Průvodce Koh Chang – Co vidět, ubytování, výlety

0 Shares
0
0
0

 

Pokud máte v plánu se tuto nebo příští zimu podívat do Thajska a pořád nevíte jaká města nebo ostrovy navštívit, potom bych vám ráda doporučila ostrov Koh Chang. Řekla bych, že nepatří mezi ty nejvíce navštěvované a lidé tu většinou ani moc neví, že existuje. Největšími favority jsou totiž Phuket, Samui, Ko Tao nebo Koh Phangan.

Poloha

Koh Chang je malý ostrov o rozloze 155 km2, který najdete u východního pobřeží Thajska, nedaleko hranic s Kambodžou.

Jak se dostat na Koh Chang

Jak se dostat z Bangkoku na Koh Chang? Když se budeme bavit o tom, jak se tam dostat z Bangkoku, tak existují dvě možnosti. Buď můžete jet autobusem z nádraží Ekkamai, které se nachází přímo u stanice sky trainu v centru města. Odjezd je v 7:45 a 9:45 a lístek stojí nějakých 170 Kč. Po pěti hodinách vás bus vyklopí v přístavu Centre Point Pier, kde si koupíte další lístek (55 Kč) a hodinu se budete plavit na zrezavělé nákladní lodi. Na ostrově už bude čekat několik taxíků, které vás pak rozvezou do hotelů.

Druhou možností je letět z letiště Suvarnabhumi do Trat s Bangkok Airways což, ale nakonec bude taky stát pár hodin vašeho času, protože z Trat se musíte nejprve dostat do přístavu a pak na loď. Navíc cena zpáteční letenky začíná na 3 400 Kč.

Doprava po ostrově

Jako všude v Thajsku jsou k dispozici půjčovny motorek a aut. Jen si dejte pozor, cesty tam jsou hodně strmé a klikaté. I cesta v taxi (což je vlastně takový open space džíp s dvěma lavicemi) nahání hrůzu, protože při prudkých zatáčkách a klesání nebo stoupání máte pocit, že z toho auta prostě vypadnete. Takovýchto taxi jezdí po ostrově spousta, takže pokud se potřebujete dostat z bodu A do bodu B, stoupněte si na hlavní cestu a během chvilky si nějaké určitě přivoláte.

Ceny

Příjemnou zprávou je, že Koh Chang ještě stále patří mezi místa s tou lepší cenovou politikou. Kari s rýží dostanete už za 42 kč.

Ubytování

Zde si vybere opravdu každý. Chcete luxus? Ten vám nabídne třeba hotel Dewa nebo The Emerald Cove. Chcete něco levného a něco z čeho budete mít zážitek na celý život? Potom se ubytujte v Siam Huts na Lonely Beach. Jedná se o bungalowy, které jsou přímo na pláži, ale problém je v tom, že jsou naprosto neudržované, a co jsem slyšela, tak wc a sprcha jsou většinou nefunkční, pokoj budete sdílet se šváby a celý areál slouží jako jedno velké smětiště.

Džungle

Koh Chang je hodně zelený ostrov, který z velké části pokrývá džungle. Opice se vesele prochází po hlavních cestách a prohrabávají pytle s odpadky ve víře, že najdou nějakou dobrotu. Cestovní kanceláře pořádají pravidelné trekové výlety, které určitě stojí za to, ale poté co mi bylo oznámeno, že si určitě musíme obléct dlouhé rukávy a dlouhé nohavice, protože jinak by se po nás plazili hadi a pavouci, a že v džungli je malárie, jsem takovýto výlet zavrhla.

Počasí

Sezóna (slunečno bez dešťů) tu začíná o něco dříve než na západní straně Thajska. Již v druhé půlce října se tu počasí začíná umoudřovat, občas ještě sprchne, ale od listopadu už můžete očekávat slunečno. Na to si na ostrovech jako Samui nebo Phuket musíte počkat minimálně do prosince.

Pláže

Mezi nejznámější pláže patří White Sand beach, Lonely beach nebo Kai Bae beach.

Party

Pokud chcete pařit, ubytujte se v letovisku Lonely Beach. Oblast oblíbená mezi baťůžkáři a všemi co raději žijí v noci než ve dne. Pravidelné večírky na pláži pořádá např. již zmiňovaný Siam Hut, kde vám předvedou jak to pořádně roztočit s ohňem. V uličkách kolem hlavní cesty najdete spoustu barů, kde za pár korun pořídíte tzv. buckets (kyblíky s alkoholem).

Ko Wai

Výhodou je, že až se nabažíte Koh Changu, můžete hupsnout na loď a během hodinky se ocitnete na tomto malebném ostrůvku, na kterém najdete pár bungalowů. Elektřina tu funguje jen pár hodin denně  a pláže tu jsou pohádkové.

0 Shares