10 věcí, co se nesmí v Singapuru

10 věcí, co se nesmí v Singapuru

0 Shares
0
0
0

Do Singapuru jsem se zamilovala během chvilky. Celé město je neskutečně čisté, upravené a místní architektura vám doslova vyrazí dech. Singapur si zakládá na své čistotě, bezpečnosti a také na obrovském počtu různých příkazů a zákazů, které nám Evropanům mohou připadat směšné. Přečtete si 10 věcí, co se nesmí v Singapuru, a co je ilegální. 

Prodej žvýkaček

Nikomu to neříkejte, ale tento zákon jsem nevědomky porušila už při samotném vstupu do země. Přijela jsem vlakem z Malajsie a po vystoupení z vlaku prošla pasovou kontrolou. První věc, které jsem si všimla byla cedule s nápisem: Pašování žvýkaček je ilegální. Copak myslíte, že jsem měla všude po kapsách? Nebylo kam je vyhodit, takže jsem si je nechala a doufala, že na ně nemají nějaký speciální detektor. Neměli.

Jestli vás chytí se žvýkačkou, můžete dostat pokutu ve výši několika stovek či tisíců dolarů, v horším případě až dva roky ve vězení.

Vláda nechce, aby se na zemi povalovaly žvýkačky, nedej bože se lidem lepily na boty. Pokud si chcete osvěžit dech, kupte si mentolové bonbóny.

Krmení holubů

Rozdrobené kousky jídla dělají také nepořádek, a pokud vás chytne strážník, vysloužíte si pokutu až 500 $.

Plivání

Vlétla vám do pusy muška? Raději si odplivněte do kapesníku. Plivance totiž také ničí estetiku města a vaši peněženku by to mohlo stát klidně i 1000 $.

Hraní na hudební nástroj

Přivyděláváte si na cestách zpěvem, recitováním nebo hraním na hudební nástroj na veřejných místech? Tak v Singapuru se tomu raději vyvarujte. Bude-li si na vás někdo stěžovat, obdržite pokutu ve výši až 1000 $ nebo pár měsíců ve vězení.

Připojování se na cizí wifi

Pokud se v Singapuru připojíte k cizí wifi,je to považováno za hacking (pronikání do neoficiálně přístupných systémů) a vaše snaha nahrát pár fotek na Instagram vás může přijít pěkně draho. Je libo pokuta 10 000 $ nebo raději 3 roky vězení?

Močení ve výtahu a nespláchnutí toalety

Občas si říkám, že tohle by se mělo trestat i u nás, takže vlastně proč ne. I když to bude velmi akutní, tak nikdy, ale nikdy nemočte ve výtahu. Každý výtah má totiž speciální senzor, který odhalí pach moče, spustí se alarm, dveře se zavřou a vám nezbude nic jiného než čekat na příjezd policie. Pokud to vydržíte až na veřejné toalety a nespláchnete, může vás to stát 150 $, a když neuhradíte tuto pokutu, čeká vás vězení.

Odhazování odpadků

Zahodíte-li zbytek cigarety nebo malý papírek, bude vás to stát 300 $. Uděláte to třikrát, budete muset jednou týdně uklízet ulice a mít kolem krku uvázaný šál s nápisem: Já jsem ten, co odhazuje odpadky. Cílem tady tohoto trapného úkonu je vás co nejvíce zostudit, abyste si příště rozmysleli, kam ten papírek odložíte.

Přecházení cesty mimo přechod

V Singapuru se lenost nevyplácí. Raději si vždy dojděte na přechod. Pokud přejdete cestu ve vzdálenosti 50 m od přechodu, bude to problém. Odsedět si můžete až tři měsíce!

Graffiti

V Singapuru bych si  neopovážila na veřejnosti vytáhnout z tašky sprej nebo fixu. Nejen, že za malůvky na cizím majetku skončíte ve vězení, můžete být potrestáni i rákoskou! V roce 1994 byl takto ztrestán jeden americký puberťák, který svými barvičkami poničil auta a soukromé pozemky. Veřejnost byla v šoku.

Doma na Adama

Ať už doma děláte cokoliv, zatáhněte si záclony. Pokud vás zahlédne někdo tak, jak vás příroda stvořila, s největší pravděpodobností budete obviněni z pornografie, což vás opět buď dovede za mříže, nebo budete nuceni ulehčit vaší peněžence o 2 000$.

Pokud se chystáte do Singapuru, nenechte si ujít následující článek: Průvodce Singapurem

 

0 Shares