USA

NEW ORLEANS | BRUNCH V COUNTRY CLUBU A HONBA ZA ALIGÁTORY

Swamp tour, New Orleans

A abych uzavřela naše New Orleanské dobrodružství, přidávám úplně poslední článek o tom nejkrásnějším místě na víkendový brunch a o „swamp tour“ což se dá přeložit jako výlet do bažin a močálů. Za ten týden v New Orleans jsme toho stihli opravdu hodně. Mezi ty nej vzpomínky patří třeba prohlídka plantáže Oak Alley, procházky ve Francouzské čtvrti nebo návštěva jazzového koncertu v Jazz Preservation Hall. Amerika mě nikdy moc nelákala, ale nyní mám velkou chuť vidět města jako Miami, New York nebo LA.

BRUNCH V COUNTRY CLUBU

Na nedělní brunch padla volba na Country Club. Když se o tom přítelův táta zmínil, představila jsem si restauraci jak jinak než ve stylu country, stěny ověšené kytarami, vitríny zdobené jezdeckými botami a hudbu ve stylu Johnnyho Cashe.

Jenže „country club“ nemá s country hudbou nic společného. Jedná se totiž o klub v soukromém vlastnictví do kterého máte přístup na základě členství. V klubu je pak k dispozici restaurace a bar, a také nějaké sportovní vyžití jako třeba golf, bazén nebo tenis.

V Country Clubu v New Orleans byl bazén a za poplatek se tam dalo zaplavat i bez členství. I když bylo kolem příjemných dvaceti stupňů, (bylo to v lednu), na plavání venku to tak úplně nebylo. Restaurace byla naštěstí přístupná i lidem „zvenku“, ale pokud tam někdy vyrazíte, raději si rezervujte stůl.

Country Club se nachází v obrovském bílém koloniálním domě. Okenice má natřené zářivě zelenou barvou a uvnitř je to velmi útulné. Na stěnách jsou namalovány palmy a barevné květiny, na stropu visí lesklé a vyleštěné lustry a pocit, že jste u někoho doma dodávají krémové hutné závěsy. V zadní části najdete bar, a toalety by mohly vyhrát cenu o ten nejkrásnější design.

Na menu najdete tolik dobrot, že nebudete vědět co dřív! Důležité je přijít opravdu hladoví, protože, když už tu budete, tak si musíte dát předkrm i hlavní (druhý) chod. Já ochutnala sweet corn and crab bisque a fried green tomatoes with eggs. Bylo to výborné, a přejedla jsem se tak, že to bylo mé první a poslední jídlo dne. Docela mě překvapilo, že ceny nebyly o moc vyšší než v jakékoliv rádoby fancy restauraci v Praze.

SWAMP TOUR

Agentur, které pořádají výpravy za aligátory najdete v New Orleans spousty. My využili Gray Line, která nás odvezla autobusem z Francouzské čtvrti do cca hodinky vzdáleného mini přístavu. Zde jsme počkali na loď, která nás vzala na projížďku přes močály a bažiny. K naší smůle byla docela zima, takže aligátora jsme zahlédli jen jednoho, a to v hodně velké rychlosti. Nejvíc totiž vylézají v teplém počasí, tak jako mývalové, hadi, želvy, nutrie nebo norci, kteří zde žijí.

A proč jsou aligátoří takovou atrakcí v New Orleans? V minulosti byla totiž velká část města pokryta bažinami a močály, které tato zvířata velmi hojně obývala. V dnešní době byla však velká část bažiny vyčerpána, a to zapříčinilo odchod aligátorů z města. Prý je můžete spatřit tak maximálně v City Parku, v jednom z mhoha vodních kanálů. Během naší návštěvy jsme naštěstí na žádného nenarazili.

[instagram-feed]