Česká republika

Ze Špindlu na Sněžku: Víkend v Krkonoších

Ze Špindlu na Sněžku

Výstup na Sněžku jsem měla v plánu již několik let. Když jsem nedávno přemýšlela nad tím, kam o víkendu vyrazit, volba byla jasná. První den jsme strávili ve Špindlerově Mlýně a na druhý den naplánovali samotný výstup. Krkonoše jsou za mě jedny z nejhezčích hor v Česku, možná to bude tím, že jako jediné mají vysokohorský ráz, nabízí nádherné a rozmanité výhledy s vodopády, rašeliništi, údolími a loukami.

Nejlepší čas na návštěvu Krkonoš

Pokud jako já nemusíte velké davy lidí a zároveň neplánujete lyžovat a běžkovat, pak tou nejlepší dobou na návštěvu Krkonoš je období mezi zimní a letní sezónou. My měli v dubnu velké štěstí na skvělé počasí, kdy teplota vyšplhala až ke dvaceti stupňům, nabídek ubytování byla spousta a restaurace byly poloprázdné.

Výstup na Sněžku

Co podniknout ve Špindlu

Špindlerův Mlýn nabízí hodně zábavy i mimo zimní měsíce. Kromě nesčetného množství turistických tras se zabavíte například na bobové dráze, v lanovém centru Monkey Park nebo v Aquaparku. My se vydali na kratší procházku podél Labe směr Medvědínský vodopád, kde je neskutečně krásná příroda.

Ze Špindlerova Mlýna na Sněžku

Druhý den ráno jsme vyrazili do Pece pod Sněžkou. Cesta autem trvá necelou hodinu. V Peci je v blízkosti lanovky k dispozici několik parkovišť, ale ty byly i nyní v dubnu zcela plné, takže doporučuji jako první zkusit Dopravní terminál P1, který se nachází ještě před vjezdem do Pece a je asi dvanáct minut pěšky od lanovky.

Turistických tras, které vedou na vrchol Sněžky je několik. My původně plánovali vyjet nahoru lanovkou a sejít to dolů pěšky a nakonec jsme to provedli přesně naopak. Dlouhá fronta nás odradila, a tak jsme se přímo u lanovky napojili na pěší trasu, která vedla jako první na Růžovou horu. Sem je to necelých pět kilometrů a na konci na vás budou čekat dvě hospody s venkovním posezením, které nabízí krásné výhledy.

Růžová hora - Sněžka

Růžová hora

Z Růžové hory to jsou na Sněžku další 2 kilometry, avšak i v dubnu zde bylo stále hodně sněhu, ve kterém se do kopce nešlo zrovna nejlíp. Až se sem vydáte, určitě si obujte pořádné pohorky, v botách na běhání to nebylo úplně ideální 🙂

A protože jsme toho výšlapu po namrzlém sněhu měli docela dost, dolů jsme se svezli lanovkou. Cesta do Pece stála pro jednu osobu 240 Kč (mimo hlavní letní sezónu).

Výstup na Sněžku v dubnu

Zasněžený výhled ze Sněžky

Výhled ze Sněžky

[instagram-feed]