TIP NA VÝLET | VÍKEND V JESENÍKÁCH

0 Shares
0
0
0

Velikonoční čtyři dny volna si vyloženě říkaly o nějaký výlet, a proto jsem už v únoru hledala letenky nebo akční jízdenky. Dopadlo to však jak jsem očekávala. Ceny byly hodně nastřelené a také mi došlo, že těchto svátků využije k cestování celá Evropa. Takže jsme nakonec zůstali v ČR a vyrazili do vesničky Ostružná v Jeseníkách.

Proč zrovna sem? Když jsem byla malá jezdila jsem sem každé léto s rodiči na chatu. Je tu nádherná příroda a klid. Každé léto jsme sbírali borůvky a chodili na tůry po okolí. Docela mě zajímalo jak se to tu za ty leta co jsem tu nebyla změnilo.

“Naše” letní chata se mezitím proměnila v mini pivovar a v celé vesnici vyrostla spousta nových penzionů a ubytovacích jednotek. My se tentokrát ubytovali v penzionu Pod Šerákem, který bych vám doporučila pro jeho čistotu, útulnost a skvělou domácí kuchyni.

KAM SE DÁ V OKOLÍ VYRAZIT?

Petříkov – v zimě oblíbené lyžařské středisko, v létě skvělá zastávka “na jedno” během vašeho výšlapu na Ramzovou nebo Paprsek. Je tu božský klid a jediné co uslyšíte je šumění lesů a protékající potok.

Paprsek – pěšky z Ostružné je to nějakých 6 kilometrů. Nečekejte zde nic převratného, snad jen horskou chatu, která vám během oběda nabídne nádherný výhled a široko daleko jen samé lesy.

Ostružná – zde stojí za zmínku nově otevřený minipivovar Cestář, který se pyšní opravdu nádherným interiérem, dobrým pivem a příjemnou obsluhou.

Branná – z Ostružné se sem dostanete vlakem nebo po zelené stezce, což je nějakých pět kilometrů. Co tady? Najdete tu další minipivovar, relax centrum Kolštejn a cukrárnu ve které vyrábějí snad ty nejlepší trubičky na celé Moravě. V době naší návštěvy měli bohužel zavřeno.

Lesní bar – nezapomeňte navštívit i samoobslužný Lesní bar, který najdete 10 kilometrů od Ostružné směr Horní Lipová. V baru jsou k dispozici ingredience na výrobu kávy a čaje, dále pivo a další pochutiny. Obsloužíte se sami a vaši útratu poctivě odevzdáte do připravené kasičky.

0 Shares