Tábor

TIP NA VÝLET: VÍKEND V TÁBOŘE

1 Shares
0
0
1

Když mi kamarádka v létě řekla, že byla s rodinou na víkend v Táboře, mou první reakcí bylo: “A co tam?” Řekla mi, že to je moc hezké město, jehož centrum je osvobozené od všech těch věcí jako jsou herny nebo obchody s Vietnamskou módou, které většinou kazí dojmy. No, a protože jsem chtěla na konci léta využít ještě relativně hezkého počasí, rozhodla jsem se, že se na krásy Tábora pojedu podívat na vlastní oči.

Před odjezdem jsem jako vždy projela Pinterest, kde jsem k mému překvapení našla několik článků vytvořených zahraničními cestovateli. Nechala jsem se jimi inspirovat a opravdu se začala těšit, protože tvrdili, že Tábor je jedno z nejhezčích českých měst, které kdy viděli.

A co tedy zažít v Táboře?

Žižkovo náměstí

Náměstí se nachází ve středu historického města a je lemováno domy v barokním, renesančním a gotickém stylu, které byly vystaveny již v 16. století. Domy jsou bohatě zdobeny freskami a zdobenými štíty. Najdete tu pomník Jana Žižky z Trocnova, renesanční kašnu a také několik restaurací a kaváren. My si oblíbili kavárnu Klid a pivnici Výčep, kde mají na čepu pivo z místního rodinného minipivovaru Obora ke kterému můžete zakousnout pochutiny od řezníka Lišky.

Vyhlídka z Kostela Proměnění Páně na hoře Tábor

Kostel se nachází na Žižkově náměstí a vstup na kostelní věž je ze zadní strany. Připravte se na strmý výšlap, čeká vás asi 200 schodů a budete muset podlézt zvon vážící 2,5 tuny. Nahoře se platí vstupné 50 Kč, takže u sebe mějte připravenou hotovost. Kromě úžasných výhledů tu najdete i takový mini turistický obchůdek jistého pána, který prodává staré bankovky a mince.

Tábor

Husitské muzeum a chodby středověkého podzemí

Nemusíte chodit daleko, protože přímo na náměstí v budově Staré radnice se nachází Husitské Muzeum, které nabízí moderní expozici Husité s řadou interaktivních prvků a v deseti sálech se tak o husitství dozvíte téměř vše. Podívat se můžete i do podzemí. Tyto sklepy byly vyhloubeny v 15. století až do hloubky 16 metrů přímo pod Žižkovým náměstí. Sloužily jako místo, kde se uchovávaly potraviny a nápoje, a místo, kde se lidé schovávali před požáry a nepříteli.

Kostel v Klokotech 

Klokoty jsou součástí Tábora a z centra města se tam dostanete příjemnou procházkou přes Lipovou alej již za třicet minut. Kostel Nanebevzetí Panny Marie je významným poutním místem v Jížních Čechách. Za husitských válek byl kostel několikrát zničen. Budete-li si chtít zajistit skupinovou prohlídku je třeba rezervovat čas i termín předem.

Klokoty, Tábor

Hrad Kotnov

Docela dlouho jsme kolem hradu kroužili a nemohli zaboha přijít na to, jak se k němu dostat. Později jsme se dozvěděli, že hrad je po celý rok 2018 uzavřen kvůli rozsáhlé rekonstrukci a zpřístupněn veřejnosti bude opět až v roce 2019. Těšit se můžete na nové expozice jako např. digitální mapy nebo modely historických zbraní.

Toulejte se uličkami

Uličky kolem Žižkova náměstí jsou kouzelné. Vytváří takové malé bludiště, kde se můžete na chvilku ztratit. Navíc je každý dům natřen jinou pastelovou barvou, takže i z estetického hlediska to působí moc příjemně.

Tábor

Vodní nádrž Jordán

Milovníci přírody si přijdou na své v okolí předhradní nádrže Jordán, která je nejstarší ve střední Evropě. Již v 16. století nádrž sloužila jako zdroj pitné vody a dnes sem chodí lidé chytat ryby. Kolem nádrže si můžete zaběhat, projít se nebo si za hezkého počasí pronajmout loďku.

Vodní nádrž Jordán, Tábor

Kde se ubytovat

Hostel Stárkův Dům

Ideální volba pro všechny budget cestovaletele, kde za noc zaplatíte kolem 300 Kč. K hostelu patří i bistro, kde vaří z lokálních surovin a navíc budete jen pár kroků od Žižkova náměstí.

Penzion Kostnický dům

My se ubytovali v tomto penzionu ze kterého je výhled přímo na Žižkovo náměstí. Jeho součástí je i kavárna, kde se ráno podává snídaně. Penzion je velmi dobře udržovaný, čistý a klidně bych vám ho doporučila.

Hotel Nautilus

O něco víc si připlatíte v hotelu Nautilus, který je přímo na náměstí a jehož restaurace Goldie obdržela spoustu kulinářských ocenění.

Tábor

A které kouty naší země jste v létě objevovali vy?
1 Shares