Hotelové recenze Itálie

TIP NA UBYTOVÁNÍ | B&B NEI PARRAGI – SALERNO – ITÁLIE

Město Salerno, které leží asi čtyřicet minut jízdy jížně od Neapole bylo našim domovem po dobu deseti dnů a nocí. Proto bylo hodně důležité najít ubytování, které bude pohodlné, čisté a příjemné na pohled. Máme takové měřítko: po celém dnu stráveném někde venku se nám musí chtít vracet zpátky na pokoj. Když víme, že v koupelně je špína, neteče teplá voda, v pokoji není okno, postel je nepohodlná a povlečení smrdí zatuchlinou, tak je to špatně.

S klidným svědomím mohu říct, že bed and breakfast Nei Parragi bylo naprostou výhrou. Nejen, že jsme se tam vraceli rádi, ale vyloženě se těšili! Klidně bych se tam přestěhovala natrvalo ❤

Adresa:

Via Giovan Angelo Papio, 22, 84122 Salerno

Lokalita je opravdu výborná. Apartmán se totiž nachází pět minut pěší vzdálenosti od moře, osm minut od vlakového nádraží a autobusové zastávky, dvě stě metrů od hlavní nákupní třídy a na supermarket dohlédnete z balkónu.

Jak to tam vypadá:

Jedná se o rozlehlý apartmán, který je součástí staršího udržovaného domu, takže vašimi sousedi budou samí Italové. V apartmánu se nachází dva pokoje. Jeden dvoulůžkový, který má vlastní koupelnu se sprchovým koutem a balkónem a jeden třílůžkový pokoj také s vlastní koupelnou.

Součástí je i nádherná kuchyň zdobená vzorovanými obklady, bílou kuchyňskou linkou s kávovarem a kulatým mramorovým stolkem. K dispozici je i lednička, kde si můžete vychladit láhev Prosecca.

Apartmán i pokoje jsou udržovány v naprosté čistotě a každý druhý den mění ručníky.

K odpočinku slouží velký obývací pokoj, který je prostorný, světlý a zařízen velmi jednoduše, ale vkusně. Místnost zdobí pár rostlin, starožitných kousků a velmi velmi pohodlná sedačka.

Snídaně:

V ceně je zahrnuta i typická italská snídaně, která se skládá z kávy a něčeho sladkého. V kuchyni je k dispozici kávovar na kapsle, a na stolech jsou každé ráno nachystány různé sušenky, croissanty, marmelády, nutella nebo sušenky. V ledničce si pak můžete vybrat z několika druhů jogurtů a džusů. Navíc měli i sójové mléko!

Apartmán  má na starosti paní Rossana s dcerou. My se potkali při příjezdu s Rossanou, která byla moc milá a nápomocná, ale anglicky si s ní moc nepopovídáte.

Kolik to stojí:

Cena za noc za dvoulůžkový pokoj se snídaní se pohybuje kolem 1800 – 2000 Kč.

Já si Nei Parragi naprosto zamilovala. Navíc jsme měli to štěstí, že jsme tam 6 dní byli ubytováni úplně sami, takže jsme měli společné prostory zcela pro sebe.

[instagram-feed]