Česká republika

TIP NA VÝLET | ČESKÝ KRUMLOV

Český Krumlov

Včera jsem se konečně zajela podívat do Českého Krumlova. Původní plán byl zůstat tam přes noc, ale nakonec jsme se shodli na tom, že den bude asi stačit. Vzhledem k tomu, že sezóna je v plném proudu, byla většina ubytovacích kapacit téměř vyprodaná a městečko praskalo ve švech. Autobusové spojení mezi Prahou a Českým Krumlovem naštěstí funguje skvěle, takže domů jsme odjížděli až ve 20 hodin.

Český Krumlov je již téměř čtvrt století zapsán mezi památky UNESCO. A to zcela zaslouženě – jeho křivolaké uličky, starověké krčmy, romantická zákoutí a dech beroucí zámek tyčící se nad Vltavou ve vás zanechá nezapomenutelný zážitek. Sama mám už teď v plánu se tam příští léto vrátit, a určitě na více jak jeden den.

Co tedy v Českém Krumlově vidět a zažít?

Projížďku na lodi

Podél řeky najdete několik půjčoven lodí nebo raftů. Nikdy jste na ničem podobném nejeli? Nevadí. Řeku tam sjížděli mladí, staří, děti, dokonce i několik skupinek čínských turistů. Pokud si na to přece jen netroufáte, zarezervujte si vyhlídkovou platbu. Vyzkoušejte třeba půjčovnu Maleček, kde si můžete vše objednat online.

Český Krumlov

Hrad, zámek, zahrady

Areál hradu a zámku je průchozí a přístupný veřejnosti od dubna do října. Poté co ho projdete až úplně dozadu, dostanete se do krásných zahrad s fontánou a pokud se vydáte ještě dál doleva, dojdete až k jezeru, které je poseté lekníny.

Český Krumlov

Český Krumlov

Český Krumlov

Při prohlídce hradu a zámku si nenechte ujít barokní zámecké divadlo, které se řadí mezi nejlépe dochované divadelní scény 18. století v Evropě. K vidění jsou dále tři galerie se současným sklářským, keramickým a výtvarným uměním, expozice Knížecí konírny nebo vyhlídkový ochoz zámecké věže, která se tyčí do výše 35 metrů.

Kulturní akce

Bohatá divadelní scéna, festivaly, výstavy a koncerty – to vše nabízí Český Krumlov. Jen Městské divadlo odehraje ročně přes 120 představení. V září na vás čekají Dny evropského dědictví, v listopadu potom Festival vína. Podrobnější přehled akcí naleznete na tomto webu.

Český Krumlov

Český Krumlov

Byli jste v Krumlově? Jak se vám tam líbilo?
[instagram-feed]