TIP NA VÝLET | VÝŠLAP NA JEŠTĚĎ

0 Shares
0
0
0

Seznam míst, která chci tohle léto navštívit v ČR se docela rozrůstá, a tak jsem usoudila, že není čas ztrácet čas a vyrazili jsme v sobotu do Liberce. O tomhle městě jsem toho nikdy moc nevěděla, ale stačilo zagooglit a vyskočilo na mě pár zajímavostí, které stojí za to vidět. Do Liberce se z Prahy dostanete velmi pohodlně busem Student Agency z Černého Mostu. Řekla bych, že jede minimálně tak patnáckrát za den a cesta trvá kolem hodinky.

Takže co v Liberci?

MIKYNA

Na brunch si zajděte do vyhlášené kavárny Mikyna, kterou najdete na ulici 5.května 62. Čeká vás zde velmi příjemný interiér, dobré kafe a kromě jiných dobrot i vynikající avokádový chléb s citrónovou ricottou a ztraceným vejcem.

NÁMĚSTÍ DR. E. BENEŠE

Zde můžete obdivovat novorenesanční radnici, která mi tak trošku připomíná radnici na Grand Place v Bruselu. Kolem dokola jsou barevné domečky s podloubím a kavárny.

ZOO

Navštivte nejstarší zoologickou zahradu na území bývalého Československa. Na návštěvu je doporučeno si vyhradit alespoň 2 – 3 hodiny a obdivovat zde můžete až 160 druhů zvířat. Mezi ty nejvíce ceněné patří třeba nestor kea, panda červená, bílý tygr indický nebo krajta mřížkovaná.

Zdroj: Týden
JEŠTĚD

Návštěvu města můžete spojit i s výšlapem, tak jako my. Nejprve sedněte na tramvaj č. 3, která vás doveze až do zastávky Horní Hanychov. Odtud je to asi další kilometr k lanovce, která jezdí nahoru v pravidelných půlhodinových intervalech. Co nahoře? Kromě krásného výhledu je v této podivuhodné stavbě, která vypadá jako vesmírná loď i hotel, do kterého jsme se bohužel nedostali. Prý je to skvělý zážitek strávit tam, alespoň jednu noc.

Dále je tu i restaurace, která dle mého názoru nestojí za návštěvu. Přemrštěné ceny, neopovídající kvalita a fleky na židlích a ubrusech ve vás opravdu nezanechají příjemný gastronomický zážitek. Raději se najezte v Liberci nebo si vemte svačinu 🙂

Dolů se můžete dostat opět lanovkou nebo pěšky po červené stezce.

0 Shares