Cestovatelské tipy

STĚHUJETE SE DO ZAHRANIČÍ? 7 TIPŮ JAK NA TO

Stěhování není žádná sranda, a je docela jedno, jestli je to o pár domů dál nebo do zahraničí. Já se jsem se za posledních pár let stěhovala několikrát a před několika měsíci se z důvodu odjezdu do Asie dokonce zbavovala téměř všeho, co bylo v mém malém studiu k nalezení. Taková čistka oblečení byla docela od věci, protože během ní objevíte věci o kterých ani nevíte, že je máte, nebo věci, které jste na sobě měli jen jednou a víte, že si je už nikdy nevezmete na sebe. Nedávno jedna z mých oblíbených vloggerek mluvila o tom, že nám stačí mít v šatníku pouze kolem 37 kusů oblečení (včetně bot a bund) a pokud vše ladí se vším, více toho opravdu nepotřebujeme. Myslím, že na tom něco bude. Ale teď už zpátky k tomu stěhování….

Začněte zavčas

A to nejméně měsíc předem. Naplánujte si to tak, že třeba jeden víkend si proberete šatník (tzn. že vyhodíte to co opravdu nepotřebujete), druhý víkend knihy, třetí víkend kuchyňské vybavení apod. Pokud to necháte vše na poslední den, dva, zblázníte se z toho!

Inzerujte

Pokud se potřebujte zbavit nábytku, nebo si prostě jen chcete pořídit nový, dejte si inzerát a prodejte ten starý! Zdarma můžete inzerovat na stránkách jako expats.cz nebo sbazar.cz. Já využila ten druhý portál a protože jsem opravdu potřebovala, aby si to někdo odvezl, nabízela jsem ceny o 40% nižší než za jakou jsem nábytek pořídila a můžu říct, že tolik emailů a telefonátů jsem za tak krátkou dobu už hodně dlouho neměla. Tak třeba pro postel si slečna přijela až z Plzně!

Zdroj: bishopeton.com

Zdroj: bishopeton.com

To samé můžete udělat i s oblečením. Zaregistrujte na stránce Vinted.cz kam potom můžete nahrát vše co nabízíte. Jenom upozorňuji na to, že to je žrout času, protože ono nějakou dobu trvá než to vše nafotíte, napíšete k tomu popisky a potom odpovíte na dalších x dotazů potenciálních zájemců. A jestli si pořád nejste jisti tím s čím se rozloučit a co si ponechat, udělejte si tři hromádky (nechat, možná, vyhodit) a za týden si je projděte ještě jednou a hned vám bude jasné čemu chcete dát sbohem jednou pro vždy.

Jděte do charity

Určitě nevyhazujte žádné ucházející se oblečení jen tak do popelnice. Po celé republice je rozmístěno několik speciálních kontejnerů (např. Diakonie Broumov), kam můžete již nepotřebné oblečení (ale i ložní prádlo, boty apod.) dát. Vše je následně roztříděno a část jde do dětských domovů, část pro bezdomovce a ten zbytek na recyklaci. Co se týká kuchyňského vybavení, to zase můžete darovat jiným charitativním organizacím, stačí si na internetu vyhledat vám tu nejbližší.

Vyražte na blešák

Pokud se vám prodej věcí přes internet nezamlouvá, sbalte všechno do krabic společně se štendrem a vydejte se na bleší trh. Nějaké se pořádají na Náplavce nebo na Tylově náměstí. Párkrát za rok se můžete také zúčastnik Ona Idnes Jarmarku. Pokud ten váš majetek za něco stojí, třeba ho prodáte všechen na ráz a budeme mít pokoj jednou pro vždy.

Uspořádejte večírek

Další možností je vše nabídnout rodině nebo kamarádům a to tím způsobem, že spojíte příjemné s užitečným a uspořádáte party na které si každý bude moct vybrat to co se mu zrovna hodí.

Zdroj: sheknows.com

Zdroj: sheknows.com

Pronajměte si sklad

A pokud opravdu nechcete říci sbohem ani květináči, pronajměte si sklad. V každém větším městě najdete minimálně jednu nebo dvě firmy poskytující tento servis. Třeba v Praze to je třeba Less Mess, ceny se docela liší, takže nabídku byste si měli vyžádat minimálně od dvou nebo třech společností. Pronajmout si můžete tak málo jako pouze jeden metr čtvereční, ale třeba i celý kontejner.

Zeptejte se přátel

Za zeptání nic nedáte a třeba by váš kamarád velmi rád užil věc, kterou byste buď vyhodili nebo uzamknuli ve skladu. Navíc mohou mít vaši známí k dispozici celou volnou garáž nebo sklep a velmi rádi vám ty věci na nějakou dobu uskladní.

Jaké zkušenosti máte se stěhováním vy?

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

[instagram-feed]