Proč navštívit Malagu: 10 míst, co vidět

0 Shares
0
0
0

Minulý týden jsem využila volna a na poslední chvíli odjela do jižního Španělska. Projela jsem velkou část pobřeží Costa del Sol a dostala se až na úplný jih k městečku Tarifa, odkud je to do Afriky pouhých 13 kilometrů. Nakonec jsem strávila dva dny ve městě Malaga.

Jak se dostat z letiště do centra Malagy

Před příletovou halou najdete zastávku autobusu Linea A, který vás za půl hodiny doveze až ke Starému Městu nebo k nákupní třídě Calle Marqués de Larios. Můžete jet také vlakem do stanice Centro Alameda, kam se dostanete za pouhých 13 minut.

Kde je nejlepší se ubytovat v Malaze

První noc jsem strávila v penzionu asi dvě minuty od nákupní třídy Calle Marqués de Larios. Přiletěla jsem krátce před půlnocí a váhala jsem, zda si nemám raději vzít taxi. Nakonec jsem zvolila autobus a opravdu jsem se nemusela ničeho bát. I před půlnocí bylo v ulicích živo, lidé seděli venku, povídali si a popíjeli své drinky.

Ubytování hledejte v historické části města. Mě se s přáteli osvědčil apartmánový dům Clemens vzdálený pouhých 600 metrů od katedrály.

Ubytování snadno najdete také pomocí této interaktivní mapy, stačí doplnit datum vaší cesty:

Co vidět a v Malaze

Museo Piccaso

Milovníci umění by si neměli nechat ujít Piccasovo Muzeum, které založil jeho vnuk s manželkou. Piccaso se v Malaze narodil, a proto bylo žádoucí, aby zde byla jeho díla vystavena. Pokud plánujete muzeum navštívit hned z rána, klidně si pospěte, muzeum otvírá každý den až v jedenáct dopoledne.

Proč navštívit Malagu - Piccasovo Muzeum
Piccasovo Muzeum

Malaga Cathedral

Oficiální název katedrály zní Nuestra Señora de la Encarnación, ale v Malaze jí nikdo neřekne jinak než “katedrála”. Stavět se začala okolo roku 1530 a dokončena byla až v 17. století. Vstup do katedrály je zpoplatněn, zdarma si však můžete užít její přiléhající zahrady.

Katedrála v Malaze
Katedrála v Malaze

Pevnost Alcazaba

Asi nejznámější pamětihodnost Malagy byla postavena v 11. století dynastií Hammudid a řadí se mezi nejlépe dochovalé pevnosti v celém Španělsku. Uvnitř najdete mimo jiné také pozůstatky románského divadla. Pevnost sloužila jako obranný systém města a byla součástí městských hradeb, které se bohužel nedochovaly.

Pevnost Alcazaba, Malaga
Pevnost Alcazaba, Malaga, zdroj: expedia.co.in

Hrad Gibralfaro

Z hradu je skvělý výhled na celé město a přístav. Vystavěn byl ve 14. století, sloužil jako útočiště vojáků a zároveň jako ochranný štít pevnosti Alcazaba. Je rozdělen na dvě části. V té horní najdete hlavní nádvoří a sedmnáct metrů vysokou věž. V té spodní potom vyhlídkovou věž Torre Blanca. Vstupné, které zahrnuje i návštěvu Alcazaba vás vyjde na 3.40 eur.

Hrad Gibralfaro, Malaga
Hrad Gibralfaro, Malaga, zdroj: expedia.com

Churros

Churros jsou španělské koblihy, které se smaží ve velkých závitnicích, ze kterých se lámou na kousky a poté servírují. Nejlepší churros v Malaze mají prý v kavárně Casa Aranda, která funguje už 75 let. A protože byla tato kavárna kousíček od mého penzionu, zašla jsem tam na snídani. Churros byly jemné, křehké, na mě možná trošku víc mastné, ale v kombinaci s horkou čokoládou moc dobré.

Španělské churros, Malaga
Španělské churros, Malaga

Nákupy v Calle Marqués de Larios

Pokud jste do Španělska přijeli za nákupy, musíte sem. Najdete zde všechny známé módní značky a navíc v období výprodejů tu oblečení pořídíte opravdu za hubičku. Tato nejdražší ulice v Malaze byla slavnostně otevřena již v roce 1891!

Nákupní třída v Malaze
Nákupní třída v Malaze

Puerto de Malaga

Vydejte se na příjemnou procházku podél přístavu. Pokud vám vyhládne, zastavte se v jedné z mnoha restaurací, které se nachází podél promenády. Najdete zde i spoustu stánků, ve kterých si můžete zarezervovat výlet na lodi. Navštívit můžete také galerii Centre Pompidou, kterou poznáte už zdálky – je to ta velká, skleněná barevná kostka.

Puerto de Malaga
Puerto de Malaga

Pláž la Malagueta

Až dojdete tak do 2/3 promenády, vyjděte nahoru po schodech a projděte mezi vysokými domy. Dostanete se tak na městskou pláž La Malagueta. Ta sice nepatří mezi ty nejhezčí pláže, které jste, kdy viděli, ale na rychlé vodní osvěžení bohatě postačí.

Pláž la Malagueta, Malaga
Pláž la Malagueta, Malaga

Drink v AC Malaga Roof Top Bar

Chcete se pokochat výhledem na centrum města, katedrálu, přístav a promenádu? Vyjeďte do nejvyššího patra hotelu AC Malaga Palacio, který najdete na ulici Calle Cortina del Muelle 1. Na terase najdete restauraci, bar s bazénem a výhled na celé okolí.

Kam na drink v Malaze
Kam na drink v Malaze

Tapas

Až vás přepadne hlad, zajděte si na tapas! Jedná se o chuťovky, které jsou servírované na malých talířcích. Opravdu záleží, kam na ně zajdete, protože některé restaurace si na jejich přípravě dávají docela hodně záležet (a některé už méně). V Malaze bych vám určitě doporučila restauraci Picasso Tapas Bar. V nabídce mají úžasné saláty a spoustu skvěle vypadajících a chutnajících tapas za příznivé ceny.

Španělské tapas, Malaga
Španělské tapas

Další aktivity:

Powered by GetYourGuide
0 Shares