JAK SE CO NEJLÉPE PŘIPRAVIT NA VÁŠ VÝLET

0 Shares
0
0
0

Jak si správně naplánovat váš itinerář a zároveň se ujistit, že vám na cestách nic neunikne? Berte vaši cestu do nového města jako takový menší projekt a před odjezdem si na hodinku, dvě sedněte k počítači a proveďte “research”.

Já se před nějakou dobou chystala na prodloužený víkend do Vídně, takže vám ukáži, jak taková příprava probíhá u mě.

INSTAGRAM

Já využívám Instagram na 100%. A to hlavně před odjezdem do nové lokality. Do políčka Tags stačí napsat název města a vyskočí na vás spousta fotek. S největší pravděpodobní se mezi nimi objeví i obrázek skvěle vypadajícího jídla nebo drinku a vy rázem víte, kam zajít na večeři.

BLOGY

Sledovat cestovatelské blogy se vyplatí. Články na nich totiž většinou obsahují všechno co potřebujete vědět, a to od ubytování, způsobech dopravy, až po to kam se jít pobavit nebo najíst. No a pokud chcete vědět ještě víc, najděte si na autora blogu nebo článku kontakt a klidně mu napište.

PRŮVODCI

Není nad starého dobrého průvodce, kterého můžete mít na cestách neustále po ruce. Jen se ujistěte, že nebyl vydán v roce 1990. To byste pak totiž mohli přijít o tipy na super cool trhy, kavárny nebo festivaly. Já si průvodce většinou půjčuji v knihovně a nejraději mám ty od Lonely Planet.

SPECIALIZOVANÉ WEBY

Téměř každá turistická destinace má svůj vlastní web na kterém najdete snad všechno. Pokud se chystáte do jihovýchodní Asie, určitě doporučuji web Travelfish. Dobře poslouží i WorldTravelGuide, na kterém najdete základní informace snad o všech zemích světa.

PINTEREST

Inspiraci na místa,  jejichž fotky musíte mít ve svém foťáku, načerpáte právě na Pinterestu. Co když se ve městě nachází zajímavá architektonická stavba nebo úžasně fotogenická pláž o které byste jinak neměli ani potuchy?

DALŠÍ APLIKACE …

Co před odjezdem ještě nezapomenu zkontrolovat je počasí! Potřebuji přece vědět kolik svetrů si vzít s sebou. Já používám aplikaci Yahoo Weather! ve které si mohu nastavit až patnáct destinací a rychle mezi nimi překlikávat. Aplikace ukazuj předpověď na deset dní dopředu.

Co se týká stravování, používám Fourthsquare, které vám ukáže restaurace a kavárny ve vašem nejbližším okolí. Pro vegetariány existuje podobně fungující aplikace a jmenuje se Happy Cow.

0 Shares