Hotelové recenze Thajsko

TIP NA UBYTOVÁNÍ | OPIUM HOTEL – CHIANG MAI

Chiang Mai je krásné město rozprostírající se na severu Thajska. Má něco kolem 400 000 obyvatel, takže není úplně nejmenší. Nabízí spoustu chrámů, nádhernou přírodu, sloní park, dobré jídlo a spoustu trhů na kterých koupíte čerstvé jídlo, zeleninu, ovoce, oblečení a vše na co si jen vzpomenete. Já tam nedávno strávila jeden celý měsíc a najít ubytování mi dalo docela zabrat, protože ubytovacích kapacit tam je hodně a bylo těžké se rozhodnout. Člověk má, ale většinou nějaké požadavky, takže jsem se řídila především jimi.

Jaké byly naše požadavky?
  • poloha – v blízkosti Old Town
  • vybavení – bazén, posilovna
  • rychlé a fungující internetové připojení
  • pokoj – útulný, vybavný ledničkou, rychlovarnou konvicí a ideálně nějakým balkónem
  • cena – maximálně 10 000 Kč

Co nakonec vyhrálo? Opium – hotel a apartmány v jednom.

Lokalita

41/1 Soi Viangbua Chottana Road, T. Changpuek, Chiang Mai

Opium najdete v severní části města, asi 15 minut svižnější chůze od Starého města. Kousek od hotelu bylo 7eleven (menší supermarket), pár restaurací, trh Siri Wattana, který byl otevřen každý den a naše dvě oblíbené kavárny Ab´Petite a Phuphiang, kde dělají výbornou kávu.

Ubytování

Opium nabízí čtyři druhy pokojů. My jsme si pronajali malé studio, které se skládalo z pokoje (nebo-li ložnice), pracovního stolu, dvou židlí, lednice, mikrovlné trouby, konvice, televize, klimatizace a sejfu. Samozřejmě tam byla i koupelna s prostorným sprchovým koutem.

Balkón jsme neměli, protože jsme byli v přízemí, ale naštěstí byla ve skleněných dveřích síť, takže jsme je mohli bez problémů otevřít. Jedinou nevýhodou bylo to, že zaměstnanci hotelu měli někde na konci té uličky asi nějaký kamrlík, takže několikrát denně prošli kolem našeho pokoje a někteří z nich se ani nestyděli koukat dovnitř, což nám ubíralo na soukromí.

Další ubytovací jednotky, které nabízí jsou Grand Studio, 1 Bedroom Grand Suite a 2 Bedroom Suite, což je vlastně standardní byt  s plně vybavenou kuchyní.

Vybavení hotelu

V přízemí najdete malé fitko (které je spíše součástí chill out zóny) s pár stroji (bohužel ne všechny z nich plně fungují). Dále tam je menší bazén, ve kterém uděláte sotva pár temp a už se musíte otáčet a plavat na druhou stranu, ale stačilo to. Posedět si můžete jak u bazénu, tak v okolí recepce, kde najdete několik stolků a židlí. Pokud si pokoj pronajmete na měsíc, získáte i kompletní úklid 1x za týden.

Stravování

Hotel nabízí i snídaně a pokud zůstáváte měsíc, tak jako my, musíte si připlatit 2000 THB nebo 100 THB za snídani. Rezervace provedené pouze na pár dní mají snídani v ceně. Nejsem si však jistá, zda je o co stát. My ji zkusili jen jednou a opravdu to stačilo. Vajíčka s párkem, mini sendviče, sněhově bílý chleba a šunka připomínali spíše plastovou hmotu než něco co by se dalo nazývat jídlo. V kavárnách o pár metrů dál si pochutnáte mnohem víc a vyjde vás to na stejné nebo i menší peníze.

Snídaně v kavárně Phuphiang. Naše nejoblíbenější.

Recepte je otevřená 24/7 a musím říct, že všichni její zaměstnanci jsou strašně milí a velmi nápomocní. Pokud máte hlad a nechce se vám ven, tak vám rádi objednají jídlo z nedaleké restaurace (Gokolamy), které stálo pár korun a bylo opravdu luxusní. Je možné využít i donášku od McDonald´s nebo KFC. Recepční vám velmi rádi zajistí jakýkoliv výlet a nebo si u nich můžete pronajmout kola.

Výhodou hotelu je, že není umístěn přímo u cesty (která je docela rušná), ale nejprve musíte projít malou alejí, která vás zavede na plácek, který slouží jako vstup na recepci.

Cena

Měsíční pronájem nás vyšel na 8 500 Kč. Na konci pobytu jsme platili ještě za vodu a elektřinu 800 Kč, takže jsme se vešli na do našeho budgetu.

Hodnocení

4 / 5

Více recenzí na TripAdvisor – ZDE

Kdybych jela do Chiang Mai znovu na delší dobu asi bych neměla nic proti tomu zůstat opět v Opiu. Prostředí tam je velmi tiché, čisté a zarostlé zelení. Avšak během našeho měsíčního se toulání po všech koutech města jsme přišli na to, že čtvrť Nimmanhaemin by taky stála za to. Kolem ní se táhnou dvě hlavní cesty, které jsou plné masážních salónů, restaurací a trendy kaváren. Je tam dokonce i velké nákupní centrum s kinem. Takže pokud se chystáte do CHM, vemte to v úvahu.

[instagram-feed]