Zwinger, Dresden

NA SKOK DO DRÁŽĎAN

2 Shares
0
0
2

V pátek jsem vyrazila na menší last minute trip do Drážďan. Krátce po osmé ranní jsem nasedla na Florenci na autobus a už za necelé dvě hodinky vystupovala u Hauptbahnhof Dresden (hlavního vlakového nádraží). Na objevování krás města jsem měla necelých sedm hodin a musím se přiznat, že hned na začátku jsem se zasekla v nákupním centru, protože právě probíhaly slevy k Black Friday a já byla zvědavá jak tato událost probíhá u sousedů.

Dlouho jsem se však v Centrum Galerie nezdržela a jako první si to zamířila k evangelickému kostelu Frauenkirche na náměstí Neumarkt. Kostel, který je považován za symbol města byl během druhé světové války značně poničen a jeho rekonstrukce byla dokončena až v roce 2005. Veřejnosti je přístupná i věž kostela ze které se naskýtá krásný výhled na celé město. Cestou ke kostelu jsem prošla náměstím Altmarkt, kde už probíhaly přípravy na vánoční trhy. Celé náměstí bylo zaplaveno dřevěnými stánky, které zdobily větvičky stromů a barevné ozdoby. Ty stejné přípravy probíhaly na několika drážďanských náměstích, neboť většina těchto trhů startuje již 28.11.

Frauenkirche, Dresden

Mé další kroky směřovaly kolem muzea moderního umění Albertinum až k parku Brühlschen GartenBrühlsche Terrasse, které se přezdívá “balkón Evropy”. Jedná se o ideální místo k procházce nebo odpočinku, kochat se zde můžete výhledem na řeku Labe a také na druhou část města zvanou Neustadt.

Nedaleko odtud se v ulici Augustusstrasse nachází Knížecí procesí (Furstenzug), 102 metrů dlouhý obraz poskládaný z porcelánových kousků, znázorňující postavy knížat a dalších významných osobností saské dynastie.

O pár desítek metrů dál se rozprostírá jedna z nejznámějších barokních staveb celého Německa – Zwinger. V jeho areálu najdete několik pavilónů, galerií a také kavárnu na terase. Má krásné udržované nádvoří a Sbírku porcelánu nebo Matematicko-fyzikální salón.

Brühl's Terrace, Dresden

Furstenzug, Dresden

Zwinger, Dresden

Přes most Augustusbrücke jsem se dostala do čtvrti Neustadt, která se dělí na Innere NeustadtÄußere Neustadt. Mě osobně více zaujala ta druhá část, která mi velmi připomínala Berlín. I přesto, že tu bylo ve všední den krátce po poledni docela mrtvo, patří tato čtvrť mezi tu nejživější v celém městě. Najdete tu spoustu alternativních obchůdků, širokou nabídku alternativní kuchyně, bary, kluby a street art. Mým cílem byla Kunsthofpassage, což je takový průchod mezi činžovními domy, kde opět sídlí pár restaurací, obchůdek s čaji nebo květinami, ale také dům s modrou fasádou, který za deště “zpívá”. Tato strana domu je ozdobena systémem nálevek a okapů, které nápadně připomínají hudební instrumenty, a které se během deště samy rozezní.

Dresden Neustadt

Kunsthofpassage, Dresden

Z Neustadt jsem se vydala zpátky směrem k Altstadtu a hlavnímu nádraží, odkud mi jel autobus do Prahy. Cestovala jsem se společností Flixbus, se kterou nyní můžete získat 30% slevu na vaše jízdenky. Stačí kliknout na žlutý text se slevou, zadat vaši emailovou adresu a už jen čekat na to až vám během chvilky dorazí slevový kód. Akce platí do 19.12., tak si pospěšte.

2 Shares