Cestovatelské tipy

MOJE PRVNÍ ZKUŠENOST S AIRBNB

Poslední březnový víkend jsem konečně poprvé vyzkoušela AirBnB! Poprvé jsem s tímto portálem setkala v práci, kde jsem se pokoušela zabookovat ubytování pro mé kolegy, ale nikdy to nevyšlo. Většinou  z toho důvodu, že si majitelé neaktualizovali dostupnost jejich příbytků. Podruhé jsem chtěla pokojíček pro sebe v Malajsii, ale majitel nám neměl jak předat klíče. Dala jsem tomu ještě jednu šanci a ejhle
, do třetice všeho dobrého to vyšlo!

Jak to funguje?

AirBnB je webová stránka, kterou můžete využít dvěma způsoby.

  1. K pronájmu nabízíte svůj byt, dům nebo pokoj lidem, kteří o něj projeví zájem. Cenu si nastavujete sami a platbu obdržíte předem.
  2. Nebo jste ti, kteří hledají nějakou hezkou vilu, apartmán v centru města, prostě jakoukoliv formu ubytování. Vše se zobrazuje na mapě, takže získáte skvělou představu o lokalitě.

Ať už pronajímáte nebo naopak, vždy si o daném člověku udělejte nějaký obrázek a to přečtením recenzí na jeho profilu. Já osobně bych asi nešla do místa, které nemá žádné nebo negativní recenze.

Výhody

Za pronájem většinou zaplatíte stejné peníze jako za hotelový pokoj stejné nebo nižší kvality a někdy je možné si domluvit i slevu. Za velkou výhodu považuji to, že se v takovém bytě budete cítit jako doma. Můžete si uvařit, vyprat nebo se večer natáhnout na gauč a podívat se na televizi. Od hostitele získáte také tipy na to, kde se v okolí najíst, co navštívit apod.

Náš apartmán v Berlíně.

Co s klíčem?

V mnoha případech se hostitel s hostem nikdy nepotká. Jak tedy probíhá předání klíčů? Ten stejný případ nastal při naší návštěvě Berlína. Hostitel musel odcestovat pár hodin před naším příjezdem a protože v Berlíně mají vše vychytaný, využil k tomu službu Hoard Spot díky které jsme jen zašli do nedalekého obchodu s potravinami a klíče vyzvedli tam. Je to bezpečné, protože musíte zadat několik kódů a stojí to pouze 3 Eura.  V ČR něco podobného s dalšími službami navíc poskytuje web pronajmuse, který však naúčtuje hostiteli 20% z jeho celkového výdělku.

Podobně fungující weby

Webů, které fungují jako AirBnB je hned několik. Pokud uvažujete o tom, že byste to vyzkoušeli, určitě koukněte i na Home AwayHome Stay nebo Home Exchange.

Já byla s výběrem našeho bydlení v Berlíně moc spokojená. Vše vypadalo jako na fotkách a bylo moc fajn si ráno uvařit čaj nebo kafe. Tuto zkušenost určitě doporučuji a už nyní se moc těším na tu další!

You Might Also Like

2 komentáře

  • Vizum
    06/04/2016 at 23:52

    Já jsem si dřív říkal, kde se ti všichni turisté v našem domě berou a teď už to vím, ono je to přes AIRBNB

  • Leave a Reply

    [instagram-feed]