TRAVEL INSPO: 5 LOKALIT, KTERÉ ROZZÁŘÍ VÁŠ INSTA ÚČET

0 Shares
0
0
0

Jak si vybíráte kam pojedete? Je pro vás rozhodující architektura, historie a kultura daného místa nebo to moc neřešíte a jednáte impulzivně? Vidíte akční letenku, kupujete a až pak přemýšlíte o tom co tam vlastně budete dělat? U mě více převažuje to první, i když nedávno jsem si třeba koupila letenku do Benátek (nekupte to, když stála stejně jako zpáteční jízdenka na vlak Praha – Olomouc). Samozřejmě, že do Benátek a na ostrůvky Murano a Burano jsem měla v plánu se jednou zajet podívat, ale před nimi je na mém seznamu stále ještě docela hodně lokalit, které jsem chtěla vidět dříve 🙂

Baví mě cestovat tam, kde to je odlišné a zachycovat to v podobě fotografií. V dnešní době Pinterestu a Instagramu se však neustále dozvídáme o místech, o kterých  jsme předtím neměli ani šajnu. Můj seznam tak neustále roste a já si přeji, abych měla více času a prostředků na to je objet všechny…..

Je to už nějakou dobu co nám Instagram umožňuje ukládat si oblíbené fotky do našich “sbírek”, takže vše co se nám, kdy líbilo můžeme mít  nyní hezky pohromadě. Já to samozřejmě aktivně využívám a sešlo se mi tam několik míst, o kterých jsem předtím nikdy neslyšela, ale která jsou naprosto úžasná a já teď nechci nic jiného než se tam vydat a nafotit je ze všech možných úhlů.

  1. CHEFCHAOUEN – MAROKO

Město Chefchaouen, které se nachází na severu země v pohoří Rif je populární mezi turisty převážně pro modré fasády domů a pro možnost nakoupit zde za levno hašiš a konopí, které se pěstuje v okolních horách. Cesta z Tangieru sem trvá něco málo přes dvě hoďky.

2. LA MURALLA ROJA – ŠPANĚLSKO

La Muralla Roja znamená v překladu “červená zeď”, a to co vidíte na obrázku je komplex padesáti apartmánů, které navrhl a zrealizoval architekt Ricardo Bofill. Najdete ho v oblasti Cala La Manzanera asi hodinu a půl na jih od Valencie. Jeden z těchto apartmánů si můžete pronajmout i přes AirBnb.

3. LAS COLORADAS LAKES – MEXIKO

Jezera s růžovou vodou? Cože? Ano, tak právě ty najdete na polostrově Yucatán v Mexiku. V této oblasti se již po dlouhá staletí těží sůl. Za tuto barvu vděčí voda červeně zbarveným řasám, planktonu a krevetám, kterým se v tomto prostředí výborně daří. Když se voda odpařuje, tak jsou organismy koncentrovanější a voda růžovější.  A víte proč jsou plameňáci růžoví? Živí se potvorami z těchto jezer a po jejich požití se tak jejich peří obarví na růžovo.

4. SALAR DE UYUNI – BOLÍVIE

Salar de Uyuni je největší solná pláň na světě, která byla v minulosti dnem jezera a má rozlohu téměř jedenáct tisíc kilometrů čtverečních. Pokud ji budete chtít navštívit, budete se muset vydat na jih Bolívie. Jelikož se tato oblast stala velkou turistickou atrakcí, byl zde vystaven hotel ze soli, který byl však později uzavřen a dnes slouží jako muzeum. V listopadu se zde prý vyskytují tři druhy plameňáků.

5. ANTELOPE CANYON – USA

Tento “Antilopí kaňon” ve státě Arizona není dílem žádného architekta, ale je to vlastně jen vyschlé řečiště, které do červeného pískovce vytvořila sama matka příroda. Zajímavým faktem je, že ho v roce 1931 objevila holčička pasoucí ovce.

0 Shares