Hotelové recenze Thajsko

TIP NA UBYTOVÁNÍ | KOH SAMUI – LAZY DAYS RESORT

V dnešním článku bych se ráda vrátila zpátky do Thajska a podělila se s vámi o recenzi rezortu Lazy Days na ostrově Koh Samui. Výborné dopravní spojení a nádherné romantické pláže z něho udělaly jedno z nejoblíbenějších míst v celém království.

V první polovině listopadu jsem na ostrově strávila dvanáct dní. I přesto, že se deštivá sezóna pomalu blížila ke svému konci, velká část dnů propršela a sluneční paprsky jsme zahlédli jen zřídka. Proto jsme pobývali v okolí našeho rezortu více než obvykle. A kde to teda vlastně bylo a jak to tam vypadalo?

Lokalita

438/117 Moo 1, Lamai Beach, Koh Samui

Z Bangkoku létá na ostrov pouze jedna letecká společnost, a to Bangkok Airways. Ceny jejich letenek jsou však astronomické. Na přímo doletíte dále i ze Singapuru, Kuala Lumpur, Hong Kongu nebo Phuketu. Dobrou zprávou je, že se na ostrov dostanete také kombinací vlak plus trajekt nebo autobus plus trajekt.

Rezort stojí tak trochu mimo a do samotného centra střediska Lamai je to dobrých 15 – 20 minut pěšky. Kousek můžete jít po pláži, ale pak už musíte po hlavní cestě což není dvakrát bezpečné. Určitě si pronajměte auto nebo skútr, protože pan taxikář po vás bude chtít 200 THB (135 Kč) za pět minut jízdy (jedna cesta) a to se sakra nevyplatí.

Ubytování

Rezort nabízí 26 bungalovů v karibském stylu. Některé z nich mají výhled na moře, některé na bazén a některé do zahrady. My jsme měli bungalov v zadní části (nejdál od moře) a díky tomu i maximální soukromí.

V tomto malém domečku najdete vše co budete potřebovat pro svoje pohodlí. Prostornou sprchu, která je propojená s WC. Umývadlo, které je spojené s mini šatnou a které můžete od ložnice oddělit závěsem. Dále je k dispozici minibar, plážová taška s ručníky, wifi, klimatizace, sejf, deštník (pro případ deště) televize a rychlovarná konvice. Bungalov má svůj vlastní balkónek s věšáky na ručníky a sedačku se stolkem.

Vybavení hotelu

Velkým plusem je, že v rezortu najdete i velký bazén ve kterém si pohodlně zaplavete. Dále skluzavku, lehátka a vodopád pod kterým se v tropickém horku můžete zchladit. V době mého pobytu byla k dispozici i terasa. Ta však byla nevyužitá. Já tam cvičila jógu a přímo přede mnou se rozprostíralo celé moře.

Stravování

V ceně pokoje je zahrnuta i snídaně, která byla docela bohatá. Nabízela toastový chleba, šunku, sladké pečivo, vajíčka na jakýkoliv způsob, ovoce, zeleninu, ale i typickou asijskou snídani, jako nudle nebo smaženou rýži.

Snídaně se podávala v hotelové restauraci, kterou bych asi moc nedoporučovala. Je předražená a personál nejen, že neumí moc anglicky, ale je navíc i nepříjemný a umí vám dát jasně najevo, že po osmé večer se přece na jídlo už nechodí.

Na druhou stranu musím říct, že slečny na recepci byly vždy velmi milé a když jsem za nimi šla prodloužit náš pobyt, nabídly nám i slevu. Provoz celého rezortu má starosti mladá žena z JAR, která vás každý den zastaví na kus řeči, zeptá se jak se máte, popř. vám doporučí kam zajít, co vidět apod.

Cena

V listopadu (mimo sezónu) nás jedna noc vyšla na 750 Kč. Podobné ceny můžete čekat po celé období od cca května – listopadu.  V hlavní sezóně (leden – březen) počítejte s cenou až 2700 Kč za noc.

Hodnocení

4/5

Rezort byl na klidném místě a měl styl! Moc se mi líbil bazén a také to, že byl přímo na pláži. Jediné mínus bych dala za jeho polohu, která je trošku z ruky, dál od restaurací a obchodů.

[instagram-feed]