Výlet na pláž Guincho

Výlet na pláž Guincho

1 Shares
0
0
1

Pláž Guincho, nacházející se jen pár kilometrů od města Cascais a přibližně 40 kilometrů západně od Lisabonu, je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších pobřežních míst v Portugalsku. Kde si vypůjčit kola, jak se k ní dostat, a co dalšího zde můžete vidět?

Stačily dvě návštěvy a Lisabon se dostal na horní příčky mých oblíbených míst. O městě samotném, Sintře a místních delikatesách si můžete přečíst ve starších příspěvcích. Dnes se podíváme mimo město.

Praia do Guincho je známá pro své silné větry a vysoké vlny, což z ní činí ideální místo pro surfing, windsurfing a kitesurfing. I když jste začátečníci, můžete si zde pronajmout vybavení a zapsat se do jedné z mnoha surfařských škol, které nabízejí lekce pro všechny úrovně. Pravidelně se zde konají surfařské závody a před téměř padesáti lety se zde natáčely scény z Jamese Bonda.

Jak se dostat na pláž z Lisabonu?

V neděli ráno jsme vyrazili z vlakového nádraží Cais do Sodré do městečka Cascais. Jízdenku je možné zakoupit v automatech za necelá 3 eura. Pak jen stačí projít turniketem a nastoupit do vlaku. 

Kde si vypůjčit v kola v Cascais?

Cesta do Cascais trvá čtyřicet minut a vede podél oceánu. Po příjezdu do Cascais jsme vyrazili směr přístav, kde jsme si v půjčovně SLAM pronajmuli kola. Cena závisí na době zapůjčení, za dvě hodinky zaplatíte 8€.

Pár metrů od půjčovny začíná asfaltová červeně vyznačená stezka určená primárně pro cyklisty, ale místy také pro běžce a chodce. Takže nervozita ohledně jízdy v husté dopravě naprosto odpadla a my si tak užívali úžasné výhledy na členité pobřeží a tyrkysově modrou vodu.

Jediným nešvarem je fakt, že v této oblasti hodně fouká, takže se připravte na to, že budete muset trošku šlápnout do pedálů. Trasa Cascais – Guincho je dlouhá necelých 6 km.

Cyklistická stezka z Cascais na pláž Guincho
Cyklistická stezka z Cascais na pláž Guincho

Písečná Duna da Cresmina

Přes cestu od pláže Guincho se rozprostírá rozlehlá písečná duna Cresmina, která je domovem několika chráněných druhů ptáků, zajíců a rostlin. Pohyb je zde možný pouze po dřevěné lávce a z vrcholu je krásný výhled na celé okolí. Pokud vás přepadne hlad nebo žízeň, můžete se občerstvit v baru Duna da Cresmina.

Písečná Duna da Cresmina
Písečná Duna da Cresmina

Pláž Guincho 

Pláž se nachází na pobřeží Estoril a je ideálním místem pro všechny milovníky přírody a surfingu. Voda byla však ledová a vítr tu měl neskutečnou sílu. Takže ne úplně vhodné na opalovačku, i když několik plážových lehátek na pláži bylo.

Chůze v písku s tak silným větrem byla trošku náročná, ale zvládli jsme to až k baru, který se nachází na malé vyvýšině. Bar byl téměř prázdný, takže jsme ulovili stolek v první řadě, a měli tak celou pláž jako na dlani.

Nejlepší čas na návštěvu pláže Guincho je od května do října, kdy jsou teploty příjemné a slunečné. Pro surfování jsou nejlepší měsíce od září do listopadu, kdy jsou vlny nejvyšší a větry nejsilnější.

Celý výlet se dá s přehledem stihnout za pár hodin. My se ještě zastavili na jídlo v Cascais a kolem 16 hodiny odjížděli zpět do Lisabonu užívat si ruch velkoměsta.

Pláž Guincho v Portugalsku
Pláž Guincho
1 Shares