Česká republika

NEJVÍC INSTA FRIENDLY MÍSTA V PRAZE

Za krásnými fotkami, kterými plníme naše Instagramy, blogy a Facebooky nemusíme jezdit do zahraničí. Stačí vzít telefon s kvalitním foťákem a vyrazit ven. V ČR je spousta krásných míst, které si zaslouží trochu té pozornosti na sociálních sítích. Já se dneska zaměřím na Prahu, město ve kterém žiji už několikátým rokem…

Baví mě jednou za čas vyrazit do ulic a fotit. Za těch pár let jsem si oblíbila určitá místa. Co se týká následné úpravy fotek, tak není potřeba užívat žádných filtrů. Až do nedávna jsem fotky upravovala přímo v aplikaci Instagram, kde jsem si hrála pouze s jasem, strukturou, teplotou a ostrostí. Pak jsem si, ale řekla, že je na čase se posunout trošku dál a stáhla jsem si Photoshop a Lightroom. Jenže jsem stále jen začátečník a tuším, že mi ještě nějakou dobu potrvá než naplno využiji všech vlastností, které tyto krásné softwary nabízí.

Ale zpátky k tématu….

NOVÝ SVĚT 

Tuto pražskou čtvrť jsem objevila teprve loni! Představte si to! Přímo za Pražským hradem se rozprostírá takový skvost a já o tom nevěděla. Velkým plusem je, že nejen já, ale i davy turistů, které zabírají celé centrum, takže si pospěšte než se to rozkřikne! Až tu budete, nezapomeňte si blejsknout Loretu, Černínské zahrady a všechny ty roztomilé domečky. Najdete tu i barevné stěny (růžové, žluté, oranžové), které vám okamžitě zvednou počet likes na Instagramu. Jo, a nezapomeňte na: #ihavethisthingwithwalls, #ihavethisthingwithpink….

TRÓJA BRIDGE

Na Praze 7 vyrostla v roce 2014 tato neobvyká a krásná stavba. Bílá konstrukce mostu v kombinaci s modrou oblohou na vašem profilu zaručeně zaujme. Nejlepší fotky pořídíte, když si stoupnete doprostřed mostu, dejte si však pozor na projíždějící tramvaje.

STAROMĚSTSKÉ NÁMĚSTÍ

To nejfotografovanější a nejvíc zalidněné náměstí v Praze. Fotit zde můžete ze všech možných úhlů a skvělý výsledek bude zaručen. Zkuste třeba pár záběrů z terasy restaurace u Prince, z věže Staroměstské radnice a nebo se vyfoťte s Týnským chrámem v pozadí.

VYŠEHRAD

Výhledy z Vyšehradu jsou nej. Z jedné strany dohlédnete na všechny ty červené střechy domů, ze strany druhé vám bude fotky krášlit řeka Vltava. Krásný snímek pořídíte i u vchodových dvěří do chrámu sv. Petra a Pavla, jejichž podklad je růžovo červený!

ŽIŽKOV TOWER

Až budete procházet ulicemi Žižkova, nezapomeňte se podívat nahoru na nejvyšší budovu v Praze. Ta v kombinaci s okolními činžovními domy působí trochu jako pěst na oko, ale mě se to líbí. Do nedávna po věži šplhaly miminka Davida Černého, ale teď jsou fuč. Nevíte někdo kam se poděly? Jinak věž neslouží pouze jako telekomunikační vysílač, ale i jako restaurace.

TANČÍCÍ DŮM

Aka „Dancing House“ je jedním z nejvíce fotografovaných míst v Praze. Taková architektura se jen tak někde nevidí, že? Uvnitř najdete galerii, restauraci a v nejvyšším patře bar z kterého je prý úžasný výhled. Já tam ještě nebyla, ale mám to v plánu.

KAVÁRNY

Za poslední rok se s novými kavárnami v Praze roztrhl pytel. Mám pocit, že za měsíc se otevřou minimálně dvě a každá z nich má zajímavý design. Mě si nejvíce získala Spižírna 1902, kterou najdete na ulici Korunní. Ta květinová malba je úžasná, hned bych se tam nastěhovala! A i ta toaleta je designově promakaná do posledního detailu.

Fotíte rádi ve vašem městě? Jaká místa jsou vaše nejoblíbenější?

[instagram-feed]