Co vidět v Bordeaux a okolí

Co vidět v Bordeaux a okolí

0 Shares
0
0
0

Momentálně sedím v našem útulném AirBnb v Bordeaux, popíjím sklenku Medocu a sepisuji pro vás, co vidět ve městě, které nese stejné jméno jako nejslavnější vinařská oblast celé Francie.

Bordeaux je historické město a hned po Paříží má nejvíce památkově chráněných objektů v zemi. Dva dny na jeho návštěvu bohatě stačí, a pokud byste se zdrželi déle, můžete si udělat výlet třeba do přímořského městečka Arcachon nebo k Dune de Pilat – nejvyšší písečné duně v Evropě.

Co vidět v Bordeaux a okolí

Café Kokomo

Café Kokomo v Bordeaux
Café Kokomo v Bordeaux

Café Kokomo v kalifornském stylu najdete na ulici 14 rue Ravez. Zaujme svým designem, barevnými židličkami, růžovým surfem a dlaždičkami v krásné tyrkysové barvě. V menu najdete zdravé džusy, acai bowl, palačinky se slaninou, avo toast nebo třeba huevos rancheros. Jídlo bylo opravdu moc dobré a naprosto chápu proč se na něho o víkendech stojí téměř dvouhodinové fronty.

Nedělní trhy na Quai Des Chartrons 

Nedělní trhy v Bordeaux ve Francii
Nedělní trhy v Bordeaux ve Francii

Sobotní trhy v Marché Des Capucins jsme bohužel nestihli, ale plně nám to vynahradily nedělní trhy na Quai Des Chartrons přímo u řeky. Trošku mi to připomínalo pražskou náplavku. Nakoupíte tu krásné ovoce, zeleninu, sýry, grilovaná kuřata, mořské plody, různé paštiky, koláče, makronky apod. Na začátku a na konci trhu prodávají čerstvé ústřice a krevety, které si můžete koupit a sníst přímo na místě. Talíř pořídíte od 6 euro.

Procházka podél řeky Garonne 

Co vidět v Bordeaux a okolí

Kolem řeky Garonne, která protéká městem vede několikakilometrová promenáda, kterou místní využívají hlavně ke běhání. My neběželi, ale šli procházkovým tempem a viděli: Ponte De Pierre, Porte de Bourgogne, Porte Cailhau, Place de la Bourse, výše zmíněný nedělní trh, nákupní haly a došli až k muzeu a výstavišti La Cité Du Vin.

Rue De Notre Dame 

Rue De Notre Dame v Bordeaux ve Francii
Rue De Notre Dame

Při naší cestě z nedělního trhu ve čtvrti Chartrons jsme zabloudili do uličky Rue de Notre Dame, která se během chvilky stala tou nejkrásnější ulicí celého Bordeaux. Hraje všemi barvami, některé domy jsou zarostlé zelení, a na těch ostatních najdete poličky s knihami. Je tu vysoká koncentrace obchodů s vintage nábytkem, designovým oblečením nebo uměním.

Place De La Bourse a vodní zrcadlo

Place De La Bourse a vodní zrcadlo v Bordeaux
Place De La Bourse a vodní zrcadlo

Jedno z nejznámějších a nejfotografovanějších míst celého města. Naproti Place de la Bourse přeš cestu byla postavena plocha naplněna do 2 cm vodou, která vytváří ojedinělý zrcadlový efekt. Celé to vymyslel umělec Michel Corajoud. Během naší návštěvy tu bohužel žádná voda nebyla, takže jsme se daného úkazu nedočkali.

Bazilika Svatého Michala 

Bazilika Svatého Michala v Bordeaux
Bazilika Svatého Michala

Významnou památkou města je Basilique Saint-Michel, která se nachází na Place Meynard, kde se každou sobotu konají trhy s ovocem, zeleninou, oblečením a nezbytnostmi do domácnosti. Bazilika byla vystavěna mezi 14. a 16. stoletím. Od dubna do října je veřejnosti přístupná vyhlídková věž. V minulosti se v její kryptě vystavovaly mumifikovaná těla, která zde byla objevena kolem roku 1791.

Le Bar a Vin 

Le Bar a Vin v Bordeaux
Le Bar a Vin

Na skleničku dobrého vína doporučuji zajít do Le Bar a Vin. Jedná se o příjemný bar v centru, jehož interiér zdobí vitráže, které najdete v kostelech. Nabídka vín je pestrá, pravidelně aktualizována a přepadne-li vás chuť na něco dobrého, v nabídce najdete také sýry, uzeniny nebo čokolády.

Porte Cailhau 

Porte Cailhau v Bordeaux
Porte Cailhau

Tato středověká brána v samotném centru připomíná francouzské vítězství v bitvě Fornovo v Itálii. Postavena byla v roce 1495 a z venku vypadá jako malý hrad. Podívat se můžete i dovnitř.

Francouzská patisserie 

Francouzské dezerty v Bordeaux
Francouzské dezerty

Co by to bylo za výlet do Francie, kdybyste neochutnali místní cukrářské výrobky? Místní cukrárny jich mají v nabídce tolik, že mi trvalo dobrých patnáct minut rozhodnout se, co si vůbec dám. Neodolala jsem zázvorovému éclairu s jahodovou pěnou a mini canelé, což je taková malá bábovička s příchutí rumu a vanilky. Délicieux!

Powered by GetYourGuide
0 Shares