Jak se sbalit na prodloužený víkend

Jak se sbalit na prodloužený víkend

0 Shares
0
0
0

Plánujete prodloužený víkend mimo domov a potřebujete se rychle a efektivně sbalit? V tomto článku se zaměříme na ty nejdůležitější body celého procesu, díky kterým vám na cestách nebude už nikdy nic chybět.

Plánování je základ 

Bez plánování to nejde. Předtím než začnete bezmyšlenkovitě házet věci do zavazadla, ujasněte si jaké aktivity, a v jakém prostředí vás čekají. Plánujete strávit pár dní ve městě nebo na horách? Čeká vás nějaká společenská událost? Je v místě vašeho pobytu bazén nebo jezero? Jakmile si odpovíte na tyto otázky, můžete začít vybírat to správné oblečení.

Štěstí přeje připraveným, proto se podívejte také na předpověď počasí, to ovlivní výběr vaší obuvi, počet teplých svršků, a také to, zda si přibalíte pláštěnku nebo deštník.

Výběr vhodného zavazadla 

Zavazadlo volte na základě vaší destinace a způsobu dopravy. Pokud se nechystám do horského terénu, beru si kufr na kolečkách, protože mě i z malého batohu vždy bolí záda. Nákup kufrů se mi osvědčil na webu Nejkufry.cz, který nabízí velký výběr cestovních zavazadel. Kromě batohů a nákupních tašek můžete na jejich webu pořídit také kufry a tašky do letadla, kosmetické kufry, batohy a mnoho dalších produktů různých barev a velikostí.

Během mého posledního výletu do Rakouska jsem otestovala kufr od značky Gladiator, který je velmi lehký a je vybaven zipem pro rozšíření objemu, zámkem, vnitřními praktickými kapsami a pojistnými pruhy.

Kufr Gladiator - Nejkufry.cz

Outfit na každý den 

Jednou z nepříjemností, která se vám po příjezdu do vaší destinace může stát, je ta, že se vybalíte a zjistíte, že s sebou sice máte čtyři krásné topy, ale nic k nim. Proto si ještě před odjezdem naplánujte na každý den outfit a oblečení vybírejte ideálně tak, aby se vše hodilo ke všemu.

Rolujte a prostoru využijte na maximum 

Je to již několik let, kdy při balení používám rolovací metodu. Oblečení roluji do malých úhledných ruliček, do kufru se tak vejde více oblečení, které je méně pomačkané a lehce do něho zarolujete i křehké věci.

Ruličky můžete rozdělit do sekcí, např. sportovní oblečení, trička apod., získáte tak lepší přehled o tom, kde co máte. Pokud mám v zavazadle i tenisky, maximálně využiji i tento prostor, do bot dám srolované ponožky, případně malé balení kosmetiky.

Kosmetika v tuhém provedení 

Šampony, sprchové gely a další kosmetické výrobky zaberou spoustu místa a navíc něco váží. Do 100 ml lahvičky se toho zase moc nevejde, proto se při cestování vždy snažím nakoupit vše v tuhé formě, a to od deodorantu a šamponu až po mýdlo a tuhý odličovací olej, popř. dokoupím některé věci až na místě.

* barterová spolupráce

0 Shares