10 VĚCÍ, KTERÉ MUSÍTE ZAŽÍT V THAJSKÉ PROVINCII CHANTHABURI

0 Shares
0
0
0

Provincie Chanthaburi patří mezi turisty opomíjená místa ve východním Thajsku. Pokud se vydáte busem z Bangkoku do Kambodži nebo na ostrov Koh Chang, nemůžete Chanthaburi minout. A budete-li mít možnost zde na den, dva nebo i jen pár hodin zastavit, udělejte to, a určitě toho nebudete litovat. Já jsem se sem podívala s TAT – Tourism Authority of Thailand a stávila tu dva dny.

Hlavní město provincie nese stejný název jako region samotný, a to Chanthaburi. Velmi mi připomíná severní Chiang Mai, který patří mezi velmi oblíbené destinace v Thajsku, převážně mezi digitálními nomády. Najdete tu krásnou architekturu, kavárenskou kulturu, můžete nakoupit pravé safíry za třetinovou cenu a celkově má město moc příjemnou a klidnou atmosféru.

Co tedy stojí za to vidět?

MĚSTO CHANTHABURI
Květinový oběd v Ban Namprik Khao Suay

Restauraci Ban Namprik najdete ve městě Chanthaburi a od ostatních restaurací se odlišuje v tom, že servíruje jídla tradičním způsobem v krásně naaranžovaných proutěných koších. Vše je navíc odzdobeno živými květy a i obsluha je zahalena do tradičních oděvů.  
Katolická katedrála

Vznik katolické komunity v Chanthaburi se datuje k roku 1700 a v dnešní době zde žije něco kolem 8 000 thajských katolíků. Katedrála Mary Immaculate Conception byla vystavena v 18. století a od té doby byla čtyřikrát přestavěna. Finální a současnou pobodu získala v roce 1909. Uvnitř je opravdu překrásná.

Trhy s drahokamy

V celém Thajsku se denně koná nesčetné množství trhů, ale tento byl pro mne ten nejzajímavější. Chanthaburi je známé pro své trhy s drahými kameny po celém světě. V centru města tak najdete ulici Si Chan Road kolem které není nic jiného než směnárenské stoly s různými druhy cenných kamenů. Sjíždějí se sem lidé z celého světa a nakupují safíry a rubíny za mnohem příznivější ceny než doma.

Výrobna tradičních “egg cakes”

V rámci našeho organizovaného výletu jsme se podívali i do rodinné výrobny tradičních “egg cakes”, které připomínají svou texturou naši piškotovou buchtu. V této výrobně pracují tři generace tohoto pána již od roku 1948. Budete-li v Chanthaburi, domlute si prohlídku města s místním, anglicky mluvícím průvodcem Franciscem, který vám tuto a mnoho dalších zkušeností s radostí zařídí.

Chanthaboon Waterfront

Hlavní město provincie se překvapivě jmenuje úplně stejně, a aby toho nebylo málo, řeka, která městem protéká se také jmenuje Chanthaburi. Zde by žádnému cestovateli neměl uniknout Chanthaboon Waterfront. Je to část města, která se táhne podél již zmiňované řeky. Existuje již více jak 300 let a má velmi okouzlující atmosféru. Najdete zde krásnou architekturu, spoustu kaváren a obchůdků.

Gem and jewelry centrum

Ti, kteří mají zálibu v klenotech a drahých kamenech se na pár hodin zabaví v Gem and Jewelry Centre. Na začátku naší návštěvy jsme shlédli krátký film o tom jakým způsobem se kameny těží a čistí. Poté jsme navštívili muzeum, a na konec jsme měli možnost si nějaké šperky v prodejnách k tomu určených nakoupit.

Restaurace Tamajun

Přímo na 248 Sukhapiban Rd. podél Chanthaboon Waterfront najdete restauraci a hotel v jednom. Každý pokoj v hotelu Tamajun je zařízen v trošku jiném dekóru, ale v podstatě je na výběr z “tropical thai style” nebo “hip hotel style”. Restaurace má sezení na terase přímo nad řekou. Ochutnali jsme thajskou omeletu, massaman kari, smažené krevetky a další dobroty.

PROVINCIE CHANTHABURI
Farma ústřic

Patříte-li mezi gurmány, nenechte si ujít prohlídku na farmě ústřic. Farma se jmenuje Pa Louise Lung Thom (tetička Louise a strýček Tom) a dostanete se k ní na lodi. Ústřice patří v této oblasti mezi oblíbené pokrmy a najdete je na menu téměř každé restaurace. Tyto ústřice byly dva roky staré a ty největší jaké jsem kdy viděla. Strýček Tom vám poví vše o jejich pěstování a ukáže jak se správně servírují.

Mořská farma Kung Krabaen Bay 

Na mořské farmě Kung Krabaen Bay se dozvíte jak se pěstují ústřice nebo vám bude názorně předvedeno jak probíhá sklizeň krabích vajíček. Zakoupit si můžete i pytlík ryb, kterými se pak krmí žraloci. Pán na fotce se je snaží přivolat, my jsme poté měli slézt dolů na plošinu a krmit je. Díky předchozím návštěvníkm se prý, ale tak přejedli, že se (naštěstí) vůbec neukázali. Vstup je zdarma, pouze za krmivo pro ryby zaplatíte 40 THB za pytlík.

Vyhlídka Noen Nangphayay

Silnice vedoucí z mořské farmy Kung Krabaen Bay do města Chanthaburi podél moře je ta nejkrásnější, nebo spíše nejlépe postavená v celém východním Thajsku. Nabízí i pásmo pro cyklisty a chodce, a také vyhlídku Noen Nangphaya z které si tu krásu můžete vyfotit. Mě spíše než ta cesta přišly zajímavější tu neskutečně velké davy místních, kteří se zde fotili jako o život.

0 Shares