8 důvodů, proč navštívit Cambridge

8 důvodů, proč navštívit Cambridge

0 Shares
0
0
0

Když se řekne Cambridge, tak se vám buď vybaví jazykové zkoušky, nebo slavná univerzita. O samotném městě Cambridge jsem toho moc nevěděla, proto jsem sem vyrazila. V tomto článku si povíme 8 důvodů, proč toto krásné anglické město nedaleko Londýna navštívit. 

Vlakem z Londýna se sem dostanete již za 48 minut, takže ideální destinace na jednodenní výlet. Doporučila bych vám, ale vyrazit co nejdříve. I když v Cambridge žije méně jak 150 tisíc obyvatel, jedná se o velmi oblíbenou turistickou destinaci, kterou ročně navštíví 8 milionu lidí.  

Co vidět a dělat v Cambridge během jednoho dne?

Vyzkoušejte tradiční punting

Vyzkoušejte punting v Cambridge
Vyzkoušejte punting v Cambridge

Termín “punting” nemá doslovný překlad. Jedná se o projížďku na loďce, která je manuálně poháněná velkou kovovou tyčí. Tu má na starosti člověk, který stojí na zádi a touto tyči odráží loď ode dna. Projížďky se konají po řece Cam a lehce připomínají benátské gondoly.

Můžete si zaplatit projížďku s profesionálem, který vám poskytne výklad o historii města a zajistí, že se vaše loď nepřevrátí, nebo to pojměte jako dobrodružství a loď si můžete kormidlovat sami. Samozřejmě dostanete základní instrukce o tom, jak loď ovládat. To, že někdo spadne do vody se občas stane, takže si nezapomeňte sundat hodinky a obsah svých kapes uložit do vodotěsného sáčku.

Společností, které vám loď pronajmou je spousta. Pokud chcete po cestě shlédnout ty nejzajímavější pamětihodnosti, půjčte si loď u Magdalene Bridge a vydejte se směrem na jih. Po cestě potkáte známou St. John’s College, Bridge of Sights (Most vzdechů) nebo Trinity College, na které studoval Princ Charles.

Podívejte se do areálu univerzity 

Místní univerzitu tvoří 31 kolejí (tzv. college). Mezi ty nejznámější a největší patří King’s College, Trinity College nebo Pembroke College. Některé jejich části jsou přístupné veřejnosti. V době mé návštěvy se však konal den otevřených dveří pro budoucí studenty a většina z výše jmenovaných byla pro veřejnost uzavřena.

Nakonec se nám podařilo nakouknout alespoň do několika menších. Na fotce výše je školní jídelna. Součástí každé college je také kaple a koleje, kde studenti bydlí a rozlehlé zahrady.

Obdivujte Matematický most 

Matematický most v Cambridge
Matematický most v Cambridge

Říká se mu také Wooden Bridge a jedná se o jeden z nejznámějších dřevěných mostů v jižní Anglii. Design mostu je velmi neobvyklý a vypadá, že byl postaven bez použití jakýchkoliv matic a šroubů.

Vyfoťte se u Corpus Clock 

Corpus Clock v Cambridge
Corpus Clock v Cambridge

Na rohu Bene’t Street a Trumpington Street najdete hodiny neobvyklého designu. Jsou vyrobeny z 24-karátového zlata a jejich průměr dosahuje 1,5 metru. Hodiny byly postaveny a zafinancovány vynálezcem a bývalým absolventem místní univerzity, Johnem C. Taylorem.

Zastavte se na Market Square

Market square v Cambridge
Market square v Cambridge

Pokud rádi nakupujete, a to především místní speciality, nezapomeňte se podívat na Market Square, kde probíhají každý den od 10 – 16 hodiny trhy. Ulovíte zde umělecké kousky, květiny, ovoce, zeleninu, dorty a mnoho dalšího.

Projeďte se pod Mostem Vzdechů 

Most Vzdechů v Cambridge
Most Vzdechů v Cambridge

“Bridge of Sights” najdete jak v Cambridge, tak i v Benátkách. Dokonce bych řekla, že se ten anglický designově velmi podobá tomu italskému. Byl postaven na začátku 19. století a patřil mezi oblíbená místa královny Viktorie. Nejlépe si ho můžete prohlédnout z loďky.

Zajděte na kafe do Fitzbillies 

Kam na kafe v Cambridge
Kavárna Fitzbillies v Cambridge

Fitzbillies je vyhlášené místo, které má v centru města hned dvě provozovny. Mají tu výborné kafe a je to i skvělé místo na brunch. V nabídce najdete palačinky, vajíčka na různé způsoby, čerstvé džusy nebo skořicové rolky.

Užijte si umění v Kettle’s Yard 

Kettle’s Yard je galerie, obchůdek a bistro nedaleko centra. Spadá pod místní univerzitu a vstup je zdarma. Součástí galerie je i Kettle’s Yard House, rozlehlý dům ve kterém žili v letech 1958 – 1973 Jim a Helen Ede. Jim pracoval jako kurátor Tate Gallery v Londýně a za svůj život nasbíral spoustu uměleckých kousků, kterými dům zaplnil, a které v domě zůstaly. Vstup je také zdarma, ale je nutné si vyzvednout vstupenky předem na recepci.

Hledáte-li inspiraci na další zajímavá místa v Anglii, pak si nenechte ujít následující článek: Nejkrásnější místa Anglie

Powered by GetYourGuide
0 Shares