Hotelové recenze Itálie

TIP NA UBYTOVÁNÍ | FARO BIANCO V ITALSKÉM GALLIPOLI

Nevím proč, ale nad výběrem hotelů vždy strávím cca 150 hodin. Snažím se totiž vybrat ten nejlepší poměr co se kvality a ceny týče. Nepatřím mezi ty, kteří by utráceli tisíce za jednu noc, ale zase na druhou stranu už mi není dvacet a mám ráda, když je v pokoji čisto, útulno a koupelnu mám pro sebe. Snídaně je taky fajn a fungující wifi je „must have“.

V Itálii jsem původně chtěla bydlet v apartmánu, ale jak se ukázalo, bylo téměř nemožné najít nějaký s internetem! Ano, i v roce 2016 je to stále ještě možné. Proto jsem od toho nakonec opustila a začala hledat hotel, jehož pokoje mají k dispozici ledničku. Přece jen si ráda zchladím vodu, nebo koupím ovoce, sýr, víno a nebudu to přece jíst teplé.

Hledala jsem na všech možných ubytovacích portálech a po několikadenním projíždění jsem na booking.com narazila na hotel Faro Bianco v Gallipoli. Fotky vypadaly úžasně, poloha ideální, snídaně v nabídce, lednička k dispozici, akorát psali, že internet je funkční pouze ve společných prostorech. Cena byla malinko vyšší než jsme měli v plánu, ale když ty fotky vypadaly tak krááásně…..

lokalita

Via De Vita 5, Gallipoli, Itálie

Myslím, že lokalita je naprosto skvělá. Hotel se nachází na hlavní ulici, na které bývá až do půlnoci docela rušno. Pěšky do historického centra to je pět minut, na pláž deset. Přímo pod hotelem se nachází vyhlášená cukrárna Martinucci, kde mají skvělou zmrzlinu a další dezerty. V těsné blízkosti najdete i spoustu restaurací a obchodů s botami.

hotel

Faro Bianco bylo otevřeno teprve v dubnu 2016, takže fotky na webu odpovídají skutečnosti. A to se teda opravdu moc často nestává! Je to jeden z nejkrásnějších hotelů ve kterém jsem, kdy byla. Podlahy jsou z mramoru, světla z křišťálu, společné prostory a pokoje velmi vkusně zařízené bílým nábytkem a jako dekoraci mají po stěnách vyvěšny jednoduché a stylové mapy Itálie.

pokoje

Těch je několik druhů. K dispozici jsou i apartmány s vlastním kuchyňským koutem nebo obyčejné pokoje s/bez balkónu. Koupelna se sprchovým koutem, lednička, televize, sejf nebo toaletní stolek jsou součástí vybavení.

snídaně

V ceně pokoje je zahrnuta i snídaně, která se podává na obrovské terase, kterou můžete využít kdykoliv během dne. Jsou tam stolky, sedačky a dokonce i lehátka na kterých se můžete přes den slunit.

Zpátky ke snídani! Ta je na italské zvyky docela bohatá. Servíruje se káva nebo čaj, džusy, corn flakes, jogurty, ovocný salát, suchary s nutellou nebo marmeládou, croissanty a další dva druhy italského pečiva. Všechno to chutná famózně a věřte mi, že každý večer se budete těšit na ráno jen kvůli snídani.

personál

Setkala jsem se tu se třemi zaměstnanci, ale abych řekla pravdu, tak nevím, zda tu jen pracují nebo to jsou majitelé. Každopádně jsou velmi laskaví a přátelští. Po příjezdu vám na terase nabídnou kávu nebo skleničku prosecca.

Prvních pár dní nás viděli jak v chodbě chytáme internet, proto hned den nato zajistili natažení internetu až do našeho pokoje!

cena

V době naší rezervace byla na hotel sleva a tak nás noc v dvoulůžkovém pokoji vyšla na necelých 1400 Kč. Během léta mají různé ceny, avšak v srpnu stojí ten stejný pokoj něco málo přes 5000 Kč. Nezapomeňte sledovat booking.com a třeba budete mít to štěstí a narazíte na nějakou speciální nabídku.

hodnocení

5/5

Hotelu nemám absolutně co vytknout. Náš pobyt zde byl nezapomenutelný, a abych řekla pravdu, tak bych se sem nejraději přestěhovala a nebo si vzala celý pokoj zpátky do Prahy. Takhle nějak totiž vypadá moje vysněná ložnice.

[instagram-feed]