Španělsko

TRAVEL DIARY | PRVNÍ DEN V BARCELONĚ

Jako každý nový rok, tak i letos jsem si na začátku ledna sepsala seznam svých předsevzetí na rok 2017. Vedle toho, že chci více číst nebo konečně uběhnout deset kilometrů, jsem si napsala i to, že chci více cestovat. A na to, že nám kalendář stále ještě ukazuje březen se mi to zatím docela daří.

Nejen, že se mi plní mé předsevzetí, ale částečně také můj malý sen. Dostala jsem totiž možnost podívat se s Letuškou do Barcelony. V této španělské metropoli jsem byla poprvé před deseti lety. Moc si z té doby nepamatuji, navíc jsem si tam odskočila jen na pár hodin z nedaleké Calelly. Takže jsem byla moc ráda, že se tam můžu podívat ještě jednou a také že budu mít více času na objevování.

Cesta z letiště

V sobotu ráno jsme odlétali z Prahy v devět ráno a do Barcelony dorazili kolem půl dvanácté. Z letiště El Prat jezdí speciální autobusová linka Aerobús za 5,90 eur, která vás doveze na Plaça Espanya nebo Plaça Catalunya (centrum města). U obou těchto zastávek je metro, které zajišťuje spojení do dalších částí města.

Kam složit hlavu

Ubytování jsme našli ve čtvrti Sant Antoni, nedaleko stanice metra Rocafort. Lokalita to je naprosto úžasná, jak z hlediska výborné dopravní dostupnosti, tak i existence skvělých kaváren a restaurací v nedalekém okolí. My bydleli ve sdíleném bytě, ale asi bych vám ho zde nedoporučovala. Bylo to fajn, jen na čistotu si tam moc nehráli.

El Raval a první ochutnávka tapas

Díky rannímu letu jsme toho první den stihli docela dost. Naše první kroky vedly do sousední čtvrti El Raval, která je považována za tu nejpochybnější. Je domovem mnoha přistěhovalců (převážně ze severní Afriky), prostitutek a prý se tam dají sehnat i nějaké ty omamné látky. Hlad nás vehnal do Fragua Gril, kde jsme si na ochutnávku objednali několik tapas. Jídlo splnilo svůj účel, ale jméno této restaurace klidně vypusťte z hlavy. Budu mít pro vás mnohem lepší tipy na to, kde se skvěle najíst!

Jste-li fanouškem námořnictví, určitě si nenechte ujít návštěvu námořního muzea.

Kousek moře a gotická čtvrť

No a protože mě to vždycky a za všech okolností nejvíc táhne k moři, tak jsme po vydatném obědě spěchali k Port de Barcelona, kde je k vidění nespočetné množství nádherných bílých jachet a kde promenáda obehnaná vysokými palmami přímo vybízí k loudavým procházkám.

Po chvilce jsem zamířili zpět na hlavní cestu na jejíž druhé straně se rozléhá Gotická čtvrť. Zde můžete spatřit pozůstatky starověké Barcelony a při procházení jejími úzkými uličkami si budete připadat jako v 19. století.

La Rambla, jídlo a Zara

Vydali jsme se na západ a došli až k proslule známé třídě La Rambla. Zde narazíte na velké davy turistů a květinové stánky. Mě to tak trošku připomíná náš Václavák. Až na to, že ten barcelonský má tržnici La Boqueria. Za dobrým jídlem a čerstvými ingrediencemi sem přichází šéfkuchaři restaurací, místní, ale i zvědaví turisté. Na svačinku si dejte exotické ovoce nebo poobědvejte mořské plody v Baru Central.

Severně od La Rambla se rozprostírá Plaça Catalunya v jejíž okolí najdete spoustu obchodů španělských značek jako Zara, Mango, Pull&Bear nebo Bershka. Vzhledem k tomu, že na nás po krátkém shoppingu padla únava, vydali jsme se zpět do bytu si trošku odpočinout.

Druhá ochutnávka tapas

Večer jsme to pojali v místním stylu a na večeři vyrazili až kolem půl desáté. Přes aplikaci Foursquare jsem našla populární taperii Lolita (prý nejlepší tapas bar v celém městě). Bylo tam narváno, ale milá obsluha nás ujistila, že do dvaceti minut bude mít k dispozici místo pro dva. Vystát si frontu se opravdu vyplatilo, protože jídlo bylo vynikající. Nejvíc nám chutnal tatarák z tuňáka a bramborová koule plněná masem.

[instagram-feed]