wat Khunaram, Koh Samui
Mumifikovaný mnich, zdroj: Koh Samui Guide Magazine

Jedna z nejbizarnějších atrakcí jakou jsem, kdy viděla. Přesně uprostřed tohoto chrámu je ve skleněné vitríně vystaven mumifikovaný mnich. Ten se jmenoval Phra Khru Samathakittikhun a zemřel v roce 1973. Mnichem se stal až po padesátém roce života a byl známý pro svoji schopnost předvídání smrti.

Vodopády Na Muang

Na Muang vodopády, Koh samui
Na Muang vodopády

A to nejlepší na konec! Vodopády Na Muang stojí za to vidět. Minibus nás vysadil dole pod kopcem a my pak šplhali necelý kilometr až k vodopádům. Pod vodopády se nachází kemp, kde najdete spoustu nesmyslů, např. různá safari představení a možnost povozit se na slonech. Tomu se prosím vyvarujte.

Tento výlet byl skvělý, jen já sama moc nechápu celkový ten hype kolem ostrova Koh Samui. Je to snad nejdražší místo v Thajsku, vysokým cenám jídla neodpovídá kvalita a servis v kavárnách a restauracích je snad ten nejhorší, co jsem kdy v Thajsku zažila. Mnohem víc se mi líbilo na ostrovech Phuketu, Koh Phi Phi nebo Koh Chang.

0 Shares