Česká republika

JARNÍ PROCHÁZKA PRAHOU

Tři dny volna, hurá! Žádná cesta do zahraničí se u mě bohužel nekonala, tak jsem se rozhodla spokojit alespoň s tím co mám několik desítek minut od domu. Nedávno jsem si pořídila knihu „111 míst v Praze, která musíte vidět“ a načerpala jsem tam spoustu inspirace! Vůbec jsem neměla tucha o tom, že se v nedaleké uličce na Žižkově ve dvorku úplně obyčejného činžáku skrývá kostel. A nebo, že v těch ne moc hezkých šedých panelácích na Koněvové peče na zakázku jeden pán štrůdly tak dobré, že se o nich píše na americkém CNN.

No, ale teď zpátky k mé víkendové procházce. Objevila jsem nová zákoutí Prahy, ochutnala nové delikatesy a navštívila nové kavárny. Všechno bych ohodnotila na jedničku s hvězdičkou. O čem, že to tady mluvím?

NOVÝ SVĚT

Malebná část Prahy o které těch několik miliónů turistů, kterých ročně navštíví Prahu nemá ani potuchy. Jinak si totiž nedokážu vysvětlit to, že tam i v sobotu odpoledne bylo téměř poloprázdno. Jak se tam dostanete? Sedněte na tramvaj č. 22 a dojeďte na zastávku Pohořelec. Odsud se vydejte k Loretě a nezapomeňte navštívit zahrady Černínského Paláce. Budete si zde připadat jako ve Francii a můžete zde pořídit spoustu krásných fotek.

Pokračujte dále směrem k Brusnici a zastavte se na kafe v kavárně Nový Svět. V této uličce narazíte na barevné, krásné domečky a po levé straně za betonovou zítkou najdete Dětské hriště. Jděte pořád dolů až k Hradčanskému náměstí, kde se vám naskytne skvostný výhled na Petřín a oranžové střechy domů.

NA PÁVY DO PARKU

Za těch několik let co jsem v Praze jsem úplně poprvé zavítala do Vojanových sadů na Malé Straně nedaleko stanice metra Malostanská. Zajímavosti? Byla tu poslední rozkvetlá třešeň u které ovšem nebylo možné se vyfotit neboť ho okupoval mladý pár, který u stromu pózoval takových dobrých třicet minut. Největším lákadlem zde jsou však dle mého názoru pávi! Je jich tu několik a uslyšíte je už z dálky.

TY NEJ CHLEBÍČKY 

Máte rádi české chlebíčky? A co je zkusit v takové hodně upgradované formě? Věřte mi, stojí to za to. Bistro Sisters v Dlouhé ulici funguje sice už několik let, já se tam dostala až nyní. Místo eidamu, šunky a vejce si můžete dát chlebíček s wasabi a sleděm, s kozím sýrem a pomazánkou z červené řepy nebo s krevetami. Mňam!

VNITROBLOCK

Pokud jste z Prahy, asi jste to jméno už zaslechli. Jedná se o kreativní centrum Holešovic, které skloubí kavárnu, design store, taneční prostor a pidikino. Navíc se zde pravidelně konají různé vernisáže, workshopy a akce jako třeba výměna pokojových rostlin 🙂

A jak jste si užili volno vy?
[instagram-feed]