TRAVEL TIPS: PLANE ESSENTIALS

0 Shares
0
0
0

Několikahodinové lety s přelety do jiných časových pásem dokáží pěkně rozhodit naši vnitřní rovnováhu. Dlouhodobé sezení našemu tělu také dvakrát neprospívá a na konci naší cesty se většinou cítíme strašně unavení, dehydratovaní a polámaní. Proto není od věci se předem na takovou výpravu trošku připravit.

Jak si dlouhý let zpříjemnit a co byste si neměli zapomenout přibalit do příručního zavazadla?

Zůstat “fresh”

Skvělý pocit svěžesti vám zajistí obyčejná pasta a zubní kartáček. Bojujete s nedostatkem místa ve vašem zavazadle? Pořiďte si cestovní mini verzi třeba v drogerii DM. Nezapomeňte i na mini deodorant nebo toaletní vodu. Make up nechte v zavazadlovém prostoru a na obličej si raději naneste pleťovou vodu.

Něco pohodlného

Vykašlete se na to jak budete vypadat. Během letu je nejdůležitější to, aby vás nikde nic neškrtilo, netlačilo a vy mohli volně dýchat. Před samotným nástupem do letadla se převlečte do něčeho pohodlného a volného (legíny, tepláky). Cítit byste se měli jako doma na gauči!

Něco teplého

V letadle dokáže být někdy nepříjemná zima. I když letíte směr tropy, vezměte si s sebou pár teplých ponožek, mikinu a dlouhé nohavice. Pokud na to nemáte místo v kufru, příliš to neřešte, v letadle totiž většinou vyfasujete deku.

Spánek

Pokud je to jen trochu možné, zkuste si na palubě zdřímnout, nebude se po příletu cítit tak unavení. Já osobně spát v sedě moc neumím. Většinou se každou chvilku budím a hlava mi padá ze strany na stranu. Pokud, ale budete mít pod hlavu cestovní polštář bude takový spánek hned příjemnější.

Sluchátka

Není nad vaše vlastní sluchátka! Jasně, v letadle vám je dají, ale jejich zvuková kvalita se nikdy nevyrovná těm vaším.

Hydratace

To, že vzduch v letadle vysušuje vám asi nemusím říkat. Proto se snažte hydratovat své tělo zevnitř i zvenku. Já mám u sebe vždy: oční kapky, hydratační krém, masku na obličej a láhev s vodou. Ano, v letadle dostanete napít, ale mě třeba těch pár decek vody nestačí a odchytávat letušku několikrát během letu mě moc nebaví. Proto mám u sebe vždy svou vlastní záchranou láhev s vodou.

Něco na zabavení

Stáhněte si do telefonu nebo do ipodu vaši oblíbenou hudbu. Přibalte si knihu a všechny nedočtené časopisy. Protože, kdy je lepší čas na to je dočíst, když né teď?

0 Shares