Výstup na Sněžku jsem měla v plánu již několik let. Když jsem nedávno přemýšlela nad tím, kam o víkendu vyrazit, volba byla jasná. První den jsme strávili ve Špindlerově Mlýně a na druhý den naplánovali samotný výstup. Krkonoše jsou za mě jedny z nejhezčích hor v Česku, možná to bude tím, že jako jediné mají vysokohorský ráz, nabízí nádherné a rozmanité výhledy s vodopády, rašeliništi, údolími a loukami.
Kdy navštívit Krkonoše?
Pokud stejně jako já nemusíte velké davy lidí a zároveň nechcete lyžovat a běžkovat, pak se do Krkonoš vydejte na jaře. My měli v dubnu krásné počasí, kdy se teplota vyšplhala až ke dvaceti stupňům, nabídek ubytování byla spousta a restaurace byly poloprázdné.
Co dělat ve Špindlerově Mlýně?
Špindlerův Mlýn nabízí hodně zábavy i mimo zimní měsíce. Kromě nesčetného množství turistických tras se zabavíte například na bobové dráze, v lanovém centru Monkey Park nebo v Aquaparku. My se vydali na kratší procházku podél Labe směr Medvědínský vodopád, kde je neskutečně krásná příroda.
Ubytovali jsme se v Hotelu Savoy, kde si vždy připadám jako na dovolené v zahraničí. Pokoje mají ty nejpohodlnější postele, personál je velmi milý a snídaně nemají chybu.
Odkud pěšky na Sněžku?
Druhý den ráno jsme vyrazili do Pece pod Sněžkou. Cesta autem trvá necelou hodinu. V Peci je k dispozici několik parkovišť, ale ty byly v dubnu zcela plné, takže doporučuji jako první zkusit Dopravní terminál P1, který se nachází ještě před vjezdem do Pece a je asi dvanáct minut pěšky od lanovky.
Turistických tras, které vedou na vrchol Sněžky je několik. My původně plánovali vyjet nahoru lanovkou a sejít to dolů pěšky a nakonec jsme to provedli přesně naopak. Dlouhá fronta nás odradila, a tak jsme se přímo u lanovky napojili na pěší trasu, která vedla jako první na Růžovou horu. Sem je to necelých pět kilometrů a na konci na vás budou čekat dvě hospody s venkovním posezením, které nabízí krásné výhledy.
Z Růžové hory to jsou na Sněžku další 2 kilometry, avšak i v dubnu zde bylo stále hodně sněhu, ve kterém se do kopce nešlo zrovna nejlíp. Až se sem vydáte, určitě si obujte pořádné pohorky, v botách na běhání to nebylo úplně ideální.
A protože jsme toho výšlapu po namrzlém sněhu měli docela dost, dolů jsme se svezli lanovkou. Cesta do Pece stála pro jednu osobu 240 Kč (mimo hlavní letní sezónu).