Itálie

VÝLET NA POBŘEŽÍ AMALFI: JAK STRÁVIT DEN V SORRENTU

Rybářská vesnice Marina Grande v Sorrentu

Po necelých třech dnech v Neapoli jsem se rozhodla, že je na čase vyrazit na malý výlet. V roce 2017 jsem se zamilovala do pobřeží Amalfi, které jsem v té době projela z jížní části a podívala se do Vietri sul Mare, Cetary, Maiori, Ravella, Atrani a Minori. Proto jsem se tentokrát rozhodla podívat na stranu opačnou, do Sorrenta.

DOPRAVA DO SORRENTA

Z Neapole se do Sorrenta dostanete lodí, autobusem nebo vlakem. Já zvolila poslední možnost a probíhalo to v typickém italském stylu. Vlak měl asi 45 minut zpoždění, byl narván k prasknutí a já si užila 70 minut velmi „příjemné“ jízdy. Jednosměrná jízdenka vyjde na necelá 4 eura.

Přímo před vlakovým nádražím v Sorrentu se nachází autobusová zastávka společnosti SITA, která vás doveze do dalších malebných městeček jako je Positano nebo Amalfi.

CO JSEM OBJEVILA V SORRENTU

Od vlakového nádraží jsem se vydala vlevo podél ulice Corso Italia a po pár minutách chůze jsem dorazila na hlavní náměstí Piazza Tasso. To je plné malých kavárniček, ve kterých si můžete odpočinout a pozorovat dění kolem. Další zajímavostí, kterou byste si neměli nechat ujít je „Valley of the Mills“. Zde se vám naskytne výhled na hlubokou zelenou soutěsku na jejímž dnu můžete spatřit zříceniny jednoho z mnoha vodních mlýnů, které byly v minulosti plně využívány.

Z Piazza Tasso jsem si to namířila směr Villa Comunale, odkud se dají pořídit jedny z nejkrásnějších fotek se sopkou Vesuv v pozadí. Přímo pod touto vyhlídkou se nachází několik pláží, ke kterým vede klikatá cesta, ale je tu i ty výtah pro ty se sníženou pohyblivostí.

Dalším krásným náměstím je Piazza della Vittoria, roztomilé náměstíčko s palmami a úžasnou vyhlídkou. Odtud je to už jen pár kroků do malé rybářské vesničky Marina Grande. Její nábřeží je lemované spoustou restaurací, které servírují ty nejčerstvější ryby. Zastavila jsem se na kafe v Caffetteria da Giniello, pozorovala místní rybáře a slunila se.

Pláž v Sorrentu s výhledem na sopku Vesuv
Villa Comunale, Sorrento
Výhled z Villa Comunale, Sorrento
Marina Grande, Sorrento

Mé další kroky vedly zpět do centra Sorrenta, a to konkrétně do uličky Corso Italia a přilehlé Via San Cesareo, která je jednou z nejstarších ulic ve městě. Tato část města je ideální pro všechny, kteří milují nakupování nebo jen hledají suvenýry pro své blízké.

Sorrento vás uhrane svým krásným členitým pobřežím, tyrkysově modrou vodou a úzkými uličkami, které jsou z dálky obklopeny horami. Na jednodenní výlet naprosto ideální. Kdybych si ovšem měla vybrat, kde strávím týden u moře, má volba by padla na vesničky poblíž města Salerno (jména najdete na začátku tohoto článku). Mají snadnější přístup k moři, nejsou přeplněné obchody a mají ten pravý vesnický vibe, což v poslední době upřednostňuji před velkoměsty.

Chystáte se letos na dovolenou k moři? Kampak to bude?

Nákupní třída v Sorrentu
[instagram-feed]