Portugalsko

VÝLET NA PLÁŽ GUINCHO

Pláž Guincho, Portugalsko

Stačily dvě návštěvy a Lisabon se dostal na horní příčky mých oblíbených míst. O městě samotném, Sintře a místních delikatesách si můžete přečíst ve starších příspěvcích. Dnes se podíváme mimo město.

Možná jste již pochopili, že miluji teplo, léto, sluníčko a především pláže. A ty jsou v Portugalsku opravdu unikátní. Jednu takovou jsem měla v merku již hodně dlouho.

Praia do Guincho o délce 800 metrů se nachází necelých 40 km od Lisabonu. Je oblíbeným místem surfařů, a to díky silnému větru, který zde fouká téměř po celý rok. Pravidelně se zde konají surfařské závody a před téměř padesáty lety se zde natáčely scény z Jamese Bonda. Díky obrovským vlnám a větru bohužel není příliš vhodná na koupání.

Výlet na pláž Guincho

CESTA Z LISABONU

V neděli ráno jsme vyrazili z vlakového nádraží Cais do Sodré do městečka Cascais. Jízdenku je možné zakoupit v automatech za necelá 3 eura. Pak jen stačí projít turniketem a nastoupit do vlaku. Nic složitého, na nádraží se nachází pouze čtyři koleje.

KDE SI VYPŮJČIT KOLA

Cesta do Cascais trvá čtyřicet minut a vede podél oceánu. Po příjezdu do Cascais jsme vyrazili směr přístav, kde jsme si v půjčovně SLAM pronajmuli kola. Cena závisí na době zapůjčení, za dvě hodinky zaplatíte 8 euro. Pár metrů od půjčovny začíná asfaltová červeně vyznačená stezka určená primárně pro cyklisty, ale místy také pro běžce a chodce. Takže nervozita ohledně jízdy v husté dopravě naprosto odpadla a my si tak užívali úžasné výhledy na členité pobřeží a tyrkysově modrou vodu.

Jediným nešvarem je fakt, že v této oblasti hodně fouká, takže se připravte na to, že budete muset trošku šlápnout do pedálů. Trasa Cascais – Guincho je dlouhá necelých 6 km, takže nic náročného.

PÍSEČNÁ DUNA DA CRESMINA

Přes cestu od pláže Guincho se rozprostírá rozlehlá písečná duna Cresmina, která je domovem několika chráněných druhů ptáků, zajíců a rostlin. Pohyb je zde možný pouze po dřevěné lávce a z vrcholu je krásný výhled na celé okolí. Pokud vás přepadne hlad nebo žízeň, můžete se občerstvit v baru Duna da Cresmina.

PLÁŽ GUINCHO

Pláž se nachází se na pobřeží Estoril a je ideálním místem pro všechny milovníky přírody a surfingu. Voda byla však ledová a vítr tu měl neskutečnou sílu. Takže ne úplně vhodné na opalovačku, i když několik plážových lehátek na pláži bylo. Chůze v písku s tak silným větrem byla trošku náročná, ale zvládli jsme to až k baru, který se nachází na malé vyvýšině. Bar byl téměř prázdný, takže jsme ulovili stolek v první řadě, a měli tak celou pláž jako na dlani.

Toto všechno se dá s přehledem stihnout za pár hodin. My se ještě zastavili na jídlo v Cascais a kolem 16 hodiny odjížděli zpět do Lisabonu užívat si ruch velkoměsta.

Pláž Guincho, Portugalsko
Pláž Guincho, Portugalsko
Pláž Guincho, Portugalsko
Pláž Guincho, Portugalsko
Pláž Guincho, Portugalsko
Pláž Guincho, Portugalsko
[instagram-feed]