Španělsko

OD MALAGY AŽ PO TARIFU, ANEB CO VIDĚT NA SAMOTNÉM JIHU ŠPANĚLSKA

Ocitnete-li se na španělském Costa del Sol, byla by velká škoda zůstat pouze na jednom místě. Podél pobřeží se nachází spousta menších i větších městeček a letovisek, které stojí za to vidět. Proto se vyplatí pronajmout si auto. V hlavní turistické sezóně však raději proveďte rezervaci v dostatečném předstihu, protože se může stát, že na vás žádné nezbude. Neřídíte? Nevadí. Tuto oblast skvěle obsluhuje pravidelná autobusová linka společnosti Avanza z Malagy až do La Linea de la Concepcion. Takže, jaký itinerář jsem vám připravila? Vezmeme to hezky ze severu na jih.

Marbella

Vaší první zastávkou na cestě z Malagy bude Marbella. Jedná se o španělskou verzi St.Tropez. Jinak řečeno – místo, kde se sjíždí boháči z celého světa, aby se tu předvedli ve svých luxusních outfitech a nadupaných mašinách. Ale nebojte, pár hodin zde vaši peněženku určitě nezruinuje. Podél pláže najdete spoustu restaurací, které prodávají tapas už od 1 eura. V Marbelle nevynechte procházku po promenádě, prohlídku Starého městaPlaza de los Naranjos – náměstíčka, které je obklopeno nádhernými andaluskými domy a pomerančovníky.

Puerto Banus

Bylo vybudováno v roce 1970 developerem José Banusem jako nákupní komplex a přístaviště. Právě sem míří každé léto všechny světové celebrity a miliardáři, kteří se projíždějí po okolních ulicích ve svých Ferrari nebo Lamborghini autech. Přístav je napěchován luxusními jachtami a podél promenády najdete obchody jako Louis Vuitton, Prada, Dior apod. Pokud vás výkladní skříně moc neberou, otočte se zády k moři a kochejte se pohořím Sierra Blanca.

Estepona

Esteponu nesmíte vynechat! Na rozdíl od dvou předešlých destinací si stále zachovává svůj tradiční španělský šarm. V centru městečka najdete úzké uličky s barevnými domy, které jsou osázeny restauracemi a bary. Mé druhé nejoblíbenější místo hned po Malaze!

Sotogrande

Sotogrande je největší soukromá rezidenční zástavba v celé Andalusii. V roce 1962 přišel filantrop J. R. Mc Micking s nápadem vybudovat v této krásné oblasti u Středozemního moře domov pro lidi z celého světa, kteří by zde mohli prožívat aktivní a zdravý život. Dnes se na 20 kilometrech čtverečních nachází golfová a tenisová hřiště, lázně, plážové kluby, koňské stáje, luxusní rezidenční domy a spousta dalšího. Proč o tom píši? Zastavte se tu, pokud vás přepadne hlad a zajděte na úžasné tapas do InBoca nebo PuraTapa.

Tarifa

Další a poslední zastávkou by byla Tarifa, která se nachází cca 50 minut jízdy od Sotogrande. Pokud dojedete až sem, dostanete se na ten nejjižnější cíp Španělska odkud je to lodí do Maroka pouhých 60 minut. Domluvit si zde můžete i výlet lodí za delfíny a nebo si zajeďte do deset kilometrů vzdálené oblasti Valdevaqueros, kde se můžete naučit kitesurfing, popř. si jen dát drink v jednom z plážových barů. Já navštívila Tumbao a bylo to tam boží! Dalších deset kilometrů více na západ najdete Playa de Bolonia. Pláž, na které si budete připadat jako v poušti.

[instagram-feed]