Jaké knihy si vzít na dovolenou?

Knihy na dovolenou | 5

0 Shares
0
0
0

Léto je nenávratně pryč a já se pomalu začínám připravovat na to, že mi následujících osm měsíců bude neustálá zima. Toto léto jsem si však užila. Navštívila jsem několik zemí a ještě před pár týdny chytala bronz v Řecku, kde jsem trávila většinu času v horizontální poloze na pláži a přecetla u toho několik knížek. Ty nejlepší jsem vybrala a sepsala níže. Snad se vám budou hodit, ať už je budete číst u vody v nějaké exotické destinaci nebo na horách u krbu se šálkem horkého čaje.

1 Smrtící bílá – Robert Galbraith

Možná vám jméno tohoto autora nic neříká. Jedná se totiž o pseudonym úspěsné J.K.Rowling, která chtěla oddělit Harryho Pottera od své ostatní tvorby. Detektivní případy Cormora Strika a jeho asistentky Robin se staly tak populární, že byly dokonce zfilmovány (běží na BBC One). Tato kniha je již čtvrtým dílem, ve kterém se detektiv pouští do řešení složitého případu ze zákulisí britstkého parlamentu. Čtení je to jako vždy velmi napínavé a docela dlouhé. Kniha má něco málo přes 700 stran.

2 Lullaby – Leila Slimani

Tuto knihu jsem přelouskala během dne a půl na pláži. Četla jsem ji v originále, není plná komplikovaných a dlouhých souvětí, takže pokud si chcete procvičit angličtinu, zcela doporučuji! Příběh nás zavede do Paříže, do mladé rodiny, která si najme dokonalou chůvu pro své malé děti. Ta doslova obrátí jejich život naruby, nejprve v tom pozitivním slova smyslu, a jak se dá od podobných příběhů očekávat, tak nakonec i v tom negativním….

3 Analfabetka, která uměla počítat – Jonas Jonasson

Na Analfabetku jsem narazila úplnou náhodou v knihkupectví na letišti, kdy jsem si na poslední chvíli uvědomila, že s sebou nemám žádné čtivo. Příběh je to poněkud absurdní, ale docela vtipný a plný zvratů. Hlavní hrdinka Nombeko je velmi inteligentní dívka, která se z vynašečky latrín na předměstí Johannesburgu vypracuje až na kamarádku a překladatelku prezidenta Čínské lidové republiky.

4 Přítelkyně – Michelle Frances

Hodně návykový titul, který si docela dobře dokážu představit na filmovém plátně. V knize se setkáte s Laurou, jejím synem Danielem a Cherry, dívkou, do které se Daniel bezhlavě zamiluje, a to k nelibosti své matky. Cherry je navenek velmi milá dívka, ale jak se později ukáže, schopná udělat naprosto vše pro zabezpečení své budoucnosti.

5 Normal people – Sally Rooney

Irské spisovatelce Sally Rooney je pouhých 28 let, přesto již vydala několik velmi úspěšných titulů. Normal People pojednává o vztahu dívky a chlapce od střední školy až po dospělost. Kniha je o přátelství, lásce a vzájemné přitažlivosti hlavních hrdinů, kteří se k sobě za různých okolností neustále vracejí. Smutné i veselé zároveň.

Jaká kniha zaujala v poslední době vás?

0 Shares
You May Also Like