TIP NA VÝLET | VYHLÍDKA MÁJ – TELETÍN

0 Shares
0
0
0

V sobotu ráno jsme si trošku přivstali a vydali se do Teletína nedaleko Prahy. Co tam? Už nějakou dobu jsem na Instagramu obdivovala fotky vyhlídky Máj pod kterou se řeka Vltava stáčí do tvaru podkovy a vytváří tak nádhernou scenérii. Fotky z tohoto místa jsme možná už zahlédli v turistických průvodcích nebo kalendářích, neboť vyhlídka patří mezi oblíbené místo všech fotografů.

Jak se tam dostat z Prahy?

Do Teletína se můžete vydat buď autem (nedaleko vyhlídky je k dispozici parkoviště), nebo MHD. Z autobusové zastávky Na Knížecí jezdí autobus D92 (číslo linky 103), kterým dojedete do Štěchovic. Tam pak musíte přestoupit na další autobus směr Krňany, Teletín. Cesta trvá necelou hodinku. Autobusy moc často nejezdí, takže bych vám doporučila spoj v 8:25. Nejen kvůli tomu, že další jede až v poledne, ale také proto, že později bude na vyhlídce spousta lidí.

Jak se dostat na vyhlídku?

Cesta z autobusové zastávky je krátká a nehrozí, že byste zabloudili. Prostě jděte po stopách žluté značky. Jakmile vystoupíte z autobusu, otočte se a ujděte několik desítek metrů zpátky. Během chvilky uvidíte po pravé straně parkoviště a také ceduli se značením, odbočte vlevo a přes louku pokračujte až k lesíku. Za necelých deset minut se před vámi rozprostře tady ta krása!

A co dál?

Na zpáteční cestě se zastavte v cihlovém domě u zastávky. Moc milá paní tam prodává dva druhy domácího kváskového chleba, úžasné koláčky s tvarohem a povidly a biskupský chlebíček.

Další zastávkou na cestě domů vám může být kavárna Ella má kávu ve Štěchovicích, která slouží zároveň i jako prodejna doplňků do domácnosti a nabízí příjemné posezení na zahradě.

0 Shares