První den v New Orleans

0 Shares
0
0
0

Do New Orleans jsme přiletěli v úterý kolem šesté večer. Těšila jsem se, jak si ten týden budu užívat teplého počasí. V lednu totiž bývá v New Orleans příjemných dvacet stupňů. K našemu velkému překvapení však tento rok podstatnou část USA zasáhla extrémně studená vlna, díky které byla uzavřená letiště, zamrzlé odpadní trubky, zavřené školy a restaurace. Jak jsme tedy strávili tento první mrazivý den v New Orleans?

Když jsme si zapnuli večerní zprávy, tak jsme se dozvěděli, že se vlastně jedná o život ohrožující, téměř “deadly” zimu. Po příletu nás vlastně přivítala ještě větší zima než v Praze.

První den v New Orleans 

První ráno ukazovala aplikace na telefonu -7 stupňů, ale pocitově to bylo tak -20! Taková ta zima, ve které prostě nechcete existovat. Navíc se chodníky přes noc proměnily v kluziště, takže hned na snídani bylo rozhodnuto, že začneme zvolna, a to krátkou procházkou, a poté se odebereme zpátky na hotel, abychom se vyspali z jetlagu.

Městem New Orleans protéká řeka Mississippi, která je největší řekou Severní Ameriky a místní indiáni ji říkají “Velká Řeka”. Naše první kroky vedly právě k ní a její přilehlé promenádě. Moc jsme se zde však nezdrželi a namířili si to směr French Market, který byl k našemu velkému překvapení uzavřen. Kdo by taky stál v takové zimě venku a prodával panenky voodoo.

Řeka Mississippi, která protéká městem New Orleans
Řeka Mississippi, která protéká městem New Orleans

Pravý americký diner

Hned naproti trhu jsme narazili na Belle’s Diner, který jsem ještě před odletem našla na Pinterestu. Dinery v Americe najdete především u cest a znáte je například z filmu Quentina Tarantina. Největší boom zažívaly dinery kolem roku 1950. Byly součástí americké kultury a místem, kde byl k dostání kvalitní fast-food. A protože jsme byli po snídani, objednala jsem si pouze čokoládový milkshake, který byl krásně našlehaný, ale extrémně přeslazený.

Na snídani jsme se sem vrátili o pár dnů později. Dala jsem si veggie omeletu s hash brown. Porce to byla opravdu štědrá, ale stravovat se takto každý den by můj organismus asi nedal. Po pár dnech na hamburgerech a smažených vajíčkách jsem začala vyhledávat salátové bary a pila zelené džusy po litrech. Zdravých restaurací a podniků v New Orleans nebylo tolik, kolik jsem očekávala.

Americká snídaně v New Orleans
Americká snídaně v New Orleans

French Quarter 

Srdcem města je historická čtvrť French Quarter (francouzská čtvrť) a právě sem vedly naše další kroky. V této oblasti a především v ulici Bourbon street najdete spoustu barů, restaurací a klubů. Když jsem zde procházela v pátek večer, připadala jsem si jako na Khao San Road v Bangkoku. Co mě však zaujalo nejvíc je krásná kreolská architektura, kterou zde v době své vlády v 18. století vybudovali Španělé. Tento styl se vyznačuje barevnými, dvěmi až třemi podlažními koloniálními domy s balkóny ověšenými květináči.

Důležitou součástí French Quarter je Jackson Square, menší centrálně položený parčík, jehož dominantou je socha muže na koni. Celý design parku byl zhotoven dle předlohy Place des Vosges v Paříži. Před vchodem do parku se tyčí Saint Louis Cathedral, nejstarší katedrála Severní Ameriky. Kolem parku většinou probíhají různá vystoupení místních tanečníků nebo muzikantů, můžete si zde nechat předpovědět budoucnost nebo nakoupit nějaké umění.  

Francouzská čtvrť, New Orleans
Francouzská čtvrť, New Orleans
Saint Louis katedrála v New Orleans
Saint Louis katedrála v New Orleans
Náměstí Jackson Square, New Orleans
Náměstí Jackson Square, New Orleans

Čtvrť Marigny 

Večer jsme zakončili ve čtvrti Marigny, kterou najdete na sever od French Quarter. Pro tuto oblast jsou typické přízemní domky, z nichž každý je natřen jinou pastelovou barvou. Pokud rádi fotíte, určitě se sem vydejte. Výhodou je i to, že tu v porovnání s French Quarter nejsou žádní turisté.

V Marigny jsme zamířili do baru Mimi’s In The Marigny, kde dělají úžasné tapas. Vzhledem k únavě jsme to po večeři zabalili a návštěvu jazzových klubů nechali na další dny.

Čtvrť Marigny v New Orleans
Čtvrť Marigny v New Orleans

Co dalšího vidět a navštívit v New Orleans? Nenechte si ujít pokračování našeho amerického dobrodružství: Co vidět v New Orleans

 

0 Shares