Spain

TRAVEL DIARY | TIBIDABO, MONTJUIC A POSLEDNÍ BRUNCH V BARCELONĚ

Konečně se dostávám k tomu, abych dopsala poslední článek z Barcelony. Naším třetím (a zároveň předposledním dnem) bylo pondělí a to jsme si vyhradili na návštěvu nejvyššího vrcholu města, procházky po parcích a ochutnávku dalších skvělých tapas.

Na snídani jsme se zastavili v jedné z mnoha pasteleríí, nebo-li pekáren, kde prodávají kafe a spoustu čerstvě upečeného a nadýchaného pečiva.

NEJKRÁSNĚJŠÍ VÝHLED Z TIBIDABO

Cesta z centra k tomu nejvyššímu vrcholu města je sice trošku zdlouhavá, ale stojí to za to. Nejlepší je sednout na metro a dojet do stanice Av Tibidabo. Odsud až k lanovce jezdí o víkendech a státních svátcích historická modrá tramvaj, aka Tramvia Blau. Vzhledem k tomu, že bylo pondělí, tak jsme se museli spokojit s obyčejným autobusem. První lanovka vyjíždí až v 10:30, takže opravdu nemá cenu se sem vydávat už s východem slunce, abyste se vyhnuli davům. Ledaže by se vám chtělo jít nahoru pěšky, i to je samozřejmě možné.

Zpáteční cesta lanovkou stojí kolem 7 euro a trvá opravdu jen pár minut. Pořídit si můžete i lístky, které zahrnují vstupy na různé atrakce. Tibidabo není totiž jen kopec s výhledem, ale hlavně starobylý zábavní park, kde je jednou z hlavních atrakcí drásající dům hrůzy – Krueger Hotel.

Nahoře najdete i Temple del Sagrat Cor, který nápadně připomíná pařížský chrám Sacré-Coeur. Nebuďte líní a vyšlápněte si těch několik desítek schodů navíc a jděte se podívat dovnitř. Před vstupem do kostela je totiž ještě lepší výhled.

Atrakce jsme si nechali ujít, přece jen mi kolotoče nedělají moc dobře, a vydali se zpátky dolů objevovat další části Barcelony.

JAK UNIKNOUT RUCHU VELKOMĚSTA?

Barcelona je neskutečně živé město a chcete-li alespoň na chvíli uniknout decibelům z dopravy, nemusíte chodit daleko. Stačí dojet k Plaça d´Espanya, projít kolem výstaviště Fira Barcelona a dostanete se na Montjuïc. První zastávkou bude Museu Nacional d´Art de Catalunya (MNAC). Za muzeem najdete rozlehlé zahrady Jardins de Joan Maragall nebo Olympijský stadion. V této části města můžete strávit klidně celé odpoledne. Vemte si knihu nebo něco k jídlu a udělejte si piknik. My tolik času bohužel neměli, takže jsme to nestihli ani celé projít.

KAM NA TAPAS?

Výběr restaurace na večeři nám sice zabral hodně času, ale s výsledkem jsme byli maximálně spokojeni. Pokud budete v Barceloně, určitě si nenechte ujít taperii Cervecería Catalana. Najdete ji ve čtvrti Eixample nedaleko stanice metra Passeig de Grácia. Počítejte s tím, že na místo budete čekat, protože to místo je strašně IN a protože tapas se tu rozplývají na jazyku. Určitě zkuste krevety v česnekovém oleji nebo brie obalovaný arašídy s jahodovým džemem!

Den jsme zakončili skleničkou cavy (španělské šumivé víno) v útulném Cellarer Wine Bar.

POSLEDNÍ DEN

Úterý byl naším posledním dnem. Vzhledem k tomu, že nám letadlo do Prahy odlétalo již po obědě, jsme toho moc nestihli. Ráno jsme si sbalili věci a vydali se na snídani do Ugot Bruncherie. Interiér zde je úžasný a strašně insta-friendly! 🙂 Přivítala nás tapeta s plameňáky, vintage nábytek, milá obsluha a pult se skvěle vypadajícími dorty a croissanty.

Po malém vzrůšu, kdy se nám v zámku zasekl klíč od pokoje a my se tam nemohli asi dvacet minut dostat, jsme se odebrali směr letiště.

TIP PRO VŠECHNY SHOPAHOLICY

Pokud rádi nakupujete, určitě se vydejte na letiště El Prat s dostatečným předstihem. V terminálu je totiž spousta obchodů a dá se tu ještě skvěle nakoupit. Za zmínku stojí třeba Zara Home, kterou v ČR bohužel nemáme.

You Might Also Like

6 komentářů

 • JORIES BLOG
  17/04/2017 at 13:49

  Článek je naprosto úžasný a fotky také! <3 Barcelona je nádherná! Někdy bych se tam chtěla moc podívat! Jsem smutná z těch fotek, protože tady je pěkně hnusně a zima a tam je krásně! 😀 <3 A to všechno jídlo!!! Mňam! <3 😀
  Úžasný! <3

  Také píšu blog a moc by si mě potěšila, kdyby ses podívala! <3
  Přeju ti mnoho štěstí, lásky a úspěchů! <3
  Moc se těším na další článek! <3
  S láskou
  ♥JORIES♥

  http://basic-whitegirl.blogspot.cz/

  • Tereza
   17/04/2017 at 20:32

   Ahoj 🙂 děkuji za hezký komentář 🙂 to máš pravdu, že je to počasí na prd…hned bych se vrátila zpátky. Dívala jsem se na tvůj blog a jsi moc šikovná, líbí se mi ty rtěnky! Máš Instagram?

 • Bobiknannie
  17/04/2017 at 17:31

  Krása. Barcelonu som bohužiaľ nikdy nenavštívila, ale už o nej dlho premýšľam.
  Tento rok som po prvýkrát navštívila Španielsko, konkrétne som bola v Madride. Tak dúfam, že sa niekedy pozriem aj do Barcelony.

  http://lamodaeanarchia.blogspot.it/

 • Lenka Zlámalová
  24/04/2017 at 14:32

  Hltám všechny články o Barceloně, máš tak krásný fotky (který ostatně vždycky obdivuju na insta)! Tohle město bych si moc přála znovu navštívit, udělala mi radost nová linka Ryanair od konce října z Prahy do Barcelony, takže věřím, že to brzy vyjde 🙂 Pak se ráda k tvým tipům vrátím!

  • Tereza
   24/04/2017 at 22:11

   Díky za hezký komentář 🙂 Já tam byla teď také podruhé a hned bych se tam vrátila…v Praze mi chybí moře 🙁 To jsem nevěděla, že tam bude létat Ryanair! Myslím, že začali i do Malagy, tam je to taky strašně boží….

  Leave a Reply

  [instagram-feed]