Portugal

VÝLET NA PLÁŽ GUINCHO

Pláž Guincho, Portugalsko

Stačily dvě návštěvy a Lisabon se dostal na horní příčky mých oblíbených míst. O městě samotném, Sintře a místních delikatesách si můžete přečíst ve starších příspěvcích. Dnes se podíváme mimo město.

Možná jste již pochopili, že miluji teplo, léto, sluníčko a především pláže. A ty jsou v Portugalsku opravdu unikátní. Jednu takovou jsem měla v merku již hodně dlouho.

Praia do Guincho o délce 800 metrů se nachází necelých 40 km od Lisabonu. Je oblíbeným místem surfařů, a to díky silnému větru, který zde fouká téměř po celý rok. Pravidelně se zde konají surfařské závody a před téměř padesáty lety se zde natáčely scény z Jamese Bonda. Díky obrovským vlnám a větru bohužel není příliš vhodná na koupání.

Výlet na pláž Guincho

CESTA Z LISABONU

V neděli ráno jsme vyrazili z vlakového nádraží Cais do Sodré do městečka Cascais. Jízdenku je možné zakoupit v automatech za necelá 3 eura. Pak jen stačí projít turniketem a nastoupit do vlaku. Nic složitého, na nádraží se nachází pouze čtyři koleje.

KDE SI VYPŮJČIT KOLA

Cesta do Cascais trvá čtyřicet minut a vede podél oceánu. Po příjezdu do Cascais jsme vyrazili směr přístav, kde jsme si v půjčovně SLAM pronajmuli kola. Cena závisí na době zapůjčení, za dvě hodinky zaplatíte 8 euro. Pár metrů od půjčovny začíná asfaltová červeně vyznačená stezka určená primárně pro cyklisty, ale místy také pro běžce a chodce. Takže nervozita ohledně jízdy v husté dopravě naprosto odpadla a my si tak užívali úžasné výhledy na členité pobřeží a tyrkysově modrou vodu.

Jediným nešvarem je fakt, že v této oblasti hodně fouká, takže se připravte na to, že budete muset trošku šlápnout do pedálů. Trasa Cascais – Guincho je dlouhá necelých 6 km, takže nic náročného.

PÍSEČNÁ DUNA DA CRESMINA

Přes cestu od pláže Guincho se rozprostírá rozlehlá písečná duna Cresmina, která je domovem několika chráněných druhů ptáků, zajíců a rostlin. Pohyb je zde možný pouze po dřevěné lávce a z vrcholu je krásný výhled na celé okolí. Pokud vás přepadne hlad nebo žízeň, můžete se občerstvit v baru Duna da Cresmina.

PLÁŽ GUINCHO

Pláž se nachází se na pobřeží Estoril a je ideálním místem pro všechny milovníky přírody a surfingu. Voda byla však ledová a vítr tu měl neskutečnou sílu. Takže ne úplně vhodné na opalovačku, i když několik plážových lehátek na pláži bylo. Chůze v písku s tak silným větrem byla trošku náročná, ale zvládli jsme to až k baru, který se nachází na malé vyvýšině. Bar byl téměř prázdný, takže jsme ulovili stolek v první řadě, a měli tak celou pláž jako na dlani.

Toto všechno se dá s přehledem stihnout za pár hodin. My se ještě zastavili na jídlo v Cascais a kolem 16 hodiny odjížděli zpět do Lisabonu užívat si ruch velkoměsta.

Pláž Guincho, Portugalsko
Pláž Guincho, Portugalsko
Pláž Guincho, Portugalsko
Pláž Guincho, Portugalsko
Pláž Guincho, Portugalsko
Pláž Guincho, Portugalsko

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

[instagram-feed]