Plánujte dovolenou podle počasí- S webem Sunheron
Zdroj: web Sunheron

Plánujte dovolenou podle počasí: S webem Sunheron

0 Shares
0
0
0

Chystáte se na dovolenou mimo Evropu? Během vašeho plánování se nezapomeňte podívat také na předpověď počasí ve vaší zvolené destinaci. Jak se říká, štěstí přeje připraveným, a vy se tak díky důkladné přípravě můžete vyhnout dešťové sezóně, zamračené obloze a dnům stráveným pod deštníkem nebo na pokoji.  

Pokud bych si měla vybrat mezi dovolenou v teple nebo na sněhu, vždy volím teplo a slunce. Proto při plánování každé cesty pečlivě zjišťuji, jaká bude v mé zvolené destinaci teplota vzduchu, zda bude slunečno a jak teplé bude moře, protože potřebuji vědět, zda si přibalit také plavky. 

Nedávno jsem objevila Sunheron – webovou stránku, která shromažďuje a analyzuje údaje o počasí z veřejných zdrojů. Na jejich stránce najdete údaje o 284 regionech a zemích. 

Proč používat Sunheron při plánování dovolené?

  • Jedná se o spolehlivý zdroj, protože využívá data podložená čtyřicetiletou historií. 
  • Dokáže vám poradit, kam se vydat na dovolenou na základě vašich požadavků.

Jak naplánovat dovolenou na webu Sunheron?

Vaši destinaci můžete najít během chvilky, a to pomocí několika filtrů. Stačí zadat kontinent, na který byste se rádi podívali, termín, zda se plánujete slunit na pláži, objevovat města nebo přírodu. 

Další vychytávkou je možnost nastavit si denní a noční teplotu dle vašich požadavků. A pokud se chystáte k moři, tak si můžete také vyfiltrovat zemi dle teploty vody. 

V pokročilých filtrech dokonce najdete také rychlost větru, vlhkost vzduchu nebo jak dlouho vám bude během dne svítit slunce. Ideální třeba pro windsurfaře. 

Jakmile vše odklikáte, získáte seznam zemí s velmi podrobnými informacemi. Podívejme se třeba na Thajsko. 

V zimních měsících je skvělou volbou jižní Thajsko. Sunheron vám nabídne všechny výše uvedené informace společně s grafem, který mapuje tyto data po celý rok. Kromě toho získáte také tipy na konkrétní místa v Thajsku, doporučení na země po celém světě s podobnou předpovědí a odpovědi na spoustu otázek týkajících se povětrnostních podmínek v dané oblasti. 

Vše, co potřebujte vědět k plánování slunečné dovolené vám Sunheron nabízí jednoduše a přehledně na jednom místě. Mě osobně teď moc chybí slunce, kterého se nám v Česku v zimě moc nedostává, proto se poohlížím po letenkách do španělské Valencie, Andalusie nebo Portugalska, protože dle předpovědi tam je krásných 16 stupňů a slunečno. A kam se vydáte vy?

*placená spolupráce

0 Shares