Četba na pláž vol 6

Knihy na dovolenou | 6

0 Shares
0
0
0

Od mého posledního čtenářského příspěvku uplynulo pár týdnů. Mezitím jsem si konečně pořídila kindle, který jsem hodně dlouho odmítala. Jenže ruku na srdce, čtečka je na cestování ta nejpraktičtější věc pod sluncem! Na pláž si tak můžete vzít celou knihovnu, a v případě potřeby ji kdykoliv doplnit.

Z mého dlouhého seznamu přečtených knih jsem vybrala ty, které mě bavily nejvíc. Snad si z nich vyberete i vy, a užijete si je doma na pohovce, v tramvaji, kavárně nebo na již zmíněné pláži.

A. R. Torre – Every last secret

Četba na pláž - vol 6
Tato kniha od americké autorky Alessandry Torre v českém vydání prozatím nevyšla, a pokud vyšla, tak jsem ji neobjevila. Od jejího čtení jsem se nemohla odtrhnout. Příběh nás zavádí na západ USA, kde v malém městečku žije komunita zbohatlíků. Mezi nimi i Cat a její pohledný manžel William. Jsou mladí, krásní, bohatí a jejich dokonalou idylku naruší noví sousedé – Neena a Matt. Neena však není ta hodná a kamarádská sousedka, jak by se na první pohled mohlo zdát. Má plán, jak získat vše, po čem kdy toužila a jde si tvrdě za svým.

B. A. Paris – Terapeutka

Četba na pláž - vol 6
Děj této knihy se odehrává v komunitě exkluzivním domů v Londýně. Do té se přistěhuje Alice a Leo. Zpočátku vypadá vše velmi idylicky, časem se však Alice dozví naprosto šokující informaci, kterou jí Leo jaksi “zapomněl” sdělit. V jejich domě došlo ke zločinu a Alice je zničehonic posedlá představou, že to vyřeší sama.

Cat Marnell – How to murder your life

Četba na pláž - vol 6
V této knize popisuje Cat Marnell svůj život. Období dospívání, spory s rodiči, od útlého věku závislost na lécích, která později přejde v těžkou závislost na heroinu, kokainu a dalších opiátech. Vezme vás s sebou na nekonečné newyorské večírky a do vydavatelství Condé Nast, kde pracuje  jako beauty editorka.

Delia Owens – Kde zpívají racci

Četba na pláž - vol 6
Příběh vás zavede na pobřeží Severní Karolíny, kde žije Kya – “holka z bažiny”, kterou postupně opustí celá rodina, a jí nezbyde nic jiného než se postarat sama o sebe. Naučí se chytat ryby, mušle a žít v souladu s přírodou. Začne se vídat s klukem z města, který je však jednoho dne nalezen v močálech mrtvý. Z jeho vraždy celé město podezírá právě ji…..Moc jsem od této knihy nečekala, ale byla opravdu krásná – óda na přírodu a příběh o dospívání osamocené dívky.

Rebecca Serle – Za pět let

Četba na pláž - vol 6
Kniha Za pět let trošku připomíná červenou knihovnu, ale jako oddechovka na pláž, při které se vám nechce moc přemýšlet, je ideální. V této knize se setkáte s newyorskou právničkou Dannie, které se vše daří, zaválela na pracovním pohovoru a obdržela nabídku k sňatku. Jenže jde spát, a když se probudí, ocitne se v jiném bytě, po boku jiného muže, o pět let později. Poté procitne znovu a vrátí se zpět do současnosti. Začne více přemýšlet o svém vztahu, a také ji čeká nepříjemné zjištění o zdraví její nejlepší kamarádky.

0 Shares
You May Also Like