Španělsko

TRAVEL DIARY | TIBIDABO, MONTJUIC A POSLEDNÍ BRUNCH V BARCELONĚ

Konečně se dostávám k tomu, abych dopsala poslední článek z Barcelony. Naším třetím (a zároveň předposledním dnem) bylo pondělí a to jsme si vyhradili na návštěvu nejvyššího vrcholu města, procházky po parcích a ochutnávku dalších skvělých tapas.

Na snídani jsme se zastavili v jedné z mnoha pasteleríí, nebo-li pekáren, kde prodávají kafe a spoustu čerstvě upečeného a nadýchaného pečiva.

NEJKRÁSNĚJŠÍ VÝHLED Z TIBIDABO

Cesta z centra k tomu nejvyššímu vrcholu města je sice trošku zdlouhavá, ale stojí to za to. Nejlepší je sednout na metro a dojet do stanice Av Tibidabo. Odsud až k lanovce jezdí o víkendech a státních svátcích historická modrá tramvaj, aka Tramvia Blau. Vzhledem k tomu, že bylo pondělí, tak jsme se museli spokojit s obyčejným autobusem. První lanovka vyjíždí až v 10:30, takže opravdu nemá cenu se sem vydávat už s východem slunce, abyste se vyhnuli davům. Ledaže by se vám chtělo jít nahoru pěšky, i to je samozřejmě možné.

Zpáteční cesta lanovkou stojí kolem 7 euro a trvá opravdu jen pár minut. Pořídit si můžete i lístky, které zahrnují vstupy na různé atrakce. Tibidabo není totiž jen kopec s výhledem, ale hlavně starobylý zábavní park, kde je jednou z hlavních atrakcí drásající dům hrůzy – Krueger Hotel.

Nahoře najdete i Temple del Sagrat Cor, který nápadně připomíná pařížský chrám Sacré-Coeur. Nebuďte líní a vyšlápněte si těch několik desítek schodů navíc a jděte se podívat dovnitř. Před vstupem do kostela je totiž ještě lepší výhled.

Atrakce jsme si nechali ujít, přece jen mi kolotoče nedělají moc dobře, a vydali se zpátky dolů objevovat další části Barcelony.

JAK UNIKNOUT RUCHU VELKOMĚSTA?

Barcelona je neskutečně živé město a chcete-li alespoň na chvíli uniknout decibelům z dopravy, nemusíte chodit daleko. Stačí dojet k Plaça d´Espanya, projít kolem výstaviště Fira Barcelona a dostanete se na Montjuïc. První zastávkou bude Museu Nacional d´Art de Catalunya (MNAC). Za muzeem najdete rozlehlé zahrady Jardins de Joan Maragall nebo Olympijský stadion. V této části města můžete strávit klidně celé odpoledne. Vemte si knihu nebo něco k jídlu a udělejte si piknik. My tolik času bohužel neměli, takže jsme to nestihli ani celé projít.

KAM NA TAPAS?

Výběr restaurace na večeři nám sice zabral hodně času, ale s výsledkem jsme byli maximálně spokojeni. Pokud budete v Barceloně, určitě si nenechte ujít taperii Cervecería Catalana. Najdete ji ve čtvrti Eixample nedaleko stanice metra Passeig de Grácia. Počítejte s tím, že na místo budete čekat, protože to místo je strašně IN a protože tapas se tu rozplývají na jazyku. Určitě zkuste krevety v česnekovém oleji nebo brie obalovaný arašídy s jahodovým džemem!

Den jsme zakončili skleničkou cavy (španělské šumivé víno) v útulném Cellarer Wine Bar.

POSLEDNÍ DEN

Úterý byl naším posledním dnem. Vzhledem k tomu, že nám letadlo do Prahy odlétalo již po obědě, jsme toho moc nestihli. Ráno jsme si sbalili věci a vydali se na snídani do Ugot Bruncherie. Interiér zde je úžasný a strašně insta-friendly! 🙂 Přivítala nás tapeta s plameňáky, vintage nábytek, milá obsluha a pult se skvěle vypadajícími dorty a croissanty.

Po malém vzrůšu, kdy se nám v zámku zasekl klíč od pokoje a my se tam nemohli asi dvacet minut dostat, jsme se odebrali směr letiště.

TIP PRO VŠECHNY SHOPAHOLICY

Pokud rádi nakupujete, určitě se vydejte na letiště El Prat s dostatečným předstihem. V terminálu je totiž spousta obchodů a dá se tu ještě skvěle nakoupit. Za zmínku stojí třeba Zara Home, kterou v ČR bohužel nemáme.

[instagram-feed]