PRODLOUŽENÝ VÍKEND V NOTTINGHAMU

0 Shares
0
0
0

Nevyužít dva dny volna, které nám přinesl minulý týden by byla velká škoda, takže jsme už v pátek prvního července pospíchali po práci směr letiště. Tam jsme však namísto plánovaného odletu v 19:30 do London Luton, vyfasovali poukázky na “občerstvení”, protože let měl tři hodiny zpoždění. Super! Na anglické půdě jsme přistáli něco  málo před půlnocí, a od tama nás ještě čekala dvou hodinová cesta do vesničky Brant Broughton v oblasti Lincolnshire.

Druhý den jsme se vydali do města Nottingham, které zná snad každý pro jeho Sherwood Forest se kterým je spojována legenda Robina Hooda.

Takže co dělat/vidět/zažít v Nottinghamu?

Tak za prvé to je skvělé místo na nákupy. V okolí hlavního náměstí The Old Market Square najdete spoustu roztomilých typicky anglických uliček s obchody, které u nás nejsou k mání. Začít můžete třeba v Primarku, poté si skočit do Urban Outfitters pro nějaký hipster kousek nebo do prodejny Jo Malone, kde prodávají ty nejvoňavější parfémy. Pokud rádi čtete v angličtině, určitě se běžte podívat do několika patrového knihkupectví Waterstones. A až vás přepadne hlad, určitě vyzkoušejte restauraci Jamieho Olivera, která není vůbec předražená.

Pokud vás nákupy moc neberou vydejte se na prohlídku hradu. V Nottingham Castle najdete jak muzeum, tak i uměleckou galerii. Legenda praví, že Robin Hood byl několikrát vězněn v žalářích hradu za to, že bohatým bral a chudým dával. Vždy se mu prý, ale podařilo uprchnout zpět do Sherwoodského lesa.

Až vás přepadne žízeň, zastavte se na pintu piva (které v Anglii chutná opravdu jinak) v hospůdce Ye Olde Trip to Jerusalem, která se nachází hned pod hradem. Část této hospody je zabudovaná ve skále a provází ji legenda o tom, že poutníci na své cestě do Jeruzaléma začínali svou výpravu právě v této knajpě.

No a pokud milujete přírodu, zajděte si na procházku/piknik do Wollaton Park, který je zároveň i domovem několika desítek jelenů, kteří se budou volně procházet kolem vás. V tomto rozsáhlém, zeleném areálu můžete navštívit i Wollaton Hall – přírodní historické a průmyslové muzeum.

0 Shares