Co to je Revolut- Jak platit kartou v zahraničí

Co to je Revolut: Jak platit kartou v zahraničí

0 Shares
0
0
0

Platební kartu Revolut používám již několik let. Díky výhodnějším kurzům a nulovým poplatkům za výběr jsem za tu dobu ušetřila tisíce korun. Co to je Revolut, jak funguje, a jak si o kartu zažádat si povíme v tomto článku. 

Během pobytu v zahraničí je nejlepší platit vše kartou. Při ztrátě ji můžete okamžitě zablokovat, ztracenou hotovost nejspíš už nikdy neuvidíte. Velmi záleží na vaší cílové destinaci, pokud se chystáte do velkých měst nebo dovolenkových letovisek, pak kartou můžete zaplatit téměř vše. Při výpravách do odlehlejších oblastí mějte raději po ruce vždy i hotovost.

Co to je Revolut?

Revolut je skvělá alternativa ke klasickému bankovnímu účtu, a to především pro ty, kteří rádi cestují. Revolut je litevská fintech společnost, která nabízí širokou škálu bankovních a finančních služeb prostřednictvím své mobilní aplikace.

Společnost byla založena v roce 2015 Nikolayem Storonskym a Vladem Yatsenkem a jejím cílem je poskytovat jednoduchou alternativu k tradičnímu bankovnictví.

V čem je dobrý Revolut?

Revolut nabízí spoustu služeb, mezi ty nejzajímavější patří:

Multiměnové účty

Posílat a přijímat peníze můžete ve více jak 29 měnách, a to v rámci jednoho účtu. Jak to funguje? Řekněme, že se chystáte do Maroka. Na svůj CZK Revolut účet si převedete ze svého klasického bankovního účtu peníze. Ty pak v aplikaci směníte za marocké dirhamy. Pokud mezi uživatele Revolut patří také vaši přátelé a rodina, tak jsou převody vždy okamžité a bezplatné.

Směna měn probíhá v reálném čase za mezibankovní kurzy, které jsou často výhodnější než u tradičních bank.

Mezinárodní peněžní převody

Umožňují uživatelům posílat peníze do zahraničí za nízké poplatky ve srovnání s tradičními bankami.

Spoření a investice

  • Nabízí spořící trezory pro odkládání peněz.
  • Poskytuje přístup k obchodování s akciemi a dalším investičním příležitostem v aplikaci.

Pojišťovací Služby

Zahrnuje možnosti cestovního pojištění, pojištění zařízení, nákupů a další.

Proč si založit Revolut

1. Založení účtu, vystavení první karty a její doprava až k vám domů je zdarma.

2. Revolut používá více jak 40 milionů lidí, takže opravdu se nejedná o žádný scam.

3. Nemusíte chodit do banky a čekat. Stačí si stáhnout aplikaci, otevřít účet a během chvilky ho můžete začít používat.

4. Fyzická karta vám přijde poštou za několik dní, mezitím si můžete pořídit kartu virtuální, kterou lze využívat hned. Stačí ji přidat do peněženky v telefonu.

5. Revolut nabízí několik plánů – Standard, Plus, Premium, Metal a Ultra. Já velmi dlouho používala plán Standard – jeho vedení je zdarma, a teprve nedávno jsem přešla na plán Premium, který nabízí také cestovní pojištění, vstupy do letištních salonků za snížené ceny a vstup zdarma v případě zpoždění letu o více jak hodinu.

6. Při plánu Standard, který by vám na jednorázové výlety do zahraničí měl stačit, získáte zdarma výběr z bankomatu do výše 200 EUR nebo 5 výběrů za klouzavý měsíc a směnu 1000 EUR ve více jak 29 měnách bez dalších poplatků (od pondělí do pátku).

7. Jediný poplatek, který se vám za výběr z bankomatu strhne (za splnění výše uvedených podmínek) je poplatek lokální bance.

8. Pokud vyrazíte na dovolenou nebo na večeři s přáteli (uživateli Revolutu), můžete si účet následně mezi sebou v aplikaci rozdělit. Každý tak zaplatí svůj podíl bez toho, aniž byste se museli skládat v restauraci v hotovosti.

Jak si zařídit Revolut?

Stačí si stáhnout aplikaci do svého telefonu a postupovat dle pokynů. Odkaz na stažení aplikace najdete zde.

Hledáte inspiraci na vaši další cestu? Podívejte se do Rakouska a na článek: Rakouská jezera – Tipy na dovolenou

0 Shares