TIP NA VÝLET | ČESKÝ KRAS

0 Shares
0
0
0

Konečně se nám udělalo hezky, teploty vyšplhaly nad dvacet stupňů celsia a víkendy se tak dají trávit buď u vody nebo na výletech po okolí. Já jsem ráda, že i v nedaleké vzdálenosti od Prahy je stále co objevovat. Můj seznam “must-see places” se tak stále zvětšuje a já doufám, že toho letos stihnu co nejvíce.

Sobotní počasí si vyloženě říkalo o nějaký výšlap a tak jsme se vydali vlakem do Českého krasu. Naší první zastávkou byl Karlštejn o kterém vám toho asi moc psát nemusím, protože věřím, že většina z vás tam již byla 🙂

Hlavním cílem naší cesty byl lom Velká Amerika, jemuž se přezdívá Český Grand Canyon a který je veřejnosti nepřístupný. Zrovna včera tam probíhala svatba a svatebčané měli to štěstí, že se mohli v této krásně tyrkysové vodě svlažit. My nahoře jsme jen tiše záviděli.

Cest z Karlstějna k lomu Velká Amerika je několik.

My zvolili následující:

Rozcestník Karlštejn pod Hradem →  po červené stezce →  na konci lesa u hlavní cesty vlevo →  vesnice Mořina →  u Penzionu na růžku vpravo →  po žluté stezce nahoru přes pole → dostanete se k parkovišti u Velké Ameriky.

Lom jsme podélně obešli až na jeho druhou stranu. Když budete lom obcházet, narazíte na několik cedulí, které zakazují vstup k okraji lomu. Pokud se k němu, ale opatrně vydáte, naskytne se vám krásný výhled a můžete odtud pořídit skvělé fotky.

Další zastávkou byl lom Mexiko, kterému se také říká lom “trestanecký”, a to z toho důvodu, že zde v 50. letech museli v nelidských podmínkách pracovat političtí vězni.

Z Mexika potom pokračujte dále po žluté, která vás dovede až k lomu Malá Amerika, který je už více dostupnější a pokud budete  mít pořadnou obuv, tak se vám podaří sejít dolů a zaplavat si ve vodě.

Po této poslední zastávce jsme pokračovali dále po žluté a u rozcestí Dub Sedmi Bratří jsme se napojili na červenou a pokračovali zpátky na Karlštejn.

Jaký byl váš víkend? Máte nějaké oblíbené místo v ČR kam se rádi vracíte?

0 Shares