Kolik vás budou stát dva týdny v Thajsku

Kolik stojí dva týdny v Thajsku

0 Shares
0
0
0

První článek na toto téma jsem napsala již v roce 2015. A protože patří mezi jedny z nejčtenějších, provedla jsem menší update. Přece jen to je již několik let a ceny se od té doby změnily. Kolik stojí dva týdny v Thajsku v roce 2024?

Dovolená v Thajsku nemusí být drahá, pokud se obejdete bez luxusních restaurací a hotelů, pak vás může vyjít na stejné peníze jako dovolená v Chorvatsku. Největší položkou je samozřejmě letenka, a kolik vás bude stát ten zbytek záleží už jen na vás.

Letenky do Thajska

Ceny letenek se za poslední dva roky hodně zvedly. Při jejich hledání je důležité být flexibilní a rezervaci provést dva až tři měsíce předem. Sledujte také portály jako Akční letenky nebo Cestujlevně, kde najdete akční letenky. 

Zpáteční letenku s Turkish Airlines (v květnu 2024) na září pořídíte za 18 000 Kč. A to mi přijde jako fér cena.

Cestovní pojištění

Thajsko sice patří mezi levnější země, ale v případě nehody a nutného pobytu v nemocnici se může váš účet vyšplhat do astronomických částek. Vážné nehody na skútrech jsou v této zemi na denním pořádku a až příliš často se můžeme dočíst o turistech, kteří leží v thajské nebo balijské nemocnici v kómatu, nejsou pojištěni a jejich rodina pořádá mezinárodní sbírky na to, aby mohli zaplatit jejich nemocniční účty. A do této situace se nechce dostat nikdo z nás.

Cestovní pojištění s 50% slevou koupíte třeba u Axa pojišťovny. S tímto odkazem, který nabízí 50% slevu pořídíte pojištění do Thajska na 14 dní za tisícovku. Pokud se chystáte do Thajska na delší dobu, můžete využít pojištění pro nomády Safety Wings, které vychází také velmi dobře.

Ubytování v Thajsku

V Thajsku pořídíte ubytování již od 150 Kč za noc. Nejlevnější jsou hostely, kde můžete sdílet pokoj se čtyřmi, ale i patnácti dalšími lidmi a kvalita hostelů se velmi liší. V posledních deseti letech se v Bangkoku objevila spousta nových designových hostelů, které dokáží nabídnout maximální soukromí a skvělé služby. Zarezervovat si můžete kabinová lůžka, ve kterých máte svou vlastní lampičku, trezor a někdy dokonce i televizi.

Mé zkušenosti ze spaní v hostelech jsou převážně pozitivní, až na nekompromisní Asiatky, které při spaní nesnesou více jak 16 stupňů a paní, která si na pokoj vzala své dvě malé děti.

Zlatou střední cestou jsou hotely a rezorty, kde za dvoulůžkový pokoj zaplatíte pár stovek.  Více informací o hledání ubytování v Thajsku najdete v tomto článku. 

Pokud si chcete dopřát trošku luxusu, nechte si to na pár dní před odletem. V Bangkoku pořídíte pětihvězdičkový hotel v centru města za necelé čtyři tisíce. Já jsem strávila dvě noci v hotelu Grande Centre Point , a byla jsem naprosto spokojená. Krásné pokoje, profesionální servis, infinity pool a neskutečný výběr snídaní. Jak lépe zakončit vaši dovolenou než tímto způsobem?

Vyhledejte ubytování v Bangkoku:

Jídlo v Thajsku

Z mých vlastních zkušeností mohu potvrdit, že nejlevnější a nejbezpečnější je stravovat se po vzoru místních. Zjistěte si, zda se v okolí vašeho ubytování nachází nějaké trhy. Já chodila v Chiang Mai na trhy denně, a to převážně pro ovoce, zeleninu, rýži, papája salát, ale i hotová jídla. Co se týká pouličních stánků (těch s plastovými stoly a židlemi), choďte do těch, kde uvidíte hodně místních, jsou zárukou toho, že jídlo je dobré a čerstvé. 

 

Ceny na severu a na jihu země se diametrálně liší. Například v Chiang Mai se najíte na ulici za několik desítek korun (Chiang Mai – porce smažené rýže 40 Kč), na ostrovech za to stejné jídlo zaplatíte dvakrát až třikrát tolik.

