Dovolená na Korfu - 10 míst, co vidět

Dovolená na Korfu – 10 míst, co vidět

0 Shares
0
0
0

Dovolená na Korfu (v řečtině Kerkyra) byla má úplně první dovolená u moře. Tento malebný ostrov se nachází v Jónském moři na severozápadním pobřeží Řecka. Proslulý svými zelenými krajinami, průzračnými vodami a bohatou historií, Korfu si v roce 2023 zvolilo jako svou dovolenkovou destinaci 1,8 milionu turistů. Pojďme společně objevit krásy této “perly Jónského moře”.

Korfu je jedním z nejkrásnějších a nejromantičtějších ostrovů Jónského moře. Silné zimní deště a relativně mírné léto v kombinaci s úrodnou půdou ostrova přispívají k tomu, že je ostrov zelený po celý rok.

Jak se dostat na Korfu

Na Korfu se můžete vydat s cestovní kanceláří nebo na vlastní pěst. V letních měsících se na ostrov dostanete přímou linkou se společností Ryanair. Mezinárodní letiště Korfu, známé také jako letiště Ioannise Kapodistriase, slouží jako hlavní brána ostrova.

Korfu je skvěle propojené také s několika přístavy v Řecku a sousedních zemích. Můžete sem cestovat trajektem z přístavů jako Igoumenitsa, Patra a Brindisi (Itálie).

Kdy jet na Korfu

Nejlepší období na návštěvu Korfu je od dubna do října. Záleží však na vašich preferencích, a na tom, co od vaší dovolené očekáváte.

Pokud máte rádi mírné (ale příjemné) teploty, méně turistů a chcete vidět, jak Korfu kvete, pak bude ideálním obdobím na návštěvu Korfu jaro (duben až červen).

V létě (červenec a srpen) je na Korfu největší horko a nejvíce lidí. Teploty se mohou vyšplhat vysoko nad třicítky, na druhou stranu bude mít záruku stálého slunečného počasí. Doporučuj rezervovat ubytování s velkým předstihem.

Podzim (září až říjen) je příjemným obdobím k návštěvě Korfu. Teploty sice pomalu klesají, ale moře je stále teplé a pláže jsou méně přeplněné. Podzim je skvělé na prozkoumání památek a turistických atrakcí.

Kde se ubytovat na Korfu

Hlavní město Korfu

Hlavní město Kerkyra nabízí širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů až po butikové penziony a levné hostely. Ubytujte se v historickém Starém Městě a mějte všechny pamětihodnosti na dosah ruky. V Kerkyře najdete i několik menších pláží, na které se chodí s oblibou koupat i místní Řekové.

Paleokastritsa

Oblast Paleokastritsa na západní straně ostrova je považována za nejhezčí část Korfu. Je obklopena několika úchvatnými plážemi s azurovou vodou, skalními útesy a jemným pískem. Mezi nejznámější patří pláž Agios Spyridon, pláž La Grotta a pláž Paleokastritsa.

Agios Stefanos

Agios Stefanos na severozápadní straně ostrova je ideální lokalitou pro rodiny s dětmi. Najdete zde klidné pláže s jemným písem a jeskyněmi.

Kavos

Letovisko Kavos na jihu ostrova je ideální volbou pro všechny, co se na Korfu jedou bavit. Najdete zde mnoho barů a klubů, a přes den širokou nabídku vodních atrakcí a sportů.

Ubytování můžete vyhledat pomocí této interaktivní mapy:

Co vidět na Korfu

Palác Achillion

Palác Achillion na Korfu
Palác Achillion na Korfu, zdroj: Trip.com

Palác Achillion je impozantní zámeček, který se nachází na kopci nad vesnicí Gastouri. Byl postaven v 19. století jako letní rezidence pro rakouskou císařovnu Alžbětu Bavorskou, známou také jako Sissi. Palác je obklopen rozlehlými zahradami s panoramatickým výhledem na moře a okolní krajiny. Zahrady jsou plné exotických rostlin, fontán a soch, které vytváří jedinečnou atmosféru.

Po smrti císařovny Alžběty vlastnilo palác několik soukromých majitelů, nakonec byl otevřen jako muzeum veřejnosti.

Staré Město v Kerkyře

Staré Město v Kerkyře
Staré Město v Kerkyře

Staré město Korfu je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí malebné uličky, historické budovy a malebné náměstí. K vidění tu jsou dvě velké pevnosti. Stará pevnost se nachází na náměstí Esplanáda, které je plné zeleně a je považováno za oázu města.

Nová pevnost je mohutná stavba, ve které si můžete prohlídkou skalní chodby a místnosti v její horní části.

Kanál lásky (Canal d’Amour)

Kanál lásky na Korfu
Kanál lásky na Korfu

Tato přírodní formace skalních útvarů na severu ostrova v blízkosti letoviska Sidari je známá svými romantickými legendami a kanál je považován za symbol lásky. Mnoho lidí věří, že ti, kteří kanálem proplavou, nakonec svou pravou lásku. najdou.

