Provincie Trat – Co vidět za 2 dny

0 Shares
0
0
0

Plánujete cestu do Thajska, ale chcete se obloukem vyhnout turistickým místům jako je Chiang Mai, Phuket nebo Koh Samui? Pak mám pro vás skvělý tip! Provincie Trat ve východním Thajsku je turisty  téměř nepolíbená, a má co nabídnout. Co tu můžete vidět za 2 dny?

Thajská provincie Trat leží 315 km východně od Bangkoku. Z jedné strany sdílí hranice s Kambodžou a ze strany druhé s thajskou provincií Chanthaburi. Ke Tratu patří i padesát ostrovů, z nichž nejznámější jsou Ko Chang, Ko Mak nebo Ko Kood. Do Tratu se dostanete pohodlně autobusy, ale také letecky s Bangkok Airways.

Co vidět a dělat v provincii Trat

Připravila jsem pro vás seznam míst, která se dají v pohodě a klidu navštívit za dva dny. Stejný itinerář jsem absolvovala společně se zaměstnanci thajské centrály turistického ruchu a dalšími bloggery.

Mangrovový les Ban Tha Ranae

Poznejte místní komunitu Ban Tha Ranae, která pořádá výlety na lodičkách právě v těchto mangrovových lesech. Po krátkém přivítání jsme se nalodili na lodičky a vydali se doprostřed lesů, kde jsme vystoupili a pokračovali několik minut pěšky k místu, kde jsme do bahna zasadili škeble, a také si zahráli přírodní bowling.

Dráha včetně kuželek a koule byla vyrobena z přírodních materiálů, které místní lidé našli v lese. Po návratu k domu místní komunity následovala ochutnávka bylinkového čaje cha roi ru, kokosového dezertu a smažených listů z mangrovníků. Celá tato aktivita vyjde na pár stovek za osobu a rezervace můžete provádět u pana Saichona na Facebookové stránce Ban Tha Ranae.

Komunita Ban Huai Raeng

Jedním z největších zážitků tohoto výletu byla návštěva eko komunity Ban Huai Raeng. Pod jejich vedením jsme absolvovali hned několik aktivit. První byla projížďka na lodi po kanálu Khlong Kud, během které jsme se dozvěděli, jak se zpracovává “Nipa palm”. Listy tohoto stromu se používají pro přípravu dezertů, zatímco větve se rozloží, nakrájí a slouží k balení cigaret.

Potom nám ukázali, jak vyrábí přírodní mýdla z mangostanu a tradiční dezert Khanom Chak. Stejný zážitek si můžete domluvit přes telefon 089-247-9648, popř. se poptejte v místních cestovních kancelářích.

Chrám Wat Buppharam

Nejstarší chrám této oblasti se jmenuje Wat Buppharam a byl vystaven v roce 1652. V jeho areálu se nachází i muzeum s místními artefakty a modlitebny s thajsko-čínskými nástěnnými malbami.

Národní Muzeum Trat

Skvělý pohled do historie a kultury provincie vám přinese návštěva Muzea Trat. Veškeré tabule a exponáty jsou vyhotoveny tak, že zaujmou i ty, co to v muzeích moc nebaví. Vše je navíc i v angličtině, a k dispozici je i několik videí, které vám velmi zajímavým způsobem vysvětlí milníky z historie provincie. Muzeum je otevřeno od úterý do neděle a vstupné činí 30 THB.

Národní Muzeum Trat ve východním Thajsku
Národní Muzeum Trat ve východním Thajsku

Maják Laem Ngop

Od majáku Laem Ngop se dopravíte lodí na ostrovy Ko Chang, Ko Kood a Ko Mak. Kromě toho si zde můžete pořídit hezké fotky s bílo-červeným majákem a vyfotit se u velkého originálního nápisu Trat.

Maják Laem Ngop ve východním Thajsku
Maják Laem Ngop ve východním Thajsku

Kde se najíst v provincii Trat

Restaurace Tiw Tara

Okolí restaurace jsem bohužel neviděla za světla. Z našeho ubytování ve městě Trat jsme odjeli ve večerních hodinách. Cesta nejprve vedla přes polní cestu kolem lesů až k parkovišti, odkud si můžete vzít do restaurace tuk tuk nebo vláček. V restauraci byla spousta místních, což vždy svědčí o tom, že jídlo bude dobré, a to také bylo. Servírovaly se zde převážně mořské plody. Pro lepší navigaci přikládám mapu restaurace Tiw Tara.

Co ochutnat ve východním Thajsku
Co ochutnat ve východním Thajsku

Restaurace Top Plat Tin

Jídlo v restauraci Top Plat Tin si užijete s výhledem na malé jezero. Pokud zde budete jíst v době krmení ryb, pak si užijte přehlídku náletu několika desítek červených jestřábů, kteří si mylně myslí, že je krmivo určené pro ně.

Ubytování v provincii Trat

V hlavním městě provincie Trat, které se shodou okolností také jmenuje Trat bych vám doporučila ubytovat se v Trat City Hotel, který je sice jednoduše, ale hezky zařízen. Je čistý a v jeho blízkosti leží přístav, ze kterého se dostanete na ostrov Ko Chang a okolní ostrovy.

Kousek od hranic s Kambodžou najdete Centara Chaan Talay Hotel, kde se mi moc líbilo a s radostí bych se vrátila zpět. Byla to taková oáza klidu s bazénem, stylově zařízenými pokoji a výhledem na moře.

Tento článek obsahuje affiliate linky.

 

0 Shares