Thajci si na snídaně moc nepotrpí. Snídají většinou rýži, nudle, a to ideálně v kombinaci s vývarem. Vydáte-li se na snídani do kavárny můžete očekávat vajíčka na všechny způsoby, banánové palačinky, jogurt s ovocem a čerstvé smoothies. 

Každé větší nákupní centrum má svůj vlastní food court, ve kterém najdete opravdu hodně jídla za skvělé ceny. Za 80 Kč si dáte tří chodovou večeři.

Doprava v Thajsku

Vlak, autobus, letadlo

Cestování autobusem nebo vlakem po Thajsku je sice levné, ale bude vás stát spoustu času. Pokud máte jen dva týdny, je lepší si na větší vzdálenosti připlatit za letenku. Když ji koupíte s předstihem, nebude stát o moc víc než autobus.

Příklad: autobusová jízdenka z Bangkoku do Chiang Mai: 350 Kč (10 hodin jízdy), letenka z Bangkoku do Chiang Mai: od 600 Kč (70 minute letu).

Jedna cesta metrem v Bangkoku vyjde na 10 – 36 Kč (záleží na vzdálenosti). Celodenní jízdenku pořídíte za 87 Kč. 

Metro v Bangkoku
Metro v Bangkoku

Songthaew

Jedná se o takový místní autobus, který vás nabere a vysadí kdekoliv po cestě, stačí zamávat. Na Phuketu chtěli za hodinovou jízdu na druhou stranu ostrova 35 Kč. Zastávky však nejsou většinou označeny a nikde není psáno v kolik přesně pojede.

Taxi

V Bangkoku se vždy ujistěte, že si taxikář zapne taxametr, nástupní sazba je 25 Kč a potom se to načítá velmi pomalu. Na některé vzdálenosti vás taxi vyjde levněji než metro nebo sky train. Jiná situace je však na ostrovech, kde se na taxametr nehraje, a kde si účtují přemrštěné částky. Třeba na Koh Samui je minimální sazba 190 Kč, a to i za pět minut jízdy. Na Phuketu chtějí za cestu z letiště do Kamaly (20 minut jízdy) minimálně 500 Kč.

Výlety & masáže

Budete-li mít v pronájmu motorku nebo auto, můžete si uspořádat spoustu výletů ve vlastní režii. Pak tu jsou výlety lodí na ostrovy s možností šnorchlování. Ty vyjdou na pár stovek a můžete si je zarezervovat v místních cestovkách, které mají své stánky přímo na pláži nebo přes cestovatelský portál GetYourGuide.

Powered by GetYourGuide

Další aktivitou, kterou byste neměli vynechat je masáž. V Thajsku jsou salony na každém rohu. V těch obyčejných pořídíte hodinovou masáž za dvě stovky. Pak tu jsou luxusnější místa, ve kterých se můžete nechat hýčkat klidně i celý den. Zde počítejte s částkou 1 000 – 2 000 Kč.

Hledáte suvenýry a dárky pro své blízké? Na to je nejlepší víkendový JJ Market (Chatuchak) v Bangkoku, a pokud to nestíháte o víkendu, tak zkuste MBK Centre.

Rádi vozíte dárky v podobě jídla? Pak zajděte do nákupního centra Terminal 21 v Bangkoku. V nejnižším patře najdete takový lepší supermarket, kde prodávají hezky zabalené kari pasty, koření, sušené ovoce a další delikatesy.

Kolik stojí 2 týdny v Thajsku?

Níže jsem dala dohromady dvě varianty pro vaši představu. Ceny jsou na osobu a jsou pouze orientační.

LOW COST

Pro ty, kteří mají omezený rozpočet. Ubytují se v hostelu a stravují se na trzích a na ulici.

 • Letenka: 18 000 Kč
 • Pojištění: 1 000 Kč
 • Ubytování: 4 200 Kč
 • Jídlo: 2 800 Kč
 • Doprava: 1 400 Kč
 • Ostatní (výlety, masáže, dárky): 2 000 Kč

Celkem: 29 400 Kč

ZLATÁ STŘEDNÍ CESTA

Pro ty, kteří chtějí hezké ubytování v soukromí. Stravují se v restauracích a na trzích.

 • Letenka: 18 000 Kč
 • Pojištění: 1 000 Kč
 • Ubytování: 8 000 Kč (při obsazenosti dvoulůžkového pokoje, cena na osobu)
 • Jídlo: 6 000 Kč
 • Doprava: 2 000 Kč
 • Ostatní (výlety, masáže, dárky): 3 500 Kč

Celkem: 38 500 Kč

0 Shares