Paleokastritsa

Oblast Paleokastritsa na Korfu
Oblast Paleokastritsa na Korfu

Tato nejkrásnější oblast na západním pobřeží Korfu je známá svými úchvatnými plážemi, klášterem a malebnými zátokami. Paleokastritsa je ideálním místem pro odpočinek na pláži, potápění a procházky po okolních kopcích.

Hrad Kassiopi

Tento středověký hrad se tyčí nad rybářskou vesničkou Kassiopi na severovýchodním pobřeží Korfu a nabízí úchvatné výhledy na moře a okolní krajinu. V minulosti zajišťoval úzký mořský průchod mezi Korfu a protějším albánským pobřežím. Procházka po hradebních zdích a objevování historických artefaktů je nezapomenutelný zážitek.

Klášter Vlacherna

Klášter Vlacherna na Korfu
Klášter Vlacherna na Korfu

Tento malebný klášter představuje jeden ze symbolů ostrova Korfu. Byl postaven v 17. století a s pevninou je spojen úzkým přístavním molem. Původně byl vybudován pro komunitu jeptišek, dnes patří mezi jedny z hlavních turistických atrakcí.

Porto Timoni

<yoastmark class=

Porto Timoni najdete v severozápadní části ostrova, poblíž malé vesničky Afionas. Jedná se o dvě pláže oddělené pásem pevniny, které vytváří krásný a jedinečný útvar. Pláže jsou obklopené bujnou zelení a voda se pyšní křišťálově čistou vodou v tyrkysových odstínech, perfektní na šnorchlování.

Zřícenina Angelokastro

Tento “Andělský hrad” zaujímá strategickou polohu v oblasti Paleokastritsa. Hrad je nápadný svou klenutou bránou u vchodu a nabízí jeden z nejhezčích výhledů na celém ostrově. Podívat se můžete i do jeskynní kaple Agia Kyriaki. Dostanete se sem autem nebo autobusem z hlavního města.

Hora Pantokrator

Výhledy na Korfu

Pantokrator je nejvyšší hora Korfu (906 m.n.m.) a na jejích vrcholku najdete klášter ze 14. století. K vrcholu vede několik pěších cest, ta nejlepší je však ta, která vede přes letovisko Pirgi a tradiční řecké vesničky Spartilas a Strinilas. Z Pirgi až na vrchol to je nějakých 16 kilometrů, odměnou vám budou krásné výhledy.

Glyfada

Pláž Glyfada je oceněna modrou vlajkou a je obklopena mohutnými horami. Má jemný zlatý písek a docela mělké mořské dno. Pobřeží Glyfada se vyvinulo v kosmopolitní plážovou destinaci, ideální pro všechny milovníky nočních party. Mimo to si na pláži můžete pronajmou lehátko se slunečníkem, vyzkoušet vodní skútr nebo parasailing.

Aqualand Corfu Water Park

Aquaparky nejsou zrovna můj šálek čaje, pokud je ale zbožňujete, pak do Aqualand Corfu Water Park musíte vyrazit. Jedná se totiž o jeden z největších vodních parků na světě. Najdete zde 51 skluzavek, bazénů a širokou škálou další vodní zábavy vhodné pro malé děti i dospělé.

Powered by GetYourGuide

Co si koupit na Korfu

Korfu má bohatou historii a kulturu, kterou lze nalézt v mnoha suvenýrech, které se na ostrově prodávají.

Likér Kumquat

Plody rostliny kumquat
Plody rostliny kumquat

Kumquat je malé oranžové ovoce, které bylo na Korfu přivezeno z Číny v roce 1846 a od té doby se díky svému příznivému klimatu na ostrově pěstuje. Nejčastěji se využívá k výrobě likéru Kumquat, alkoholického nasládlého nápoje, který je typickým produktem Korfu.

Ručně vyráběné mýdlo z olivového oleje

Olivové mýdlo je velmi šetrné k pokožce. Vyrábí se po generace podle starého receptu, který se předával z otce na syna. Mýdlo si můžete koupit po celém ostrově, a pokud vás zajímá, jak se vyrábí, zastavte se na prohlídku ve výrobně mýdla Patounis.

Olivový olej a koření

Řecko produkuje nejkvalitnější olivový olej na světě a ostrov Korfu je proslulý svou špičkovou kvalitou této zelené tekutiny. Ostrov nyní čítá přes 4 miliony olivovníků, z nichž některé jsou stovky let staré.

Olivovníky na Korfu jsou větší než jinde a podle legendy je to proto, že svatý Spyridon zakázal místním obyvatelům řezat větve stromů, protože to bylo považováno za kruté. Lidé tedy místo trhání rozprostřeli pod stromy sítě a čekali, až olivy samy spadnou, což jim dodalo jedinečnou chuť.

Bylinky a koření jsou nedílnou součástí řecké kuchyně. Koupit je můžete v jednoduchých nebo dárkových baleních. Pomocí řeckých bylinek si doma snadno uvaříte vlastní souvlaki, musaku nebo gyros.

Chystáte se do Řecka, ale nemůžete se rozhodnout, na který ostrov se vydat? Nechte se inspirovat! Nenechte si ujít Průvodce Santorini, Tipy na dovolenou na Krétě nebo Zajímavosti, které si nesmíte nechat ujít na Rhodosu. 

Powered by GetYourGuide
0 Shares