Hotelové recenze Indonésie

TIPY NA UBYTOVÁNÍ | GILI TRAWANGAN

Ostrůvek Gili Trawangan, který najdete kousek od Bali považuji za to nejkrásnější místo, jaké jsem, kdy navštívila. Moře tam je nejmodřejší, písek nejbělejší a ostrov je tak malý, že ho na kole objedete za 45 minut. Soukromou pláž najdete raz dva a jenom dvacet metrů od břehu můžete pod vodou spatřit karety obrovské. Čím se Gili liší od všech ostatních ostrovů? Je tam zakázána jakákoliv motorová doprava, což je super! Při procházce tak nemusíte neustále uhýbat autům a motorkám. Jestli se chystáte na Bali, tak se na Gili prostě musíte na pár dnů zastavit. Kde se ubytovat? Mám tu pro vás dva úžasné tipy.

GUAVA GARDEN RESORT

Tento rezort má pod palcem mladá Švédka společně se svým Indonéským manželem. Areál ve kterém najdete pět bungalovů a bazén vybudovali docela nedávno. Když jsem tam byla před necelým rokem, tak říkala, že mají v plánu ještě dodělat klimatizaci, takže nyní to tam musí být tip top!

Rezort neleží přímo u pláže, ale asi tak deset minut pěšky od hlavního přístavu. Můžete si tam vzít taxi-koně, jít za směrovkami a nebo se zeptat místních.

Každý bungalov má svou vlastní terasu s lavicí, kam si můžete každé ráno sednout a v klidu posnídat. Snídaně je v ceně a zahrnuje vajíčka se slaninou nebo banánovou palačinku, ovoce, čaj, kávu a čerstvý džus. Koupelna se nachází ve venkovním přístřešku a je naprosto boží. Představte si, že se sprchujete, svítí slunce a nad vámi se tyčí palmy!

Dvoulůžkový pokoj pořídíte od 45 USD za noc.

Zdroj: Guava Garden Resort

LE PIRATE BEACH CLUB

Le Pirate je další poměrně nové ubytovací zařízení. Nachází se v severní části ostrova, asi tak 20 minut svižnější chůze od přístavu, hlavního trhu a promenády.

Stojí tak trošku na samotě, ale pokud hledáte klid, proč ne. Tento beach club vám nabídne pět různých druhů chatek, které jsou natřeny bílo-tyrkysovou barvou, bazén s restaurací/barem s výhledem na moře a k tomu ještě lehátka a houpací sítě přímo na pláži. Některé chatky mají i klimatizaci a pokud vás to náhodou přestane u bazénu bavit, můžete si zahrát volejbal, petanque, ping pong, stolní hru, nebo si pronajměte kolo a objeďte si ostrov kolem dokola.

Ceny za noc začínají na 60 USD.

[instagram-feed]