Velká Británie

VÍKEND V UK | CHATSWORTH, DOVEDALE, LINCOLN

A je tu pokračování článku z mého posledního výletu do Velké Británie. V minulém díle jsem vám napsala něco málo o městě Nottingham, které je známé především díky legendě Robina Hooda. Co dalšího jsem v Anglii viděla a navštívila?

Lincoln

Město s cca 100.000 obyvateli, které se nachází v oblasti Lincolnshire na východní straně země. Je známé především pro svou katedrálu, která se řadí mezi jednu z nejkrásnějších gotických katedrál v Evropě a hrad. Navštívit tato místa však vyžaduje fyzickou zdatnost, protože dostat se tam vyžaduje vyjít docela strmý kopec. Cestu nahoru vám zpříjemní spousta malých, roztomilých obchůdků a kavárniček, které jsou naskládány jedna za druhou až na samý vrchol.

Dovedale

Nádherné zelené údolí, které najdete v oblasti Peak District, které ročně přiláká až milión návštěvníků. Odsud se můžete vydat na celodenní tůru podél řeky Dove. My však tolik času neměli, takže jsme zde udělali cca hodinovou zastávku.

Po cestě jsme se zastavili ve vesničce Alstonefield na něco malého k jídlu. Zaujala nás hospůdka The George, která se , jak jsem později zjistila pyšnila několika oceněními, např. z TripAdvisoru, ale byla také doporučena na seznamu Michelin Guide. Řekla bych, že zaslouženě. Objednala jsem si polévku „heritage carrot“ (dědická mrkev?) a vůbec jsem nevěděla co čekat. Potom mi na stole přistál hnědo fialový krém s pár kapkami olivového oleje, opečenou cibulkou, máslem a malou čerstvou houstičkou. Bohužel nemám fotku, ale chutnalo to famózně.

Chatsworth House

Toto šlechtické sídlo jste možná viděli ve filmu Pýcha a předsudek s Keira Knightley v hlavní roli. Ve filmovém zpracování sloužilo panství jako domov pana Darcyho. Ve skutečnosti v něm žije vévoda a vévodkyně z Devonshire, kteří jsou již šestnáctou generací rodiny Cavendish, která tento zámeček zdědila.

Strávit zde můžete klidně celý den, protože k vidění toho je spousta. Začít můžete třeba samotnout prohlídknou zámečku, poté pokračovat do rozsáhlých zahrad, ve kterých najdete bludiště nebo skleníky. Na konci dne se můžete zastavit v kavárně nebo nakoupit suvenýry v jednom z mnoha obchůdků.

Celý areál je v perfektním stavu, obklopen malebnou přírodou a na všech pastvinách kolem dokola se pasou ovce.

[instagram-feed]